Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
dNie podano opisu zmian |
||
| Linia 43: | Linia 43: | ||
|'''[[Dozownik]]''' | |'''[[Dozownik]]''' | ||
|[[Kamień|Kamienie]] + [[Łuk]] + [[Czerwony kamień (pył)|Czerwony proszek]] | |[[Kamień|Kamienie]] + [[Łuk]] + [[Czerwony kamień (pył)|Czerwony proszek]] | ||
| | |{{Grid/Crafting Table | ||
|Używane do wystrzeliwania | |A1= Brukowiec |B1= Brukowiec |C1= Brukowiec | ||
|A2= Brukowiec |B2= Łuk |C2= Brukowiec | |||
|A3= Brukowiec |B3= Czerwony kamień (pył) |C3= Brukowiec | |||
|Output= Dozownik | |||
}} | |||
|Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]]. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Instrument]]''' | |'''[[Instrument]]''' | ||
| Linia 55: | Linia 60: | ||
|[[Plik:CraftingPrzekaźnik.gif]] | |[[Plik:CraftingPrzekaźnik.gif]] | ||
| Stosowane w obwodach z czerwonego proszku jako Przedłużacz sygnału, opóźniacz i/lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | | Stosowane w obwodach z czerwonego proszku jako Przedłużacz sygnału, opóźniacz i/lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Tłok]]''' | |||
|[[Deski]] + [[Brukowiec]] + [[Czerwony kamień (pył)|Czerwony proszek]] + [[Sztabka żelaza]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Deski |B1= Deski |C1= Deski | |||
|A2= Brukowiec |B2= Sztabka żelaza |C2= Brukowiec | |||
|A3= Brukowiec |B3= Czerwony kamień (pył) |C3= Brukowiec | |||
|Output= Tłok | |||
}} | |||
|Używany do przesuwania bloków | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Tłok|Lepki tłok]]''' | |||
|[[Tłok]] + [[Szlam]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Slimeball |C2= | |||
|A3= |B3= Tłok |C3= | |||
|Output= Lepki tłok | |||
}} | |||
|Używany do przesuwania i przyciągania bloków | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 12:14, 3 lip 2011
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drzwi | Drewno lub sztabki żelaza | Plik:CraftingDoorsIOanim.gif | Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i elektryczności. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności. | ||||||||||||
| Klapa | Deski |
|
Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | ||||||||||||
| Płyta | Deski lub kamienie | Plik:Płytka naciskowa1.3.gif | Używane do wysyłania ładunków elektrycznych gdy gracz lub Mob na niej stoi. Dodatkowo, płyta drewniana aktywuje się gdy leży na niej blok lub przedmiot (wyrzucany po naciśnięciu Q) | ||||||||||||
| Kamienny przycisk | Kamienie | Plik:CraftingStoneButtonIO.png | Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. | ||||||||||||
| Czerwona pochodnia | Czerwony proszek + Patyk | Plik:CraftingRedTorchIO.png | Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie. | ||||||||||||
| Dźwignia | Brukowiec + Patyk | Plik:CraftingLeverIO.png | Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Dozownik | Kamienie + Łuk + Czerwony proszek |
|
Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. strzał. | ||||||||||||
| Instrument | Deski + Czerwony Proszek | Plik:CraftingNoteBlockIO.png | Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku na którym stoi. | ||||||||||||
| Przekaźnik | Kamień + Czerwony proszek + Czerwona pochodnia | Plik:CraftingPrzekaźnik.gif | Stosowane w obwodach z czerwonego proszku jako Przedłużacz sygnału, opóźniacz i/lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Brukowiec + Czerwony proszek + Sztabka żelaza |
|
Używany do przesuwania bloków | ||||||||||||
| Lepki tłok | Tłok + Szlam |
|
Używany do przesuwania i przyciągania bloków |