Użytkownik:Alex2422/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Plik:MainMenu.pngMenu główne Minecrafta ze splashem nawiązującym do serialu animowanego SpongeBob Kanciastoporty.
| Linia 10: | Linia 10: | ||
{| class="wikitable sortable" | | {| class="wikitable sortable" | | ||
!| Wersja | !| Wersja | ||
!| # dodane | !| # dodane | ||
!| # zmienione | !| # zmienione | ||
!| # usunięte | !| # usunięte | ||
!| Razem<!-- | !| Razem | ||
!| Notatki | |||
!| | |||
|- | |||
! [[Indev]]<br>{{Version link|Indev (23 lutego 2010)|02-23-2010}} | |||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
| 106 | |||
| Jeden splash, "Check it out!", został w tej wersji wymieniony 2 razy w punktach 22 i 51. | |||
|- | |||
! {{Version link|Alpha 1.0.0}} | |||
| 53 | |||
| 2 | |||
| 0 | |||
| 159 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|Alpha 1.0.6}}–{{Version link|Alpha 1.0.11}} | |||
| 6 | |||
| 1 | |||
| 0 | |||
| 165 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|Alpha 1.0.12}}–{{Version link|Alpha 1.0.14}} | |||
| 34 | |||
| 2 | |||
| 0 | |||
| 199 | |||
| | |||
|- | |||
! Dodatek Haloweenowy<br>({{Version link|Alpha 1.2.0}}) | |||
| 6 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 211 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|Alpha 1.2.3}} | |||
| 1 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 212 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|Beta 1.0}} | |||
| 12 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 224 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|Beta 1.2}} | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 4 | |||
| 220 | |||
| Usunięto splashe o cenie i stanie Alphy. | |||
|- | |||
! {{Version link|Beta 1.3}} | |||
| 3 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 223 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|Beta 1.6}} | |||
| 3 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 226 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|Beta 1.8pre1}} | |||
| 35 | |||
| 0 | |||
| 1 | |||
| 260 | |||
| Usunięto duplikat splashu "Check it out!" w linijce 47. | |||
|- | |||
! {{Version link|1.0RC1}} | |||
| 28 | |||
| 8 | |||
| 0 | |||
| 288 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|11w50a}} | |||
| 15 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 303 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|1.1}} | |||
| 1 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 304 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|12w22a}} | |||
| 2 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 306 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|12w26a}} | |||
| 1 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 307 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|1.3 Prerelease}} | |||
| 4 | |||
| 1 | |||
| 0 | |||
| 311 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|12w32a}} | |||
| 2 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 313 | |||
| | |||
|- | |||
! {{Version link|12w36a}} | |||
| 1 | |||
| 0 | |||
| 0 | |||
| 314 | |||
| | |||
|} | |} | ||
Wersja z 10:18, 18 wrz 2012
Splash to żółta linijka tekstu na ekranie tytułowym. Są one losowo wybierane z listy i często nawiązują do kultury popularnej (np. stron internetowych, cytatów i gier wideo). Splashe są określone w pliku tekstowym w minecraft.jar (minecraft.jar/title/splashes.txt). Splash pulsuje na ekranie z częstotliwością 2 Hz (120 BPM).
Splashe nie są tłumaczone i pojawiają się po angielsku bez względu na wybrany język.
Historia
Splashe były w Minecrafcie od wersji Indev. Nowe są dodawane regularnie zazwyczj jako część większych aktualizacji. Przed Alpha 1.0.14 splashe były przechowywane w szeregu linijek w kodzie źródłowym.
Poniższa tabelka podsumowuje zmiany w splashach w różnych wersjach.
| Wersja | # dodane | # zmienione | # usunięte | Razem | Notatki |
|---|---|---|---|---|---|
| Indev 02-23-2010 |
? | ? | ? | 106 | Jeden splash, "Check it out!", został w tej wersji wymieniony 2 razy w punktach 22 i 51. |
| Alpha 1.0.0 | 53 | 2 | 0 | 159 | |
| Alpha 1.0.6–Alpha 1.0.11 | 6 | 1 | 0 | 165 | |
| Alpha 1.0.12–Alpha 1.0.14 | 34 | 2 | 0 | 199 | |
| Dodatek Haloweenowy (Alpha 1.2.0) |
6 | 0 | 0 | 211 | |
| Alpha 1.2.3 | 1 | 0 | 0 | 212 | |
| Beta 1.0 | 12 | 0 | 0 | 224 | |
| Beta 1.2 | 0 | 0 | 4 | 220 | Usunięto splashe o cenie i stanie Alphy. |
| Beta 1.3 | 3 | 0 | 0 | 223 | |
| Beta 1.6 | 3 | 0 | 0 | 226 | |
| Beta 1.8pre1 | 35 | 0 | 1 | 260 | Usunięto duplikat splashu "Check it out!" w linijce 47. |
| 1.0RC1 | 28 | 8 | 0 | 288 | |
| 11w50a | 15 | 0 | 0 | 303 | |
| 1.1 | 1 | 0 | 0 | 304 | |
| 12w22a | 2 | 0 | 0 | 306 | |
| 12w26a | 1 | 0 | 0 | 307 | |
| 1.3 Prerelease | 4 | 1 | 0 | 311 | |
| 12w32a | 2 | 0 | 0 | 313 | |
| 12w36a | 1 | 0 | 0 | 314 |