Pomoc:Wydajność sprzętu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dopisane parametry własnego komputera.
hv reh
Linia 13: Linia 13:
! width="100" | RAM
! width="100" | RAM
! width="130" | Rozdzielczość
! width="130" | Rozdzielczość
! width="140" | Wersja Minecraft
! width="140" | Wersjgf
! width="120" | Klatki na sekundę (okno)
! width="120" | Klatki na sekundę (maksymalizacja)
! width="120" | Mgła
! width="120" | Grafika
! width="120" | Grafika
! width="260" | Opis
! width="260" | Opis
Linia 22: Linia 19:
| Windows XP || AMD Sempron 2200+ 1,49GHz || ATI Radeon 9550 256MB ('''SPALONA''') || 1,25GB || 1280x1024 || Beta 1.4 || 15-60 fps || 5-50 fps || Normalna || Szybka, bez Smooth Lighting ||  Niestety, gdyby nie spalona karta graficzna, grało by się znacznie lepiej. Lecz jestem już przyzwyczajony. Ogólnie nie jest źle (gorzej przy zachodach/wschodach słońca). Idzie wytrzymać, jeśli nie posiadamy czegoś lepszego.
| Windows XP || AMD Sempron 2200+ 1,49GHz || ATI Radeon 9550 256MB ('''SPALONA''') || 1,25GB || 1280x1024 || Beta 1.4 || 15-60 fps || 5-50 fps || Normalna || Szybka, bez Smooth Lighting ||  Niestety, gdyby nie spalona karta graficzna, grało by się znacznie lepiej. Lecz jestem już przyzwyczajony. Ogólnie nie jest źle (gorzej przy zachodach/wschodach słońca). Idzie wytrzymać, jeśli nie posiadamy czegoś lepszego.
|- align="center"
|- align="center"
| Windows 7 || Intel Core i3 2,93 GHz || nVidia GT 220 1GB || 3GB || 1920x1080 || Beta 1.4_01 || 60 fps || 45-50 fps || Normalna || Ładna, Smooth Lightning || Bez zarzutów. Jedyny problem to problem z wywalaniem gry przy odległej mgle, jednak jest to bardzo popularny błąd.
| Windows 7 || Intelhgh Core i3 2,93 GHz || nVidia GT 220 1GB || 3GB || 1920x1080 || Beta 1.4_01 || 60 fps || 45-50 fps || Normalna || Ładna, Smooth Lightning || Bez zarzutów. Jedyny problem to problem z wywalaniem gry przy odległej mgle, jednak jest to bardzo popularny błąd.ghgfdh
|- align="center"
|- align="center"gdgf
| Windows 7 || Intel Core i3 2,93 GHz || nVidia GT 220 1GB || 3GB || 1920x1080 || Beta 1.7.2 || 60 fps || 30-50 fps || Normalna || Ładna, Smooth Lightning || Gra jest teraz wolniejsza, wczytywanie jest wolniejsze, jednak wciąż mogę grać bez problemów.
|- align="center"
| Windows XP || Intel Core 2 Duo 1,66 GHz || Intel GMA 950 || 1GB || 1280x800 || Beta 1.7.2 || 15-30 fps || 5-30 fps || Normalna || Szybka, bez Smooth Lighting || Stary laptop; pomaga częsta zmiana mgły
| Windows XP || Intel Core 2 Duo 1,66 GHz || Intel GMA 950 || 1GB || 1280x800 || Beta 1.7.2 || 15-30 fps || 5-30 fps || Normalna || Szybka, bez Smooth Lighting || Stary laptop; pomaga częsta zmiana mgły
|- align="center"
|- align="center"
| Windows 7 x64 || AMD Athlon II x2 245 2x2,9 GHz || Ati Radeon HD 4850 512 RAM || 4GB DDR3 1666MHz || 1920x1080 || Beta 1.7.2 || 120-400 || 80-400 || Najdalsza || Ładna, Smooth Lighting || Komputer Stacjonarny PC, modernizowany na bieżąco z postępem techniki komputerowej, Nie widzę różnicy w kolejnych wersjach Minecraft (FPS).
| Windows 7 x64 || AMD Athlon II x2 245 2x2,9 GHz || Ati Radeon HD 4850 512 RAM || 4GB DDR3 1666MHz || 1920x1080 || Beta 1.7.2 || 120-400 || 80-400 || Najdalsza || Ładna, Smooth Lighting || Komputer Stacjonarny PC, modernizowanygfhfgdhfg na bieżąco z postępem techniki komputerowej, Nie widzę różnicy w kolejnych wersjach Minecraft (FPS).
|- align="center"
|- align="center"hshsh
| Windows 7 x64 || Intel Core i5 750 2,66 GHz || ATI Radeon HD 5670 1GB GDDR5 || 4GB DDR3 || 1680x1050 || Beta 1.5_01 || 140-170 fps || 70-120 fps || Normalna || Ładna, Smooth Lighting || Komputer Stacjonarny PC; gra bez zarzutów, chodzi płynnie na najlepszych ustawieniach, nie wywala do pulpitu, itp. Jeszcze nigdy gra się nie z-crash'owała. Na każdych ustawieniach chodzi płynnie i bez zarzutów.
| Windows 7 x64 || Intel Core i5 750 2,66 GHz || ATI Radeon HD 5670 1GB GDDR5 || 4GB DDR3 || 1680x1050 || Beta 1.5_01 || 140-170 fps || 70-120 fps || Normalna || Ładna, Smooth Lighting || Komputer Stacjonarny PC; gra bez zarzutów, chodzi płynnie na najlepszych ustawieniach, nie wywala do pulpitu, itp. Jeszcze nigdy gra się nie z-crash'owała. Na każdych ustawieniach chodzi płynnie i bez zarzutów.
|- align="center"
|- align="center"

Wersja z 16:39, 2 sty 2014

Dzięki temu artykułowi, pomożemy graczom w wyborze sprzętu do Minecrafta.

Proszę o przyczynienie się do rozwoju tego artykułu:

  • dopisując parametry swojego sprzętu;
  • dokładny opis parametrów gry (ustawienia grafiki, itd.);
  • ustawienia systemu;
  • dodaj swój opis na dole tabeli!
OS CPU GPU RAM Rozdzielczość Wersjgf Grafika Opis
Windows XP AMD Sempron 2200+ 1,49GHz ATI Radeon 9550 256MB (SPALONA) 1,25GB 1280x1024 Beta 1.4 15-60 fps 5-50 fps Normalna Szybka, bez Smooth Lighting Niestety, gdyby nie spalona karta graficzna, grało by się znacznie lepiej. Lecz jestem już przyzwyczajony. Ogólnie nie jest źle (gorzej przy zachodach/wschodach słońca). Idzie wytrzymać, jeśli nie posiadamy czegoś lepszego.
Windows 7 Intelhgh Core i3 2,93 GHz nVidia GT 220 1GB 3GB 1920x1080 Beta 1.4_01 60 fps 45-50 fps Normalna Ładna, Smooth Lightning Bez zarzutów. Jedyny problem to problem z wywalaniem gry przy odległej mgle, jednak jest to bardzo popularny błąd.ghgfdh
Windows XP Intel Core 2 Duo 1,66 GHz Intel GMA 950 1GB 1280x800 Beta 1.7.2 15-30 fps 5-30 fps Normalna Szybka, bez Smooth Lighting Stary laptop; pomaga częsta zmiana mgły
Windows 7 x64 AMD Athlon II x2 245 2x2,9 GHz Ati Radeon HD 4850 512 RAM 4GB DDR3 1666MHz 1920x1080 Beta 1.7.2 120-400 80-400 Najdalsza Ładna, Smooth Lighting Komputer Stacjonarny PC, modernizowanygfhfgdhfg na bieżąco z postępem techniki komputerowej, Nie widzę różnicy w kolejnych wersjach Minecraft (FPS).
Windows 7 x64 Intel Core i5 750 2,66 GHz ATI Radeon HD 5670 1GB GDDR5 4GB DDR3 1680x1050 Beta 1.5_01 140-170 fps 70-120 fps Normalna Ładna, Smooth Lighting Komputer Stacjonarny PC; gra bez zarzutów, chodzi płynnie na najlepszych ustawieniach, nie wywala do pulpitu, itp. Jeszcze nigdy gra się nie z-crash'owała. Na każdych ustawieniach chodzi płynnie i bez zarzutów.
Windows XP Intel Celeron E3400 2.60 GHz ATI Radeon HD 5450 2GB 1024 x 768 Beta 1.7.3 40 - 80 FPS 45 - 80 FPS Najdalsza Ładna, Smooth Lighting Komputer chodzi płynnie, bez ścinek.
Windows 7 Intel Core 2 Duo 2x 2.20 GHz 9600 GSO 1024 2GB 1440 x 900 Beta 1.9 v3 40 - 65 FPS 55 - 85 FPS Far Ładna, Smooth Lighting Wszystko chodzi płynnie, gra na maxymalnych ustawieniach. Nic nie podkręcane.