Użytkownik:Druteczka/brudnopis2: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Utworzenie |
Rozwinięcie strony, brudnopis |
||
| Linia 55: | Linia 55: | ||
|Żelazne reguły | |Żelazne reguły | ||
|<code>minecraft:story/obtain_armor</code></includeonly> | |<code>minecraft:story/obtain_armor</code></includeonly> | ||
|Nie dzisiaj...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Tarcza|plain|raw|link=Tarcza}} | |||
|'''Nie dzisiaj, dziękuję''' | |||
|Odbij [[Strzała|strzałę]] [[Tarcza|tarczą]] | |||
|Niezłe wdzianko | |||
|<code>minecraft:story/deflect_arrow</code></includeonly> | |||
|Żelazne reguły=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Żelazny kilof|plain|raw|link=Żelazny kilof}} | |||
|'''Żelazne reguły''' | |||
|Ulepsz swój kilof | |||
|Żelazne reguły | |||
|<code>minecraft:story/iron_tools</code></includeonly> | |||
|Diamenty!=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Diament|plain|raw|link=Diament}} | |||
|'''Diamenty!''' | |||
|Zdobądź [[diament]]y | |||
|Żelazne reguły | |||
|<code>minecraft:story/mine_diamond</code></includeonly> | |||
|Obsyp mnie...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Diamentowy napierśnik|plain|raw|link=Diamentowy napierśnik}} | |||
|'''Obsyp mnie diamentami''' | |||
|Diamentowa zbroja ratuje życie | |||
|Diamenty! | |||
|<code>minecraft:story/shiny_gear</code></includeonly> | |||
|Zaklinacz=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Zaklęta książka|plain|raw|link=Zaklęta książka}} | |||
|'''Zaklinacz''' | |||
|[[zaklinanie|Zaklnij]] przedmiot używając [[stół do zaklęć|stołu do zaklęć]] | |||
|Diamenty! | |||
|<code>minecraft:story/enchant_item</code></includeonly> | |||
|Gorący towar=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Wiadro z lawą|plain|raw|link=Wiadro z lawą}} | |||
|'''Gorący towar''' | |||
|Wypełnij [[wiadro]] [[lawa|lawą]] | |||
|Żelazne reguły | |||
|<code>minecraft:story/lava_bucket</code></includeonly> | |||
|Kubeł zimnej...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Obsydian|plain|raw|link=Obdysian}} | |||
|'''Kubeł zimnej wody''' | |||
|Stwórz i wykop blok [[obsydian]]u | |||
|Gorący towar | |||
|<code>minecraft:story/form_obsidian</code></includeonly> | |||
|Musimy zejść...|Musimy zejść głębiej=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Krzesiwo|plain|raw|link=Krzesiwo}} | |||
|'''Musimy zejść głębiej''' | |||
|Zbuduj portal, uaktwnij go i wejdź do Netheru | |||
|Kubeł zimnej wody | |||
|<code>minecraft:story/enter_the_nether</code></includeonly> | |||
|Doktor zombie=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Złote jabłko|oval|raw|link=Złote jabłko}} | |||
|'''Doktor zombie''' | |||
|Osłab, po czym ulecz [[osadnik#Zombie Osadnik|osadnika zombie]] | |||
|Musimy zejść głębiej | |||
|<code>minecraft:story/cure_zombie_villager</code></includeonly> | |||
|Rzućmy okiem=<includeonly>|- | |||
|{{Postęp|Oko Kresu|plain|raw|link=Oko Endera}} | |||
|'''Rzućmy okiem''' | |||
|Podążaj za [[oko Endera|okiem Endera]] | |||
|Musimy zejść głębiej | |||
|<code>minecraft:story/follow_ender_eye</code></includeonly> | |||
|To już...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Kamień Kresu|plain|raw|link=Kamień Kresu}} | |||
|'''To już jest koniec?''' | |||
|Wejdź przez portal do Endu | |||
|Rzućmy okiem | |||
|<code>minecraft:story/enter_the_end</code></includeonly> | |||
|Przygoda=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Pusta mapa|plain|raw|link=Pusta mapa}} | |||
|'''Przygoda''' | |||
|Przygoda, eksploracja i walka | |||
| — | |||
|<code>minecraft:adventure/root</code></includeonly> | |||
|Łowca potworów=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Żelazny miecz|plain|raw|link=Żelazny miecz}} | |||
|'''Łowca potwórów''' | |||
|Zabij dowolnego wrogiego [[moby|potwora]] | |||
|Przygoda | |||
|<code>minecraft:adventure/kill_a_mob</code></includeonly> | |||
|Ale okazja!=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Szmaragd|plain|raw|link=Szmaragd}} | |||
|'''Ale okazja!''' | |||
|Dobij targu z osadnikiem | |||
|Przygoda | |||
|<code>minecraft:adventure/trade</code></includeonly> | |||
|Do usług=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Dynia|oval|raw|link=Dynia}} | |||
|'''Do usług''' | |||
|Przywołaj [[żelazny golem|żelaznego golema]], aby wspomóc obronę [[wioski]] | |||
|Ale okazja! | |||
|<code>minecraft:adventure/summon_iron_golem</code></includeonly> | |||
|Słodkich snów=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Białe łóżko|plain|raw|link=Białe łóżko}} | |||
|'''Słodkich snów''' | |||
|Zmień punkt [[Odradzanie|odrodzenia]] | |||
|Przygoda | |||
|<code>minecraft:adventure/sleep_in_bed</code></includeonly> | |||
|Pora na..=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Diamentowe buty|fancy|raw|link=Diamentowe buty}} | |||
|'''Pora na przygodę''' | |||
|Odkryj każdy [[biom]] | |||
|Słodkich snów | |||
|<code>minecraft:adventure/adventuring_time</code></includeonly> | |||
|Wyceluj=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Łuk|plain|raw|link=Łuk}} | |||
|'''Wyceluj''' | |||
|Zestrzel coś przy użyciu [[łuk]]u i [[strzała|strzały]] | |||
|Łowca potworów | |||
|<code>minecraft:adventure/shoot_arrow</code></includeonly> | |||
|Pojedynek snajperów=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Strzała|fancy|raw|link=Strzała}} | |||
|'''Pojedynek snajperów''' | |||
|Zabij [[szkielet]]a strzałą z odległości większej niż 50 metrów | |||
|Wyceluj | |||
|<code>minecraft:adventure/sniper_duel</code></includeonly> | |||
|Polowanie na...|Polowanie na potwory=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Diamentowy miecz|fancy|raw|link=Diamentowy miecz}} | |||
|'''Polowanie na potwory''' | |||
|Zabij po jednym z każdego wrogiego potwora | |||
|Łowca potworów | |||
|<code>minecraft:adventure/kill_all_mobs</code></includeonly> | |||
|Na śmierć...|Na Śmierć|Oszukać śmierć|Oszukać Śmierć=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Totem nieśmiertelności|oval|raw|link=Totem nieśmiertelności}} | |||
|'''Na śmierć i życie''' | |||
|Użyj [[totem nieśmiertelności|totemu nieśmiertelności]], aby oszukać śmierć | |||
|Łowca potworów | |||
|<code>minecraft:adventure/totem_of_undying</code></includeonly> | |||
|Nether=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Blok czerwonej netherowej cegły|plain|raw|link=Blok czerwonej netherowej cegły}} | |||
|'''Nether''' | |||
|Taki mamy klimat | |||
| — | |||
|<code>minecraft:nether/root</code></includeonly> | |||
|Zwrot do...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Ognista kula|fancy|raw|link=Ognista kula}} | |||
|'''Zwrot do nadawcy''' | |||
|Zniszcz ghasta jego własną kulą | |||
|Nether | |||
|<code>minecraft:nether/return_to_sender</code></includeonly> | |||
|Niepewny sojusz=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Łza Ghasta|fancy|raw|link=Łza Ghasta}} | |||
|'''Niepewny sojusz''' | |||
|Uratuj ghasta z Netheru, sprowadź go bezpiecznie na powierzchnię... a potem zabij | |||
|Zwrot do nadawcy | |||
|<code>minecraft:nether/uneasy_alliance</code></includeonly> | |||
|Demon prędkości=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Pusta mapa|fancy|raw|link=Mapa}} | |||
|'''Demon prędkości''' | |||
|Wykorzystaj Nether, aby przebyć 7 km na powierzchni | |||
|Nether | |||
|<code>minecraft:nether/fast_travel</code></includeonly> | |||
|Potworna forteca=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Blok netherowej cegły|plain|raw|link=Blok netherowej cegły}} | |||
|'''Potworna forteca''' | |||
|Wkrocz do [[forteca Netheru|fortecy Netheru]] | |||
|Nether | |||
|<code>minecraft:nether/find_fortress</code></includeonly> | |||
|Prosto w...|Prosto w ogień=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Płomienna różdżka|plain|raw|link=Płomienna różdżka}} | |||
|'''Prosto w ogień''' | |||
|Pozbaw [[Płomyk|płomyka]] jego [[płomienna różdżka|różdżki]] | |||
|Potworna forteca | |||
|<code>minecraft:nether/obtain_blaze_rod</code></includeonly> | |||
|Lokalny browar=<includeonly>|- | |||
|{{Postęp|Mikstura regeneracji|plain|raw|link=Mikstura regeneracji}} | |||
|'''Lokalny browar''' | |||
|[[Alchemia|Uwarz]] [[mikstury|miksturę]] | |||
|Prosto w ogień | |||
|<code>minecraft:nether/brew_potion</code></includeonly> | |||
|Na zdrowie!=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Mleko|fancy|raw|link=Mleko}} | |||
|'''Na zdrowie!''' | |||
|Spraw, aby wszystkie efekty mikstur działały na ciebie w tym samym czasie | |||
|Lokalny browar | |||
|<code>minecraft:nether/all_potions</code></includeonly> | |||
|Jakim cudem...|Jakim cudem zaszliśmy aż dotąd?=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Wiadro|fancy|raw|link=Wiadro}} | |||
|'''Jakim cudem zaszliśmy aż dotąd?''' | |||
|Spraw, aby wszystkie możliwe efekty działały na ciebie w tym samym czasie | |||
|Na zdrowie! | |||
|<code>minecraft:nether/all_effects</code></includeonly> | |||
|Kości zostały...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Głowa mrocznego szkieleta|plain|raw|link=Czaszka}} | |||
|'''Kości zostały rzucone''' | |||
|Uzyskaj [[czaszka|czaszkę witherowego szkieleta]] | |||
|Potworna forteca | |||
|<code>minecraft:nether/get_wither_skull</code></includeonly> | |||
|Witherowe wzgórza=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Gwiazda Netheru|plain|raw|link=Netherowa gwiazda}} | |||
|'''Witherowe wzgórza''' | |||
|Przywołaj [[Wither]]a | |||
|Kości zostały rzucone | |||
|<code>minecraft:nether/summon_wither</code></includeonly> | |||
|Najciemniej pod...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Magiczna latarnia|plain|raw|link=Magiczna latarnia}} | |||
|'''Najciemniej pod latarnią''' | |||
|Wytwórz i postaw [[magiczna latarnia|magiczną latarnię]] | |||
|Witherowe wzgórza | |||
|<code>minecraft:nether/create_beacon</code></includeonly> | |||
|Latarnik=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Magiczna latarnia|oval|raw|link=Magiczna latarnia}} | |||
|'''Latarnik''' | |||
|Doprowadź magiczną latarnię do pełnej mocy | |||
|Najciemniej pod latarnią | |||
|<code>minecraft:nether/create_full_beacon</code></includeonly> | |||
|End=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Kamień Kresu|plain|raw|link=Kamień Kresu}} | |||
|'''End''' | |||
|A może początek? | |||
| — | |||
|<code>minecraft:end/root</code></includeonly> | |||
|Uwolnić End=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Głowa smoka|plain|raw|link=Czaszka}} | |||
|'''Uwolnić End''' | |||
|Powodzenia | |||
|End | |||
|<code>minecraft:end/kill_dragon</code></includeonly> | |||
|Następne pokolenie=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Jajo smoka|oval|raw|link=Jajo smoka}} | |||
|'''Następne pokolenie''' | |||
|Złap [[jajo smoka|smocze jajo]] | |||
|Uwolnić End | |||
|<code>minecraft:end/dragon_egg</code></includeonly> | |||
|Koniec... Znowu...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Kryształ Kresu|oval|raw|link=Kryształ Kresu}} | |||
|'''Koniec... Znowu...''' | |||
|Przywołaj smoka Endu | |||
|Uwolnić End | |||
|<code>minecraft:end/respawn_dragon</code></includeonly> | |||
|Weź miętówkę=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Oddech smoka|oval|raw|link=Oddech smoka}} | |||
|'''Weź miętówkę''' | |||
|Wpuść [[oddech smoka]] do szklanej butelki | |||
|Uwolnić End | |||
|<code>minecraft:end/dragon_breath</code></includeonly> | |||
|Ucieczka z...|Ucieczka z wyspy=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Perła Kresu|plain|raw|link=Perła Endu}} | |||
|'''Ucieczka z wyspy''' | |||
|Wydostań się z wyspy | |||
|Uwolnić End | |||
|<code>minecraft:end/enter_end_gateway</code></includeonly> | |||
|Miasto na...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Blok purpury|plain|raw|link=Blok purpuru}} | |||
|'''Miasto na krańcu świata''' | |||
|No wejdź, co może się stać? | |||
|Ucieczka z wyspy | |||
|<code>minecraft:end/find_end_city</code></includeonly> | |||
|Rozwiń skrzydła=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Elytry|oval|raw|link=Elytry}} | |||
|'''Rozwiń skrzydła''' | |||
|Znajdź [[elytry]] | |||
|Miasto na krańcu świata | |||
|<code>minecraft:end/elytra</code></includeonly> | |||
|Stąd jest...=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Muszla Shulkera|fancy|raw|link=Skorupa Shulkera}} | |||
|'''Stąd jest wspaniały widok''' | |||
|Wzleć 50 bloków w górę lewitując od ataków [[shulker]]a | |||
|Miasto na krańcu świata | |||
|<code>minecraft:end/levitate</code></includeonly> | |||
|Rolnictwo=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Snop siana|plain|raw|link=Snop siana}} | |||
|'''Rolnictwo''' | |||
|Świat jest pełen przyjaciół i pożywienia | |||
| — | |||
|<code>minecraft:husbandry/root</code></includeonly> | |||
|Najlepsi przyjaciele...|Najlepsi przyjaciele na zawsze=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Smycz|plain|raw|link=Smycz}} | |||
|'''Najlepsi przyjaciele na zawsze''' | |||
|Oswój zwierzę | |||
|Rolnictwo | |||
|<code>minecraft:husbandry/tame_an_animal</code></includeonly> | |||
|Papużki i...|Papużki i nietoperki=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Pszenica|plain|raw|link=Pszenica}} | |||
|'''Papużki i nietoperki''' | |||
|Rozmnóż parę zwierząt | |||
|Najlepsi przyjaciele na zawsze | |||
|<code>minecraft:husbandry/breed_an_animal</code></includeonly> | |||
|Zakochana para=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Złota marchewka|fancy|raw|link=Złota marchewka}} | |||
|'''Zakochana para''' | |||
|Rozmnóż wszystkie zwierzęta! | |||
|Papużki i nietoperki | |||
|<code>minecraft:husbandry/breed_all_animals</code></includeonly> | |||
|Ziarno prawdy=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Pszenica|plain|raw|link=Pszenica}} | |||
|'''Ziarno prawdy''' | |||
|Zasadź nasiona i patrz jak rosną | |||
|Najlepsi przyjaciele na zawsze | |||
|<code>minecraft:husbandry/plant_seed</code></includeonly> | |||
|Zbilansowana dieta=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Jabłko|fancy|raw|link=Jabłko}} | |||
|'''Zbilansowana dieta''' | |||
|Zjedz wszystko, co jest jadalne, nawet jeśli może ci zaszkodzić | |||
|Ziarno prawdy | |||
|<code>minecraft:husbandry/balanced_diet</code></includeonly> | |||
|Poważne zaangarzowanie=<includeonly> | |||
|- | |||
|{{Postęp|Diamentowa motyka|fancy|raw|link=Motyka}} | |||
|'''Poważne zaangażowanie''' | |||
|Całkiem zużyj diamentową [[motyka|motykę]] i przemyśl swoje poczynania | |||
|Ziarno prawdy | |||
|<code>minecraft:husbandry/break_diamond_hoe</code></includeonly> | |||
}} | }} | ||
<noinclude>{{Dokumentacja}}</noinclude> | <noinclude>{{Dokumentacja}}</noinclude> | ||