Minecraft Wiki Polska:Byli administratorzy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Czyszczenie brudnopisów |
Test z artykułem Bruk |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
== Zastosowanie == | |||
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] === | |||
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5" | |||
!Nazwa | |||
!Składniki | |||
!Crafting | |||
|- align="center" | |||
|{{BlockLink|id=53|Zamszczony bruk|Bruk z mchem}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{BlockLink|id=208|Pnącze}} | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|B2= Bruk |C2= Pnącze | |||
|Output= Bruk z mchem | |||
|nieokreślona= 1 | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{BlockLink|Piec}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A2= Bruk |B2= |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | |||
|Output= Piec | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{BlockLink|id=19|Brukowa płyta|Półblok}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | |||
|Output= Schodek z bruku |OA= 6 | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{BlockLink|id=430|Brukowe schody|Schody}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= |C1= | |||
|A2= Bruk |B2= Bruk |C2= | |||
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | |||
|Output= Schody z bruku |OA= 4 | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{ItemLink|Kamienny kilof|Kamienny kilof|Kilof}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Patyk}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Kamienny kilof | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{ItemLink|Kamienna siekiera|Kamienna siekiera|Siekiera}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Patyk}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= | |||
|A2= Bruk |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Kamienny topór | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{ItemLink|Kamienna łopata|Kamienna łopata|Łopata}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Patyk}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= Bruk |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Kamienna łopata | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{ItemLink|Kamienna motyka|Kamienna motyka|Motyka}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Patyk}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Kamienna motyka | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{ItemLink|Kamienny miecz|Kamienny miecz|Miecz}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Patyk}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= Bruk |C1= | |||
|A2= |B2= Bruk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Kamienny miecz | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{BlockLink|id=lever-alt|Dźwignia}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Patyk}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Bruk |C3= | |||
|Output= Dźwignia |OA= | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Dozownik]]''' | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Łuk}} <br> + <br> {{ItemLink|Pył czerwonego kamienia|Czerwony kamień|Pył czerwonego kamienia}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A2= Bruk |B2= Łuk |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk | |||
|Output= Dozownik | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{BlockLink|Tłok}} | |||
|{{BlockLink|id=428|Deski}} <br> + <br> {{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Pył czerwonego kamienia|Czerwony kamień|Pył czerwonego kamienia}} <br> + <br> {{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski | |||
|A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk | |||
|Output= Tłok | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{ItemLink|Statyw alchemiczny}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Płomienna różdżka}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= |B2= Płomienna różdżka |C2= | |||
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | |||
|Output= Statyw alchemiczny | |||
}} | |||
|- | |||
|-align="center" | |||
|{{BlockLink|id=64|Podajnik}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Pył czerwonego kamienia|Czerwony kamień|Pył czerwonego kamienia}} | |||
||{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A2= Bruk |B2= |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk | |||
|Output= Podajnik | |||
}} | |||
|- align="center" | |||
|{{BlockLink|id=463|Dioryt}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{ItemLink|Kwarc}} | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Bruk |B2= Kwarc |C2= | |||
|A3= Kwarc |B3= Bruk |C3= | |||
|Output= Dioryt |OA= 2 | |||
}} | |||
|-align="center" | |||
|{{BlockLink|id=465|Andezyt}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} <br> + <br> {{BlockLink|id=463|Dioryt}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Bruk |B2= Dioryt |C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|Output= Andezyt |OA= 2 | |||
}} | |||
|} | |||
== [[Przetapianie]] === | |||
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5" | |||
!Nazwa | |||
!Składniki | |||
!Crafting | |||
|- align="center" | |||
|{{BlockLink|Kamień}} | |||
|{{BlockLink|Bruk}} | |||
| {{Grid/Furnace | |||
|Input= Bruk | |||
|Output= Kamień | |||
|Fuel= Węgiel, Dębowe deski, Drewno dębu, Sadzonka, Patyk, Wiadro z lawą |FA= 1,1,1,2,2,1 | |||
}} | |||
|} | |||
Wersja z 19:29, 13 sty 2016
Zastosowanie
Wytwarzanie
| Nazwa | Składniki | Crafting | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zamszczony bruk | Bruk + Pnącze |
| ||||||||||||
| Piec | Bruk |
| ||||||||||||
| Brukowa płyta | Bruk |
| ||||||||||||
| Brukowe schody | Bruk |
| ||||||||||||
| Kilof | Bruk + Patyk |
| ||||||||||||
| Siekiera | Bruk + Patyk |
| ||||||||||||
| Łopata | Bruk + Patyk |
| ||||||||||||
| Motyka | Bruk + Patyk |
| ||||||||||||
| Miecz | Bruk + Patyk |
| ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
| ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Pył czerwonego kamienia |
| ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Pył czerwonego kamienia + Sztabka żelaza |
| ||||||||||||
| Statyw alchemiczny | Bruk + Płomienna różdżka |
| ||||||||||||
| Podajnik | Bruk + Pył czerwonego kamienia |
| ||||||||||||
| Dioryt | Bruk + Kwarc |
| ||||||||||||
| Andezyt | Bruk + Dioryt |
|
Przetapianie =
| Nazwa | Składniki | Crafting | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kamień | Bruk |
|

