Użytkownik:Melwin22/Workspace: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
{{Nieaktualne}}
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd=Wzór sztandaru.png
|wygląd=Wzór sztandaru coś.png; Wzór sztandaru czaszka.png; Wzór sztandaru glob.png; Wzór sztandaru kwiat.png; Wzór sztandaru mur.png; Wzór sztandaru nurt.png; Wzór sztandaru podmuch.png; Wzór sztandaru ryjek.png; Wzór sztandaru wizerunek creepera.png; Wzór sztandaru ząbkowane obramowanie.png
|invwygląd=Wzór sztandaru - coś
|invwygląd=Wzór sztandaru - coś
|invwygląd2=Wzór sztandaru - czaszka
|invwygląd2=Wzór sztandaru - czaszka
Linia 18: Linia 16:
Tak
Tak
|łączenie=Nie
|łączenie=Nie
|idsłowne=Zobacz [[#Wartości danych|Wartości danych]]
|typ=Użytkowy
|typ=Użytkowy|rzadkość=<b>„Wzór kwiatu”, „Murowane pole”, „Ząbkowane obramowanie”, „Sześcian ziemski”, „Ryjek”</b>:<br>
|rzadkość=<b>„Wzór kwiatu”, „Murowane pole”, „Ząbkowane obramowanie”, „Sześcian ziemski”, „Ryjek”</b>:<br>
Pospolite<br>
Pospolite<br>
<b>„Wizerunek creepera”, „Wzór czaszki”</b>:<br>
<b>„Wizerunek creepera”, „Wzór czaszki”</b>:<br>
Rzadkie<br>
Rzadkie<br>
<b>„Coś”</b>:<br>
<b>„Coś”</b>:<br>
Epickie}}
Epickie
}}
'''Wzór sztandaru''' – [[przedmiot]] używany do personalizacji [[sztandar]]ów. Obecnie występuje 10 rodzajów wzorów sztandaru.
'''Wzór sztandaru''' – [[przedmiot]] używany do personalizacji [[sztandar]]ów. Obecnie występuje 10 rodzajów wzorów sztandaru.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
Sześć wzorów sztandaru można wytworzyć.
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable"  
|- align="center"
|- align="center"
Linia 37: Linia 37:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Papier |B2= Zaklęte złote jabłko; Czaszka witherowego szkieleta; Głowa creepera; Margaretka; Cegły; Pnącza
|A2= Papier |B2= Zaklęte złote jabłko; Czaszka witherowego szkieleta; Głowa creepera; Margaretka; Cegły; Pnącza
|Output= Wzór sztandaru
|Output= Wzór sztandaru - coś; Wzór sztandaru - czaszka; Wzór sztandaru - wizerunek creepera; Wzór sztandaru - kwiat; Wzór sztandaru - mur; Wzór sztandaru - ząbkowane obramowanie
}}
}}
|}
|}
Linia 46: Linia 46:
=== Łup w skrzyniach ===
=== Łup w skrzyniach ===
Jest 10,1% szans na to, że pojedynczy wzór sztandaru „Ryjek” może być odnaleziony w skrzyni w [[Ruiny bastionu|ruinach bastionu]].
Jest 10,1% szans na to, że pojedynczy wzór sztandaru „Ryjek” może być odnaleziony w skrzyni w [[Ruiny bastionu|ruinach bastionu]].
=== Łup w skarbcach ===


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 57: Linia 60:
! Wzór
! Wzór
! Słowne ID
! Słowne ID
|-
| Coś
| <code>mojang_banner_pattern</code>
|-
| Czaszka
| <code>skull_banner_pattern</code>
|-
|-
| Kwiat
| Kwiat
| <code>flower_banner_pattern</code>
| <code>flower_banner_pattern</code>
|-
|-
| Wizerunek Creepera
| Wizerunek creepera
| <code>creeper_banner_pattern</code>
| <code>creeper_banner_pattern</code>
|-
| Coś
| <code>mojang_banner_pattern</code>
|-
|-
| Czaszka
| Czaszka
| <code>skull_banner_pattern</code>
| <code>skull_banner_pattern</code>
|-
| Kwiat
| <code>flower_banner_pattern</code>
|-
| Wizerunek creepera
| <code>creeper_banner_pattern</code>
|-
|-
| Coś
| Coś
| <code>mojang_banner_pattern</code>
| <code>mojang_banner_pattern</code>
|-
| Czaszka
| <code>skull_banner_pattern</code>
|}
|}


Linia 75: Linia 96:
! Wzór
! Wzór
! Słowne ID
! Słowne ID
|-
| Coś
| <code>mojang_banner_pattern</code>
|-
| Czaszka
| <code>skull_banner_pattern</code>
|-
|-
| Kwiat
| Kwiat
| <code>flower_banner_pattern</code>
| <code>flower_banner_pattern</code>
|-
|-
| Wizerunek Creepera
| Wizerunek creepera
| <code>creeper_banner_pattern</code>
| <code>creeper_banner_pattern</code>
|-
| Coś
| <code>mojang_banner_pattern</code>
|-
|-
| Czaszka
| Czaszka
| <code>skull_banner_pattern</code>
| <code>skull_banner_pattern</code>
|-
| Kwiat
| <code>flower_banner_pattern</code>
|-
| Wizerunek creepera
| <code>creeper_banner_pattern</code>
|-
|-
| Coś
| Coś
| <code>mojang_banner_pattern</code>
| <code>mojang_banner_pattern</code>
|-
| Czaszka
| <code>skull_banner_pattern</code>
|}
|}


Linia 92: Linia 131:
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|Dodano cztery wzory sztandaru: „Kwiat”, „Wizerunek creepera”, „Czaszka” i „Coś”.}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|Dodano cztery wzory sztandaru: „Kwiat”, „Wizerunek creepera”, „Czaszka” i „Coś”.}}
{{Historia|||snap=19w11a|Dodano wzór "Glob". Można go zakupić od [[Osadnik|osadników-kartografów]] na poziomie mistrza za 8 [[szmaragd]]ów.}}
{{Historia|||snap=19w11a|Dodano wzór "Glob". Można go zakupić od [[osadnik]]ów kartografów na poziomie mistrza za 8 [[szmaragd]]ów.}}
{{Historia||1.16|snap=20w15a|Dodano piglinowy wzór na sztandar.}}
{{Historia||1.16|snap=20w15a|Dodano piglinowy wzór na sztandar.}}
{{Historia|||snap=20w16a|Piglinowy wzór sztandaru może być odnaleziony w [[skrzynia]]ch w [[Ruiny bastionu|ruinach bastionów]].}}
{{Historia|||snap=20w16a|Piglinowy wzór sztandaru może być odnaleziony w [[skrzynia]]ch w [[Ruiny bastionu|ruinach bastionów]].}}

Wersja z 18:20, 25 lip 2025

Melwin22










Typ

Użytkowy

Odnawialne

„Ryjek”, „Coś”:
Nie
Pozostałe:
Tak

Możliwość grupowania

Nie

Rzadkość

„Wzór kwiatu”, „Murowane pole”, „Ząbkowane obramowanie”, „Sześcian ziemski”, „Ryjek”:
Pospolite
„Wizerunek creepera”, „Wzór czaszki”:
Rzadkie
„Coś”:
Epickie


Wzór sztandaruprzedmiot używany do personalizacji sztandarów. Obecnie występuje 10 rodzajów wzorów sztandaru.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Sześć wzorów sztandaru można wytworzyć.

Składniki Wejście → Wyjście
Papier
+
zaklęte złote jabłko
lub czaszka witherowego szkieleta
lub głowa creepera
lub margaretka
lub cegły
lub pnącza










Zaklęte złote jabłko








Handel

Czasem osadnik o profesji kartografa na poziomie mistrza zaoferuje wzór „Glob” za 8 szmaragdów.

Łup w skrzyniach

Jest 10,1% szans na to, że pojedynczy wzór sztandaru „Ryjek” może być odnaleziony w skrzyni w ruinach bastionu.

Łup w skarbcach

Zastosowanie

Krosno

Wzory sztandaru są używane w krosnach do nakładania specjalnych wzorów na sztandar. Wzór musi być połączony z jednym sztandarem i jednym barwnikiem. Przedmiot nie zużywa się.

Wartości danych

ID

Java Edition:

Wzór Słowne ID
Coś mojang_banner_pattern
Czaszka skull_banner_pattern
Kwiat flower_banner_pattern
Wizerunek creepera creeper_banner_pattern
Coś mojang_banner_pattern
Czaszka skull_banner_pattern
Kwiat flower_banner_pattern
Wizerunek creepera creeper_banner_pattern
Coś mojang_banner_pattern
Czaszka skull_banner_pattern

Bedrock Edition:

Wzór Słowne ID
Coś mojang_banner_pattern
Czaszka skull_banner_pattern
Kwiat flower_banner_pattern
Wizerunek creepera creeper_banner_pattern
Coś mojang_banner_pattern
Czaszka skull_banner_pattern
Kwiat flower_banner_pattern
Wizerunek creepera creeper_banner_pattern
Coś mojang_banner_pattern
Czaszka skull_banner_pattern

Historia


Pełna wersja
1.1418w43aDodano cztery wzory sztandaru: „Kwiat”, „Wizerunek creepera”, „Czaszka” i „Coś”.
19w11aDodano wzór "Glob". Można go zakupić od osadników kartografów na poziomie mistrza za 8 szmaragdów.
1.1620w15aDodano piglinowy wzór na sztandar.
20w16aPiglinowy wzór sztandaru może być odnaleziony w skrzyniach w ruinach bastionów.
20w18aZmieniono nazwę piglinowego wzoru na „Ryjek”.
1.16.220w30aZwiększono szansę na znalezienie wzoru „Ryjek” w skrzyniach w ruinach bastionów z 5,5% do 10,1%.
Bedrock Edition
PlayStation 4
1.90Dodano wzory sztandaru.


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.