Minecraft Wiki Polska:Kanał IRC/Bot: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
→Komendy: dodano nowe komendy, zaktualizowano jedną komendę |
→Komendy: dodano komendy, akt 1.14 |
||
| Linia 18: | Linia 18: | ||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>!</nowiki>komendy</code> || Wyświetla link kierujący do tej listy || Nie | | <code><nowiki>!</nowiki>komendy</code> || Wyświetla link kierujący do tej listy || Nie | ||
|- | |||
| <code><nowiki>!</nowiki>skróty</code> || Wyświetla link kierujący do listy skrótów używanych na kanale || Nie | |||
|- | |||
| <code><nowiki>!</nowiki>społeczność</code> || Wyświetla link kierujący do strony społeczności || Nie | |||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>!</nowiki>english [nick]</code><ref name="p1"/> || Wyświetla tekst po angielsku informujący o rozmowie w języku angielskim || Nie | | <code><nowiki>!</nowiki>english [nick]</code><ref name="p1"/> || Wyświetla tekst po angielsku informujący o rozmowie w języku angielskim || Nie | ||
| Linia 32: | Linia 36: | ||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>!</nowiki>wikipedia [artykuł]</code><ref name="p1"/> || Wyświetla link prowadzący do podanego artykułu na Wikipedii<ref name="interwiki">Możliwe jest łatwe użycie przedrostka takiego jak "en:" przez nazwą artykułu, aby link stanowił przekierowanie do artykułu na obcojęzycznej wiki</ref> || Nie | | <code><nowiki>!</nowiki>wikipedia [artykuł]</code><ref name="p1"/> || Wyświetla link prowadzący do podanego artykułu na Wikipedii<ref name="interwiki">Możliwe jest łatwe użycie przedrostka takiego jak "en:" przez nazwą artykułu, aby link stanowił przekierowanie do artykułu na obcojęzycznej wiki</ref> || Nie | ||
|- | |||
| <code><nowiki>!</nowiki>def [artykuł]</code><ref name="p1"/> || Podaje definicję hasła z Wikipedii || Nie | |||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>!</nowiki>mcwiki [artykuł]</code><ref name="p1"/> || Wyświetla link prowadzący do podanego artykułu na Minecraft Wiki<ref name="interwiki"/> || Nie | | <code><nowiki>!</nowiki>mcwiki [artykuł]</code><ref name="p1"/> || Wyświetla link prowadzący do podanego artykułu na Minecraft Wiki<ref name="interwiki"/> || Nie | ||
Wersja z 23:27, 10 wrz 2016
| Ta strona dotyczy nieaktywnego kanału IRC. Informacje tutaj zamieszczone odnosiły się do kanału IRC wiki, który przestał być używany. Aktualnie społeczność używa Discorda.
|
Na kanale działa bot. Nazywa się MCWikiPLBot, informuje on o ostatnich zmianach wykonanych na Minecraft Wiki Polska, oraz o nowych postach na mojang.com.
Komendy
Bot interpretuje również komendy podane niżej:
| Komenda | Opis | Wymagane uprawnienie |
|---|---|---|
!feed last [x][1] |
Wyświetla ostatnie x postów. Wartość x może wynosić liczbę od 1 do 4 | Nie |
!feed reddit [x] (subreddit)[1][2] |
Wyświetla ostatnie x postów. Wartość x może wynosić liczbę od 1 do 6 | Nie |
!zasady |
Wyświetla link kierujący do zasad pokoju | Nie |
!komendy |
Wyświetla link kierujący do tej listy | Nie |
!skróty |
Wyświetla link kierujący do listy skrótów używanych na kanale | Nie |
!społeczność |
Wyświetla link kierujący do strony społeczności | Nie |
!english [nick][1] |
Wyświetla tekst po angielsku informujący o rozmowie w języku angielskim | Nie |
!ciastko [nick][1] |
Pokazuje informację o przekazaniu ciastka użytkownikowi | Nie |
!credits |
Wyświetla autorów bota | Nie |
!ping |
Wyświetla "Pong!". Przydatne przy testowaniu połączenia | Nie |
!pytanie |
Wyświetla informację o pytaniach | Nie |
!wiad [nick] [wiadomość][1] |
Wysyła wiadomość możliwą do odczytania przez określoną osobę. Przydatne w przypadku jej nieobecności | Nie |
!wikipedia [artykuł][1] |
Wyświetla link prowadzący do podanego artykułu na Wikipedii[3] | Nie |
!def [artykuł][1] |
Podaje definicję hasła z Wikipedii | Nie |
!mcwiki [artykuł][1] |
Wyświetla link prowadzący do podanego artykułu na Minecraft Wiki[3] | Nie |
!google [fraza][1] |
Wyświetla link prowadzący do hasła w wyszukiwarce Google | Nie |
!status |
Wyświetla czas, przez który bot operuje | Nie |
!rand |
Zwraca losowo "Tak" lub "Nie" | Nie |
!mcserwer [serwer] (port)[1][2] |
Sprawdza ilość graczy na serwerze oraz jego ping | Redaktor |
!kick [nick] (powód)[1][2] |
Wyrzuca podanego użytkownika z kanału | Administrator |
!quiet [nick][1] |
Wycisza (mutuje) podanego użytkownika | Administrator |
!lock |
Blokuje możliwość rozmowy dla użytkowników bez uprawnienia głosu (redaktorzy oraz administratorzy takie posiadają) | Administrator |
!unlock |
Odblokowuje możliwość rozmowy na kanale dla użytkowników bez uprawnienia głosu | Administrator |
!say [wiadomość][1] |
Pisze wiadomości w imieniu bota | Administrator |
!access [rola] [użytkownik][1] |
Nadaje uprawnienia kanału na stałe zarejestrowanemu użytkownikowi. Rola musi zawierać dwa znaki + lub -, oraz a lub r lub u. "+" Oznacza nadanie danego uprawnienia, "-" oznacza jego odebranie. Literki a, r czy u oznaczają kolejno role w pokoju - administrator, redaktor, użytkownik |
Administrator |
- ↑ 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 1,13 Kwadratowy nawias oznacza że podany paramet musi zostać podany aby komenda działała
- ↑ 2,0 2,1 2,2 Okrągły nawias oznacza że podany paramet może zostać podany ale nie jest wymagany
- ↑ 3,0 3,1 Możliwe jest łatwe użycie przedrostka takiego jak "en:" przez nazwą artykułu, aby link stanowił przekierowanie do artykułu na obcojęzycznej wiki
Problemy, sugestie
Wszelkie uwagi oraz sugestie dotyczące bota można zgłaszać na tej dyskusji bądź w dokumencie do którego link podany jest w temacie pokoju IRC