Wytwarzanie/jedzenie: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
usunięto zaklęte złote jabłko, którego już od dawna nie można wytwarzać. Dodano butelkę miodu i więcej kwiatów w podejrzanej potrawce. Uproszczono resztę |
jeszcze troszkę uproszczono. |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="300"|Składniki | !width="300"|Składniki | ||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
!width="240"|Opis | !width="240"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[Miska]]''' | |'''[[Miska]]''' | ||
|'''[[Deski]]''' | |'''[[Deski]]''' | ||
| Linia 16: | Linia 16: | ||
|Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]], [[potrawka z królika|potrawki z królika]], [[Podejrzana potrawka|podejrzanej potrawki]] i [[barszcz czerwony|barszczu czerwonego]]. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem. | |Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]], [[potrawka z królika|potrawki z królika]], [[Podejrzana potrawka|podejrzanej potrawki]] i [[barszcz czerwony|barszczu czerwonego]]. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Zupa grzybowa]]''' | |'''[[Zupa grzybowa]]''' | ||
|'''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | |'''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | ||
| Linia 28: | Linia 28: | ||
|Dodaje {{hungerbar|3}}. Kolejność grzybów nie gra roli. | |Dodaje {{hungerbar|3}}. Kolejność grzybów nie gra roli. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Potrawka z królika]]''' | |'''[[Potrawka z królika]]''' | ||
|'''[[Pieczony królik]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Pieczony ziemniak]]''' <br> + <br> dowolny '''[[grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | |'''[[Pieczony królik]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Pieczony ziemniak]]''' <br> + <br> dowolny '''[[grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | ||
| Linia 39: | Linia 39: | ||
|Dodaje {{hungerbar|5}}. | |Dodaje {{hungerbar|5}}. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Barszcz]]''' | |'''[[Barszcz]]''' | ||
|'''[[Burak]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | |'''[[Burak]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | ||
| Linia 50: | Linia 50: | ||
|Dodaje {{hungerbar|3}}. | |Dodaje {{hungerbar|3}}. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Chleb]]''' | |'''[[Chleb]]''' | ||
|'''[[Pszenica]]''' | |'''[[Pszenica]]''' | ||
| Linia 59: | Linia 59: | ||
|Dodaje {{hungerbar|2.5}}. | |Dodaje {{hungerbar|2.5}}. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Złote jabłko]]''' | |'''[[Złote jabłko]]''' | ||
|'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Czerwone jabłko|Jabłko]]''' | |'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Czerwone jabłko|Jabłko]]''' | ||
| Linia 70: | Linia 70: | ||
|Dodaje {{hungerbar|2}} i regeneruje zdrowie przez 5 sekund. | |Dodaje {{hungerbar|2}} i regeneruje zdrowie przez 5 sekund. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Złota marchewka]]''' | |'''[[Złota marchewka]]''' | ||
|'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Bryłka złota|bryłki złota]]''' | |'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Bryłka złota|bryłki złota]]''' | ||
| Linia 81: | Linia 81: | ||
|Dodaje {{hungerbar|3}}. | |Dodaje {{hungerbar|3}}. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Cukier]]''' | |'''[[Cukier]]''' | ||
|'''[[Trzcina cukrowa]]'''<br>lub '''[[butelka miodu]]''' | |'''[[Trzcina cukrowa]]'''<br>lub '''[[butelka miodu]]''' | ||
| Linia 91: | Linia 91: | ||
|Używany do stworzenia [[Ciasto|ciasta]] i [[Placek dyniowy|placka dyniowego]]. | |Używany do stworzenia [[Ciasto|ciasta]] i [[Placek dyniowy|placka dyniowego]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Pszenica]]''' | |'''[[Pszenica]]''' | ||
|'''[[Snop siana]]''' | |'''[[Snop siana]]''' | ||
| Linia 101: | Linia 101: | ||
|Używana do stworzenia [[chleb]]a. | |Używana do stworzenia [[chleb]]a. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Ciasto]]''' | |'''[[Ciasto]]''' | ||
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Mleko]]''' | |'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Mleko]]''' | ||
| Linia 112: | Linia 112: | ||
|6 razy dodaje {{hungerbar|1}}. Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia. | |6 razy dodaje {{hungerbar|1}}. Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Ciastko]]''' | |'''[[Ciastko]]''' | ||
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Ziarna kakaowe]]''' | |'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Ziarna kakaowe]]''' | ||
| Linia 121: | Linia 121: | ||
|Dodaje {{hungerbar|1}}. | |Dodaje {{hungerbar|1}}. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Placek dyniowy]]''' | |'''[[Placek dyniowy]]''' | ||
|'''[[Dynia]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' | |'''[[Dynia]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' | ||
| Linia 132: | Linia 132: | ||
|Dodaje {{hungerbar|4}}. | |Dodaje {{hungerbar|4}}. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Suszony wodorost]]''' | |'''[[Suszony wodorost]]''' | ||
|'''[[Blok suszonych wodorostów]]''' | |'''[[Blok suszonych wodorostów]]''' | ||
| Linia 142: | Linia 142: | ||
|Dodaje {{hungerbar|0.5}}. Spożywa się je o ok. połowę krócej od innych przedmiotów. | |Dodaje {{hungerbar|0.5}}. Spożywa się je o ok. połowę krócej od innych przedmiotów. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Podejrzana potrawka]]''' | |'''[[Podejrzana potrawka]]''' | ||
|'''[[Miska]]''' <br> + <br> '''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Kwiaty]] | |'''[[Miska]]''' <br> + <br> '''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Kwiaty]] | ||
| Linia 153: | Linia 153: | ||
|Dodaje {{hungerbar|3}} oraz kilka sekund [[efekt]]u, zależnie od użytego kwiatu w procesie tworzenia. | |Dodaje {{hungerbar|3}} oraz kilka sekund [[efekt]]u, zależnie od użytego kwiatu w procesie tworzenia. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Butelka miodu]]''' | |'''[[Butelka miodu]]''' | ||
|'''[[Szklana butelka|Szklane butelki]]<br>+<br>[[Blok miodu]]''' | |'''[[Szklana butelka|Szklane butelki]]<br>+<br>[[Blok miodu]]''' | ||
| Linia 161: | Linia 161: | ||
|B3=Szklana butelka | |B3=Szklana butelka | ||
|Output=Butelka miodu,4 | |Output=Butelka miodu,4 | ||
|nieokreślona= | |nieokreślona=1 | ||
}} | }} | ||
|Dodaje {{hungerbar|3}} i usuwa [[efekt]] ''Zatrucia''. | |Dodaje {{hungerbar|3}} i usuwa [[efekt]] ''Zatrucia''. | ||
Wersja z 20:57, 17 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Miska | Deski |
|
Używane do zrobienia zupy grzybowej, potrawki z królika, podejrzanej potrawki i barszczu czerwonego. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem. | ||||||||||||
| Zupa grzybowa | Muchomor + Borowik + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Potrawka z królika | Pieczony królik + Marchewka + Pieczony ziemniak + dowolny grzyb + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Barszcz | Burak + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Chleb | Pszenica |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Złote jabłko | Sztabki złota + Jabłko |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Złota marchewka | Marchewka + bryłki złota |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Cukier | Trzcina cukrowa lub butelka miodu |
|
Używany do stworzenia ciasta i placka dyniowego. | ||||||||||||
| Pszenica | Snop siana |
|
Używana do stworzenia chleba. | ||||||||||||
| Ciasto | Pszenica + Cukier + Jajko + Mleko |
|
6 razy dodaje | ||||||||||||
| Ciastko | Pszenica + Ziarna kakaowe |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Placek dyniowy | Dynia + Jajko + Cukier |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Suszony wodorost | Blok suszonych wodorostów |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Podejrzana potrawka | Miska + Muchomor + Borowik + Kwiaty |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Butelka miodu | Szklane butelki + Blok miodu |
|
Dodaje |