Minecraft Wiki Polska:Kanał IRC/Bot: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
→Komendy: dodano komendę |
→Komendy: dodano komendę, zmieniono uprawnienie wymagane do innej komendy |
||
| Linia 31: | Linia 31: | ||
| <code><nowiki>!</nowiki>status</code> || Wyświetla czas, przez który bot operuje || Nie | | <code><nowiki>!</nowiki>status</code> || Wyświetla czas, przez który bot operuje || Nie | ||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>!</nowiki>rand</code> || Zwraca losowo "Tak" lub "Nie" || Redaktor | | <code><nowiki>!</nowiki>rand</code> || Zwraca losowo "Tak" lub "Nie" || Nie | ||
|- | |||
| <code><nowiki>!</nowiki>mcserwer [serwer] (port)</code><ref name="p1"/><ref name="p2"/> || Sprawdza ilość graczy na serwerze oraz jego ping || Redaktor | |||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>!</nowiki>kick [nick] (powód)</code><ref name="p1"/><ref name="p2">Okrągły nawias oznacza że podany paramet może zostać podany ale nie jest wymagany</ref> || Wyrzuca podanego użytkownika z kanału || Administrator | | <code><nowiki>!</nowiki>kick [nick] (powód)</code><ref name="p1"/><ref name="p2">Okrągły nawias oznacza że podany paramet może zostać podany ale nie jest wymagany</ref> || Wyrzuca podanego użytkownika z kanału || Administrator | ||
Wersja z 19:39, 15 sie 2016
| Ta strona dotyczy nieaktywnego kanału IRC. Informacje tutaj zamieszczone odnosiły się do kanału IRC wiki, który przestał być używany. Aktualnie społeczność używa Discorda.
|
Na kanale działa bot. Nazywa się MCWikiPLBot, informuje on o ostatnich zmianach wykonanych na Minecraft Wiki Polska, oraz o nowych postach na mojang.com.
Komendy
Bot interpretuje również komendy podane niżej:
| Komenda | Opis | Wymagane uprawnienie |
|---|---|---|
!feed last [x][1] |
Wyświetla ostatnie x postów. Wartość x może wynosić liczbę od 1 do 4 | Nie |
!feed reddit [x][1] |
Wyświetla ostatnie x postów. Wartość x może wynosić liczbę od 1 do 6 | Nie |
!zasady |
Wyświetla link kierujący do zasad pokoju | Nie |
!komendy |
Wyświetla link kierujący do tej listy | Nie |
!english [nick][1] |
Wyświetla tekst po angielsku informujący o rozmowie w języku angielskim | Nie |
!credits |
Wyświetla autorów bota | Nie |
!ping |
Wyświetla "Pong!". Przydatne przy testowaniu połączenia | Nie |
!wikipedia [artykuł][1] |
Wyświetla link prowadzący do podanego artykułu na Wikipedii[2] | Nie |
!mcwiki [artykuł][1] |
Wyświetla link prowadzący do podanego artykułu na Minecraft Wiki[2] | Nie |
!status |
Wyświetla czas, przez który bot operuje | Nie |
!rand |
Zwraca losowo "Tak" lub "Nie" | Nie |
!mcserwer [serwer] (port)[1][3] |
Sprawdza ilość graczy na serwerze oraz jego ping | Redaktor |
!kick [nick] (powód)[1][3] |
Wyrzuca podanego użytkownika z kanału | Administrator |
!quiet [nick][1] |
Wycisza (mutuje) podanego użytkownika | Administrator |
!lock |
Blokuje możliwość rozmowy dla użytkowników bez uprawnienia głosu (redaktorzy oraz administratorzy takie posiadają) | Administrator |
!unlock |
Odblokowuje możliwość rozmowy na kanale dla użytkowników bez uprawnienia głosu | Administrator |
- ↑ 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 Kwadratowy nawias oznacza że podany paramet musi zostać podany aby komenda działała
- ↑ 2,0 2,1 Możliwe jest łatwe użycie przedrostka takiego jak "en:" przez nazwą artykułu, aby link stanowił przekierowanie do artykułu na obcojęzycznej wiki
- ↑ 3,0 3,1 Okrągły nawias oznacza że podany paramet może zostać podany ale nie jest wymagany
Problemy, sugestie
Wszelkie uwagi oraz sugestie dotyczące bota można zgłaszać na tej dyskusji bądź w dokumencie do którego link podany jest w temacie pokoju IRC