View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Złoża: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Robot usunął zh:Ore/ch |
→Dostępność: dodałem o rudzie szmaragdu |
||
| Linia 47: | Linia 47: | ||
| Warstwa 17-19 | | Warstwa 17-19 | ||
| Warstwa 20 | | Warstwa 20 | ||
| [[Żelazo|Żelazny]] lub lepszy | |||
|- | |||
| [[Ruda szmaragdu|Szmaragd]]** | |||
| Warstwa 29 | |||
| Warstwa 29-31 | |||
| Warstwa 33 | |||
| [[Żelazo|Żelazny]] lub lepszy | | [[Żelazo|Żelazny]] lub lepszy | ||
|} | |} | ||
<nowiki>**</nowiki> Tylko w [[biomy|biomie]] z górami | |||
== Odmiany rud == | == Odmiany rud == | ||
Wersja z 14:36, 10 cze 2012
Rudy są blokami w Minecraft. Rudy wydobywamy głównie do celów craftingu, abyśmy mogli robić co raz to lepsze narzędzia, np: kilofy, czy łopaty. Wyjątkiem jest czerwony kamień, który służy jako rodzaj okablowania. To co wydobędziemy z rud, możemy także wykorzystać, do stworzeniu różnych przedmiotów, np: zegarka, czy kompasu. Można także robić z nich bloki, lecz jest to kosztowne (wymaga zapełnienia wszystkich pól w craftingu) i służy lepiej do składowania, niż do dekoracji (wyjątkiem jest złoto, które praktycznie do niczego więcej, niż dekoracja, się nie nadaje).
Dostępność
| Typ rudy | Powszechnie występuje do... | Rzadko między... | Brak powyżej... | Kilof potrzebny do wydobycia |
|---|---|---|---|---|
| Węgiel | Warstwa 128 | Warstwa 129-131* | Warstwa 132* | Drewniany lub lepszy |
| Żelazo | Warstwa 64 | Warstwa 65-67 | Warstwa 68 | Kamienny lub lepszy |
| Lapis Lazuli | Warstwa 25 | Warstwa 0-3 & 33-35 | Warstwa 35 | Kamienny lub lepszy |
| Złoto | Warstwa 32 | Warstwa 33-35 | Warstwa 36 | Żelazny lub lepszy |
| Diament | Warstwa 16 | Warstwa 17-19 | Warstwa 20 | Żelazny lub lepszy |
| Czerwony kamień | Warstwa 16 | Warstwa 17-19 | Warstwa 20 | Żelazny lub lepszy |
| Szmaragd** | Warstwa 29 | Warstwa 29-31 | Warstwa 33 | Żelazny lub lepszy |
** Tylko w biomie z górami