Wytwarzanie/jedzenie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
d linki wewn.
Ulepszenie artykułu
Linia 8: Linia 8:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Miska]]'''
|'''[[Miska]]'''
|[[Deski]]
|'''[[Deski]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=       |B1=       |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |B2=       |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |B2= |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski
|A3=       |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |C3=
|A3= |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |C3=
|Output= Miska |OA=4
|Output= Miska |OA=4
}}
}}
|Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]]. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem.
|Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]], [[gulasz z królika|gulaszu z królika]] i [[barszcz]]u. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem.


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Zupa grzybowa]]'''
|'''[[Zupa grzybowa]]'''
|[[Grzyby|Czerwony grzyb]] + <br> [[Grzyby|Brązowy grzyb]] + <br> [[Miska]]
|'''[[Grzyby|Czerwony grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Grzyby|Brązowy grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=  |B1= Czerwony grzyb   |C1=
|A1=  |B1= Czerwony grzyb |C1=
|A2=  |B2= Brązowy grzyb     |C2=
|A2=  |B2= Brązowy grzyb |C2=
|A3=  |B3= Miska             |C3=
|A3=  |B3= Miska |C3=
|Output= Zupa grzybowa
|Output= Zupa grzybowa
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|4}}. Kolejność grzybów nie gra roli.
|Dodaje {{hungerbar|3}}. Kolejność grzybów nie gra roli.


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Gulasz z królika]]'''
|'''[[Gulasz z królika]]'''
|[[Pieczony królik]] + <br> [[Marchewka]] + <br> [[Pieczony ziemniak]] + <br> [[Grzyby|Czerwony grzyb]] + <br> [[Miska]]
|'''[[Pieczony królik]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Pieczony ziemniak]]''' <br> + <br> '''[[Grzyby|Czerwony grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Pieczony królik    |C1=
|A1=  |B1= Pieczony królik    |C1=
Linia 39: Linia 39:
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|5}}.
|Dodaje {{hungerbar|5}}.
|- align="center"
|'''[[Barszcz]]'''
|'''[[Burak ćwikłowy]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Burak ćwikłowy |B1= Burak ćwikłowy |C1= Burak ćwikłowy
|A2= Burak ćwikłowy |B2= Burak ćwikłowy |C2= Burak ćwikłowy
|A3= |B3= Miska |C3=
|Output= Barszcz czerwony
}}
|Dodaje {{hungerbar|3}}.


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Chleb]]'''
|'''[[Chleb]]'''
|[[Zboże]]
|'''[[Pszenica]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=       |B1=       |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2=       |B2=       |C2=
|A2= |B2= |C2=
|A3= Zboże |B3= Zboże |C3= Zboże
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica
|Output= Chleb
|Output= Chleb
}}
}}
Linia 53: Linia 64:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Złote jabłko]]'''
|'''[[Złote jabłko]]'''
|[[Samorodek złota |Samorodki złota]] + [[Czerwone jabłko]]
|'''[[Sztabka złota]]''' <br> + <br> '''[[Czerwone jabłko]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka złota,Blok złota |B1= Sztabka złota,Blok złota  |C1= Sztabka złota,Blok złota
|A1= Sztabka złota |B1= Sztabka złota |C1= Sztabka złota
|A2= Sztabka złota,Blok złota |B2= Czerwone jabłko           |C2= Sztabka złota,Blok złota
|A2= Sztabka złota |B2= Czerwone jabłko |C2= Sztabka złota
|A3= Sztabka złota,Blok złota |B3= Sztabka złota,Blok złota  |C3= Sztabka złota,Blok złota
|A3= Sztabka złota |B3= Sztabka złota |C3= Sztabka złota
|Output= Złote jabłko
|Output= Złote jabłko
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|4}} i regeneruje zdrowie przez 30 sekund.
|Dodaje {{hungerbar|2}} i regeneruje zdrowie przez 5 sekund.


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Cukier]]'''
|'''[[Cukier]]'''
|[[Trzcina|Trzcina Cukrowa]]
|'''[[Trzcina|Trzcina Cukrowa]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=  |B1=                   |C1=
|A1=  |B1= |C1=
|A2=  |B2=                   |C2=
|A2=  |B2= Trzcina cukrowa |C2=
|A3=  |B3= Trzcina cukrowa    |C3=
|A3=  |B3= |C3=
|Output= Cukier
|Output= Cukier
}}
}}
Linia 75: Linia 86:


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Zboże]]'''
|'''[[Pszenica]]'''
|[[Snop siana]]
|'''[[Snop siana]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=  |C1=  
|A1=  |B1=  |C1=  
|A2=  |B2= Snop siana |C2=  
|A2=  |B2= Snop siana |C2=  
|A3=  |B3=  |C3=  
|A3=  |B3=  |C3=  
|Output= Zboże |OA=9
|Output= Pszenica |OA=9
}}
}}
|Używane do stworzenia [[chleb|chleba]].
|Używane do stworzenia [[chleb|chleba]].
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Ciasto]]'''
|'''[[Ciasto]]'''
|[[Zboże]] + [[Cukier]] + [[Jajko]] + [[Mleko]]
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Mleko]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Mleko |B1= Mleko   |C1= Mleko
|A1= Mleko |B1= Mleko |C1= Mleko
|A2= Cukier |B2= Jajko   |C2= Cukier
|A2= Cukier |B2= Jajko |C2= Cukier
|A3= Zboże  |B3= Zboże  |C3= Zboże
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica
|Output= Ciasto
|Output= Ciasto
}}
}}
Linia 97: Linia 109:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Ciastko]]'''
|'''[[Ciastko]]'''
|[[Zboże]], [[Kakao]]
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Kakao]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=       |B1=       |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= Zboże |B2= Kakao |C2= Zboże
|A2= Pszenica |B2= Ziarna kakaowe |C2= Pszenica
|A3=       |B3=       |C3=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Ciastko |OA=8
|Output= Ciastko |OA=8
}}
}}
Linia 108: Linia 120:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Placek dyniowy]]'''
|'''[[Placek dyniowy]]'''
|[[Dynia]] + [[Jajko]] + [[Cukier]]
|'''[[Dynia]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 120: Linia 132:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Złota marchewka]]'''
|'''[[Złota marchewka]]'''
|[[marchewka]] + [[samorodek złota]]
|'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Samorodek złota]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Samorodek złota|B1= Samorodek złota|C1= Samorodek złota
|A1= Samorodek złota|B1= Samorodek złota|C1= Samorodek złota
Linia 128: Linia 140:
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|3}}
|Dodaje {{hungerbar|3}}
|}
|}




<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>

Wersja z 18:15, 8 cze 2016

Nazwa Składniki Crafting Opis
Miska Deski










Używane do zrobienia zupy grzybowej, gulaszu z królika i barszczu. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem.
Zupa grzybowa Czerwony grzyb
+
Brązowy grzyb
+
Miska

Czerwony grzyb


Brązowy grzyb



Dodaje . Kolejność grzybów nie gra roli.
Gulasz z królika Pieczony królik
+
Marchewka
+
Pieczony ziemniak
+
Czerwony grzyb
+
Miska



Gulasz z królika


Czerwony grzyb



Dodaje .
Barszcz Burak ćwikłowy
+
Miska
Burak ćwikłowy Burak ćwikłowy Burak ćwikłowy
Burak ćwikłowy Burak ćwikłowy Burak ćwikłowy



Dodaje .
Chleb Pszenica










Dodaje .
Złote jabłko Sztabka złota
+
Czerwone jabłko





Czerwone jabłko



Dodaje i regeneruje zdrowie przez 5 sekund.
Cukier Trzcina Cukrowa










Używane do stworzenia ciasta i placka dyniowego.
Pszenica Snop siana










Używane do stworzenia chleba.
Ciasto Pszenica
+
Cukier
+
Jajko
+
Mleko
Mleko Mleko Mleko






6 razy dodaje . Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia.
Ciastko Pszenica
+
Kakao










Dodaje .
Placek dyniowy Dynia
+
Jajko
+
Cukier










Dodaje .
Złota marchewka Marchewka
+
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Dodaje