Butelka miodu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
na 1.15.2 dodaje tylko 1 punkt saturacji
Nie podano opisu zmian
Linia 3: Linia 3:
|typ=Jedzenie
|typ=Jedzenie
|uzdrawia={{hungerbar|3}}
|uzdrawia={{hungerbar|3}}
|łączenie=Tak (16)
|łączenie=Tak, 16
|gotowanie=Nie
|gotowanie=Nie
|idsłowne=honey_bottle
|idsłowne=honey_bottle
Linia 9: Linia 9:
{{Stub}}
{{Stub}}
{{Ekskluzywne|java|bedrock}}
{{Ekskluzywne|java|bedrock}}
'''Butelka miodu''' (ang. ''Honey Bottle'') – rodzaj [[jedzenie|pożywienia]], który można pić.
'''Butelka miodu''' (ang. Honey Bottle) – rodzaj [[jedzenie|pożywienia]], który można pić.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Linia 20: Linia 20:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Szklana butelka]] + [[Blok miodu]]
|'''[[Szklana butelka]]<br>+<br>[[Blok miodu]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2=Szklana butelka
|A2=Szklana butelka
Linia 33: Linia 33:
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== Jako [[jedzenie]] ===
=== Jako [[jedzenie]] ===
Butelkę miodu można wypić. Przywraca 6 punktów [[Głód|głodu]] i 1 punkt [[Saturacja|saturacji]] oraz usuwa [[Efekty|efekt]] zatrucia. W przeciwieństwie do [[Mleko|mleka]] nie usuwa żadnych innych efektów niż trucizna .
Butelkę miodu można wypić. Przywraca 6 punktów [[Głód|głodu]] i 1,2 punktu [[Saturacja|saturacji]] oraz usuwa [[Efekty|efekt]] zatrucia. W przeciwieństwie do [[Mleko|mleka]] nie usuwa żadnych innych efektów niż trucizna.


=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
Linia 41: Linia 41:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Butelka miodu]]
|rowspan=2|[[Butelka miodu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2=Butelka miodu
|B2=Butelka miodu
|Output=Cukier,3 |nieokreślona=1
|Output=Cukier,3 |nieokreślona=1
}}
}}
|}
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
!Składniki
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Butelka miodu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Butelka miodu
|A1=Butelka miodu
Linia 79: Linia 73:
|<code>minecraft:husbandry/balanced_diet</code>
|<code>minecraft:husbandry/balanced_diet</code>
|}
|}
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia||1.15|snap=19w34a|Dodano butelkę miodu.}}
{{Historia|||snap=19w35a|Butelka miodu usuwa [[Efekty|efekt]] zatrucia po spożyciu.|Butelka miodu jest brana pod uwagę jako warunek osiągnięcia [[Postępy|postępu]] ''Zbilansowana dieta''.}}
{{Historia|||snap=19w41a|Butelka miodu jest używana do wytworzenia [[Blok miodu|bloku miodu]].}}
{{Historia|||snap=19w44a|Butelki miodu mogą zostać wytworzone używając czterech [[Szklana butelka|szklanych butelek]] i jednego [[Blok miodu|bloku miodu]].|Butelki miodu mogą być grupowane po 16 sztuk.}}
{{Historia|foot}}


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
Butelki miodu można stackować po 16 w przeciwieństwie do mikstur, które nie grupują się w ogóle.
* Butelki miodu można grupować po 16 w przeciwieństwie do mikstur, które nie grupują się w ogóle.
 
* Usuwanie efektu trucizny przez miód nawiązuje do rzeczywistych właściwości zdrowotnych miodu.
Usuwanie efektu trucizny przez miód nawiązuje do rzeczywistych właściwości zdrowotnych miodu.
* Dźwięk picia miodu jest inny niż dźwięk picia mikstur, wody lub mleka.  
 
Dźwięk picia miodu jest inny niż dźwięk picia mikstur, wody lub mleka.  
 
== Historia ==
{{Historia|w}}{{Historia||1.15|Dodano butelkę miodu.|snap=19w34a}}
{{Historia|||Butelka miodu usuwa [[Efekty|efekt]] zatrucia po spożyciu.|Butelka miodu jest brana pod uwagę jako warunek osiągnięcia [[Postępy|postępu]] ''Zbilansowana dieta''.|snap=19w35a}}
{{Historia|||Butelka miodu jest używana do wytworzenia [[Blok miodu|bloku miodu]].|snap=19w41a}}
{{Historia|||Butelki miodu mogą zostać wytworzone używając czterech [[Szklana butelka|szklanych butelek]] i jednego [[Blok miodu|bloku miodu]].|Butelki miodu mogą być grupowane po 16 sztuk.|snap=19w44a}}


{{Historia|foot}}
{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}



Wersja z 19:11, 29 kwi 2020

Szablon:Jedzenie

Artykuł Butelka miodu jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Ten element dotyczy wyłącznie Java Edition i Bedrock Edition.

Butelka miodu (ang. Honey Bottle) – rodzaj pożywienia, który można pić.

Otrzymywanie

Miód można zbierać za pomocą szklanych butelek z wypełnionych pszczelich gniazd i pszczelich uli.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Szklana butelka
+
Blok miodu




4






Zastosowanie

Jako jedzenie

Butelkę miodu można wypić. Przywraca 6 punktów głodu i 1,2 punktu saturacji oraz usuwa efekt zatrucia. W przeciwieństwie do mleka nie usuwa żadnych innych efektów niż trucizna.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Butelka miodu




3
















Postępy

 Osobny artykuł: Postępy.
Ikona Nazwa Opis Warunek Wymaganie (jeśli inne) ID postępu

Zbilansowana dieta Zjedz wszystko, co jest jadalne, nawet jeśli może ci zaszkodzić Ziarno prawdy Zjedz każdy z tych 39 rodzajów jedzenia. Inne rodzaje nie są brane pod uwagę. minecraft:husbandry/balanced_diet

Historia

Pełna wersja
1.1519w34aDodano butelkę miodu.
19w35aButelka miodu usuwa efekt zatrucia po spożyciu.
Butelka miodu jest brana pod uwagę jako warunek osiągnięcia postępu Zbilansowana dieta.
19w41aButelka miodu jest używana do wytworzenia bloku miodu.
19w44aButelki miodu mogą zostać wytworzone używając czterech szklanych butelek i jednego bloku miodu.
Butelki miodu mogą być grupowane po 16 sztuk.

Ciekawostki

  • Butelki miodu można grupować po 16 w przeciwieństwie do mikstur, które nie grupują się w ogóle.
  • Usuwanie efektu trucizny przez miód nawiązuje do rzeczywistych właściwości zdrowotnych miodu.
  • Dźwięk picia miodu jest inny niż dźwięk picia mikstur, wody lub mleka.