Sztabka netherytu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
naprawiono. dodano więcej info. za wiele więcej nie ma tu do powiedzenia, więc usuwam "rozszerz"
wywalono magnetyt i uproszczono
Linia 4: Linia 4:
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|data=
|od wersji=[[Plik:Computer.svg|20px|link=Minecraft]] 20w06a
|idsłowne=netherite_ingot
}}
}}
'''Sztabka netherytu''' (ang.<i> Netherite Ingot</i>) – jedna z czterech sztabek występujących w grze. Służy do wytwarzania najtrwalszych i najwydajniejszych [[narzędzia|narzędzi]] i [[zbroja|zbroi]] poprzez ulepszanie diamentowych.
'''Sztabka netherytu''' (ang.<i> Netherite Ingot</i>) – jedna z czterech sztabek występujących w grze. Służy do wytwarzania najtrwalszych i najwydajniejszych [[narzędzia|narzędzi]] i [[zbroja|zbroi]] poprzez ulepszanie diamentowych.
Linia 20: Linia 17:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Blok netherytu
|B2= Blok netherytu
|Output= Sztabka netherytu,9 |nieokreślona=1
|Output= Sztabka netherytu,9  
|nieokreślona=1
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
Linia 28: Linia 26:
|A2= Odłamek netherytu |B2= Sztabka złota |C2= Sztabka złota
|A2= Odłamek netherytu |B2= Sztabka złota |C2= Sztabka złota
|A3= Sztabka złota |B3= Sztabka złota
|A3= Sztabka złota |B3= Sztabka złota
|Output= Sztabka netherytu |nieokreślona=1
|Output= Sztabka netherytu  
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}
Linia 50: Linia 49:
|A3= Sztabka netherytu |B3= Sztabka netherytu |C3= Sztabka netherytu
|A3= Sztabka netherytu |B3= Sztabka netherytu |C3= Sztabka netherytu
|Output= Blok netherytu
|Output= Blok netherytu
}}
|}
{| class="wikitable"
|- align="center"
! Składniki
! Wejście → Wyjście
|-align="center"
!'''Sztabka netherytu'''
+<br>[[Kamienne cegły|rzeźbione kamienne cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Rzeźbione kamienne cegły |B1= Rzeźbione kamienne cegły |C1= Rzeźbione kamienne cegły
|A2= Rzeźbione kamienne cegły |B2= Sztabka netherytu |C2= Rzeźbione kamienne cegły
|A3= Rzeźbione kamienne cegły |B3= Rzeźbione kamienne cegły |C3= Rzeźbione kamienne cegły
|Output= Magnetyt
}}
}}
|}
|}
Linia 80: Linia 65:


=== Ozdabianie ===
=== Ozdabianie ===
Sztabka netherytu, oprócz ulepszania, może być również wykorzystana do ozbabiania zbroi w stole kowalskim. Dodaje to dekoracyjny czarny wzór na zbroi, zależny od użytego [[szablon kowalski|szablonu kowalskiego]].
Sztabka netherytu, oprócz ulepszania, może być również wykorzystana do ozdabiania zbroi w stole kowalskim. Dodaje to dekoracyjny czarny wzór na zbroi, zależny od użytego [[szablon kowalski|szablonu kowalskiego]].


=== Zasilanie magicznej latarni ===
=== Zasilanie magicznej latarni ===

Wersja z 18:35, 25 kwi 2025

Sztabka netherytu

Typ

Materiał

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Sztabka netherytu (ang. Netherite Ingot) – jedna z czterech sztabek występujących w grze. Służy do wytwarzania najtrwalszych i najwydajniejszych narzędzi i zbroi poprzez ulepszanie diamentowych.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Blok netherytu




9






Odłamki netherytu
+
sztabki złota










Naturalne generowanie

Sztabkę netherytu, w ilości jednej sztuki, można znaleźć w skrzyniach w ruinach bastionu typu "pokój ze skarbem". Każda skrzynia wchodząca w skład skarbu ma 38.6% szans na wygenerowanie sztabki netherytu.

Zastosowanie

Sztabki netherytu nie są palne i nie mogą zostać zniszczone przez ogień ani lawę. Mogą być za to zniszczone przez kaktus, jak wszystkie wyrzucone przedmioty.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Sztabki netherytu










Ulepszanie

Składniki Receptura ulepszania
Szablon kowalski (Netherytowe ulepszenie) +
Diamentowe przedmioty +
sztabka netherytu
Ulepsz sprzętSzablon kowalski (Netherytowe ulepszenie)




















Naprawianie

Sztabka netherytu może być użyta także do naprawiania netherytowych przedmiotów w kowadle.

Ozdabianie

Sztabka netherytu, oprócz ulepszania, może być również wykorzystana do ozdabiania zbroi w stole kowalskim. Dodaje to dekoracyjny czarny wzór na zbroi, zależny od użytego szablonu kowalskiego.

Zasilanie magicznej latarni

Sztabka netherytu jest jednym z przedmiotów, które są zdolne do zasilenia magicznej latarni.

Historia

Pełna wersja
1.1620w06aDodano sztabkę netherytu.
20w07aSztabka netherytu może zostać użyta do zasilenia magicznej latarni.
20w10aSztabka netherytu może zostać użyta do ulepszenia diamentowych przedmiotów na netherytowe z użyciem stołu kowalskiego.
1.19.423w04aUlepszanie zbroi diamentowej do netherytowej wymaga od teraz, oprócz sztabek netherytu, również szablonu kowalskiego "Netherytowe ulepszenie".[tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.20”]
Sztabki netherytu mogą być również użyte do ozdabiania zbroi.[tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.20”]
Bedrock Edition
1.16.0beta 1.16.0.51Dodano sztabkę netherytu.
beta 1.16.0.57Sztabka netherytu może zostać użyta do zasilenia magicznej latarni.
Sztabka netherytu może zostać użyta do ulepszenia diamentowych przedmiotów na netherytowe z użyciem stołu kowalskiego.
1.19.80Preview 1.19.80.21Ulepszanie zbroi diamentowej do netherytowej wymaga od teraz, oprócz sztabek netherytu, również szablonu kowalskiego "Netherytowe ulepszenie".[tylko po włączeniu eksperymentalnych funkcji]
Sztabki netherytu mogą być również użyte do ozdabiania zbroi.[tylko po włączeniu eksperymentalnych funkcji]

Ciekawostki

  • Sztabka netherytu to pierwszy materiał służący do tworzenia narzędzi, dodany od kiedy wprowadzono do gry złoto, żelazo i diamenty 10 lat wcześniej, 29 stycznia 2010 roku, w fazie Indev.
  • Jeśli gracz ulepszy za pomocą sztabki netherytu wszystkie elementy diamentowej zbroi i ją założy, zdobędzie postęp „Pogrzeb mnie w zgliszczach”.
  • Lawa nie może zniszczyć sztabki netherytu, ale kaktus – już tak.