Cegła: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Mykytius (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Dereczeq (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 31: Linia 31:
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
!Składniki
 
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Cegła]]
|[[Cegła]]
Linia 44: Linia 43:
|Output= Cegły
|Output= Cegły
}}
}}
|-align="center"
|[[Cegła]]
|[[Cegła]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Cegła |C2= Cegła |B3= Cegła
|A2= Cegła |C2= Cegła |B3= Cegła
|Output= Doniczka
|Output= Doniczka
}}
|}
''Nadchodzące w 1.20 (dostępne w paczce eksperymentalnej)''
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; cellpadding="5"
|-align="center"
!Składniki
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|[[Cegła]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Cegła
|A2= Cegła |C2= Cegła
|B3= Cegła
|Output= Ozdobny dzbanek
}}
}}
|}
|}
Linia 53: Linia 69:
== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|a}}
{{Historia|a}}
{{Historia||1.0.11|Dodano cegłę.}}
{{Historia||1.0.11|[[Plik:Cegła przed Texture Update.png|32px]] Dodano cegłę.}}
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w34a|Cegły używa się do tworzenia [[doniczka|doniczek]].}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w34a|Cegły używa się do tworzenia [[doniczka|doniczek]].}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|[[Plik:Cegła.png]] Zmieniono teksturę cegły.}}
{{Historia|nadchodzące}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w07a|Dodano recepturę tworzenia [[zdobiony wazon|zdobionych wazonów]] za pomocą cegieł.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.3.0|Dodano cegłę.}}
{{Historia||0.3.0|Dodano cegłę.}}

Wersja z 11:38, 12 mar 2023

Ten artykuł dotyczy zwykłej cegły. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.
Cegła

Typ

Materiał

Wytrzymałość

1

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita

Cegła (ang. Brick) to materiał uzyskiwany poprzez przetapianie gliny lub handel z osadnikiem o profesji kamieniarza. Służy jedynie do stworzenia bloku cegły i doniczki. Została dodana w Alpha 1.0.11.

Otrzymywanie

Handel

Można kupić 16(Bedrock Edition) lub 10(Java Edition) cegieł za szmaragd od osadnika o profesji kamieniarza.

Przetapianie

Składniki Wejście » Wyjście
Glina






2

2

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Cegła










Cegła










Nadchodzące w 1.20 (dostępne w paczce eksperymentalnej)

Składniki Wejście » Wyjście
Cegła



Ozdobny dzbanek






Historia

Alpha
1.0.11 Dodano cegłę.
Pełna wersja
1.4.212w34aCegły używa się do tworzenia doniczek.
1.1418w43a Zmieniono teksturę cegły.
Nadchodzące zmiany
1.19.423w07aDodano recepturę tworzenia zdobionych wazonów za pomocą cegieł.
Pocket Edition Alpha
0.3.0Dodano cegłę.
0.12.1build 1Cegły używa się do tworzenia doniczek.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano cegłę.
TU141.04Cegły używa się do tworzenia doniczek.

Zobacz też