Mojang Studios: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
opiekun niepotrzebny (ja się tym zająłem) |
tabela pracowników (wciąż w budowie) |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{budowa}} | |||
[[File:Mojanglogo.PNG|center]] | [[File:Mojanglogo.PNG|center]] | ||
'''[http://mojang.com Mojang AB]''' ( | '''[http://mojang.com Mojang AB]''' (po szwedzku:Mojäng Aktiebolag co oznacza Gadżet) jest niezależną spółką akcyjną odpowiedzialną za tworzenie i rozwój gry [[Minecraft]]. Siedziba firmy mieści się w Sztokholmie (Szwecja). Mojang zatrudnia aktualnie 38 pracowników. Mojang AB wcześniej znany był jako '''Mojang Specifications'''.<ref>http://www.mojang.com/notch/</ref> | ||
== Pracownicy == | == Pracownicy == | ||
[[File:Minecraftthumb.png|thumb|center|900px|Góra, od lewej: [[Notch|Markus Persson]], [[Jeb|Jens Bergensten]], [[Kappische|Daniel Kaplan]], [[Junkboy]], [[JahKob|Jakob Porsér]], [[Carl|Carl Manneh]], [[Tobias|Tobias Möllstam]], [[Aron|Aron Nieminen]].<br />Środek, od lewej: [[Danfrisk|Daniel Frisk]], [[BomuBoi|Mattis Grahm]], [[Lydia Winters]], [[Carnalizer|Henrik Pettersson]], [[Xlson|Leonard Axelsson]], [[Jon Kågström]], [[Kris Jelbring|Kristoffer Jelbring]], [[Marc Watson|Marc Watson]].<br />Dół, od lewej:[[Karin Severinson]], [[Warren Loo]], [[Erik Broes]], [[Dinnerbone|Nathan Adams]], [[Måns Olson]], [[Johan Bernhardsson]], [[Patrick Geuder]].]] | [[File:Minecraftthumb.png|thumb|center|900px|Góra, od lewej: [[Notch|Markus Persson]], [[Jeb|Jens Bergensten]], [[Kappische|Daniel Kaplan]], [[Junkboy]], [[JahKob|Jakob Porsér]], [[Carl|Carl Manneh]], [[Tobias|Tobias Möllstam]], [[Aron|Aron Nieminen]].<br />Środek, od lewej: [[Danfrisk|Daniel Frisk]], [[BomuBoi|Mattis Grahm]], [[Lydia Winters]], [[Carnalizer|Henrik Pettersson]], [[Xlson|Leonard Axelsson]], [[Jon Kågström]], [[Kris Jelbring|Kristoffer Jelbring]], [[Marc Watson|Marc Watson]].<br />Dół, od lewej:[[Karin Severinson]], [[Warren Loo]], [[Erik Broes]], [[Dinnerbone|Nathan Adams]], [[Måns Olson]], [[Johan Bernhardsson]], [[Patrick Geuder]].]] | ||
| Linia 81: | Linia 82: | ||
| [https://twitter.com/carnalizer @carnalizer] | | [https://twitter.com/carnalizer @carnalizer] | ||
| Tworzy grafikę do gry Scrolls. | | Tworzy grafikę do gry Scrolls. | ||
|- | |||
|[[BombBoy|'''''<nowiki>'Mattis 'BombBoy' Grahm'</nowiki>''''']] | |||
|Grafik (Scrolls) | |||
| | |||
|Podróże w czasie | |||
|[https://twitter.com/bomuboi @Bomuboi] | |||
|Lubi bomby. Ma jedną na koszulce. | |||
|- | |||
|[[Lydia|'''''<nowiki>'Lydia 'MinecraftChick' Winters'</nowiki>''''']] | |||
|Dyrektor zabaw | |||
|Minecraft, Oregon Trail | |||
|Ma jasno farbowane włosy. | |||
|[https://twitter.com/lydiawinters @LydiaWinters] | |||
|Minecraft był drugą grą, w którą grała. | |||
|- | |||
|[[xlson|'''''<nowiki>'Leonard 'xlson' Axelsson'</nowiki>''''']] | |||
|Programista strony internetowej | |||
| | |||
|Umie wyrecytować cały alfabet z głowy (szwedzki jest znacznie trudniejszy). | |||
|[https://twitter.com/xlson @xlson] | |||
| | |||
|- | |||
|[[Jon Kågström|'''''<nowiki>'Jon Kågström '</nowiki>''''']] | |||
|Programista (Scrolls) | |||
| | |||
| | |||
|[https://twitter.com/jonkagstrom @jonkagstrom] | |||
|Pracował w DICE jako programista AI do Battlefield 3 | |||
|- | |||
|} | |} | ||
Wersja z 22:41, 2 sty 2014
| Artykuł w budowie! Trwa budowa strony Mojang Studios.
Jeśli chcesz, możesz pomóc przy jej tworzeniu.
|
Mojang AB (po szwedzku:Mojäng Aktiebolag co oznacza Gadżet) jest niezależną spółką akcyjną odpowiedzialną za tworzenie i rozwój gry Minecraft. Siedziba firmy mieści się w Sztokholmie (Szwecja). Mojang zatrudnia aktualnie 38 pracowników. Mojang AB wcześniej znany był jako Mojang Specifications.[1]
Pracownicy

Środek, od lewej: Daniel Frisk, Mattis Grahm, Lydia Winters, Henrik Pettersson, Leonard Axelsson, Jon Kågström, Kristoffer Jelbring, Marc Watson.
Dół, od lewej:Karin Severinson, Warren Loo, Erik Broes, Nathan Adams, Måns Olson, Johan Bernhardsson, Patrick Geuder.
Aktualni pracownicy
| Nazwa | Pozycja | Ulubiona gra | Specjalna umiejętność | Uwagi | |
|---|---|---|---|---|---|
| Markus 'Notch' Persson | Programista gier, właściciel firmy, twórca Minecraft | Dungeon Master 2, Doom, X-Com | Może patrzeć bezpośrednio w słońce tylko z drobnymi trwałymi uszkodzeniami oczu | @notch | Ma świetny kapelusz |
| Jakob 'JahKob' Porser | Programista gier, najlepszy przyjaciel Notch'a | X-Com 2, Master of Magic, Diablo 2 | Programując tworzy pętle w pętlach | @JahKob | Będzie robił inną grę (Scrolls) wraz z Minecraft |
| Daniel 'Kappische' Kaplan | Business Developer | Street Fighter IV, Tetris DS, Zelda: A Link to the Past | Bardzo szybko pisze | @Kappische | |
| Carl Manneh | Dyrektor generalny | FIFA 10, Resident Evil, Tetris | Klonuje samego siebie | @carlmanneh | Dawniej był szefem Notch'a |
| Jens 'jeb_' Bergensten | Back-end developer | Starcraft, Doom 2, Don’t Look Back | Je ser pałeczkami | @jeb_ | Redaguje na Reddit.com |
| Markus 'Junkboy' Toivonen | Grafik | Wild Guns, Metal Slug, Full Throttle | Kładzie cyfrowe kafelki | @jnkboy | Bardzo tajemniczy |
| 'Tobias Mollstam' | Administrator strony minecraft.net | Tworzy ciasne sieci do łapania klientów | @mollstam | ||
| 'Daniel "danfrisk" Frisk' | Główny architekt | @danfrisk | |||
| 'Aron Neiminen' | Wersje Minecraft dla iOS i Android | ||||
| 'Henrik 'Carnalizer' Pettersson' | Grafik | @carnalizer | Tworzy grafikę do gry Scrolls. | ||
| 'Mattis 'BombBoy' Grahm' | Grafik (Scrolls) | Podróże w czasie | @Bomuboi | Lubi bomby. Ma jedną na koszulce. | |
| 'Lydia 'MinecraftChick' Winters' | Dyrektor zabaw | Minecraft, Oregon Trail | Ma jasno farbowane włosy. | @LydiaWinters | Minecraft był drugą grą, w którą grała. |
| 'Leonard 'xlson' Axelsson' | Programista strony internetowej | Umie wyrecytować cały alfabet z głowy (szwedzki jest znacznie trudniejszy). | @xlson | ||
| 'Jon Kågström ' | Programista (Scrolls) | @jonkagstrom | Pracował w DICE jako programista AI do Battlefield 3 |
Pracownicy kontraktowi
| Nazwa | Zadanie | Uwagi | |
|---|---|---|---|
| Daniel 'C418' Rosenfeld | Tworzy muzykę i dźwięki do gry | @C418 | Ma wysokie poczucie własnej wartości! |
| Kristoffer Zetterstrand | Twórca obrazów w Minecraft | Brak | Wikipedia ma o nim artykuł! |
Inne gry
Scrolls
Scrolls jest kolejną grą tworzona przez Mojang AB. Jej autorem jest JahKob[2]. Grę ogłoszono 2 marca 2011 r.[3] Jej celem jest połączenie elementów gier karcianych typu Magic the Gathering i tradycyjnych gier planszowych w grę strategiczną. Nie wiadomo kto jeszcze z Mojang pracuje nad Scrolls, ale Notch potwierdził, że wciąż zajmuje się Minecraft.[4]
Galeria
-
Stare logo Mojang AB z czasów gdy firma nazywała się jeszcze "Mojang Specifications"
-
Zespół M ciężko pracujący by dostarczyć TOBIE gry.
-
Pracownicy Mojang w ich ubraniach roboczych
-
Przeciętny dzień w biurze
-
Peleryna Mojang
-
Typowy pracownik biura
-
Prawdziwy Jakob
-
Prawdziwy Jeb
-
Prawdziwy Junkboy(?)