Użytkownik:Aro567a/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
d →Bloki: popr. |
spis nazw biomów |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="collapsible collapsed collapse-button-none" | {| class="collapsible collapsed collapse-button-none" | ||
! style="text-align: left" | Zmiany w szablonie [[Szablon:Biomy|Biomy]] | ! style="text-align: left" | Zmiany w szablonie [[Szablon:Biomy|Biomy]] | ||
| Linia 21: | Linia 18: | ||
{{Budowa}} | {{Budowa}} | ||
{ | {| class="wikitable" | ||
|- | |||
! Biom (ang.) !! Nazwa na wiki !! Nazwa w 1.17 !! Nazwa w 1.18 | |||
|- | |||
| badlands || xyx || Badlandy || Badlandy | |||
|- | |||
| bamboo_jungle || xyx || Las bambusowy || Las bambusowy | |||
|- | |||
| basalt_deltas || xyx || Bazaltowe delty || Bazaltowe delty | |||
|- | |||
| beach || xyx || Plaża || Plaża | |||
|- | |||
| birch_forest || xyx || Las brzozowy || Las brzozowy | |||
|- | |||
| cold_ocean || xyx || Zimny ocean || Zimny ocean | |||
|- | |||
| crimson_forest || xyx || Szkarłatny las || Szkarłatny las | |||
|- | |||
| dark_forest || xyx || Gęsty las || Gęsty las | |||
|- | |||
| deep_cold_ocean || xyx || Głęboki zimny ocean || Głęboki zimny ocean | |||
|- | |||
| deep_frozen_ocean || xyx || Głęboki zamarznięty ocean || Głęboki zamarznięty ocean | |||
|- | |||
| deep_lukewarm_ocean || xyx || Głęboki letni ocean || Głęboki letni ocean | |||
|- | |||
| deep_ocean || xyx || Głęboki ocean|| Głęboki ocean | |||
|- | |||
| desert || xyx || Pustynia || Pustynia | |||
|- | |||
| dripstone_caves || xyx || Jaskinie naciekowe || Jaskinie naciekowe | |||
|- | |||
| end_barrens || xyx || Pustkowia Endu || Pustkowia Endu | |||
|- | |||
| end_highlands || xyx || Wyżyny Endu || Wyżyny Endu | |||
|- | |||
| end_midlands || xyx || Śródziemie Endu || Śródziemie Endu | |||
|- | |||
| eroded_badlands || xyx || Zerodowane badlandy || Zerodowane badlandy | |||
|- | |||
| flower_forest || xyx || Kwiecisty las || Kwiecisty las | |||
|- | |||
| forest || xyx || Lasy || Lasy | |||
|- | |||
| frozen_ocean || xyx || Zamarznięty ocean || Zamarznięty ocean | |||
|- | |||
| frozen_peaks || xyx || ''n/a'' || Mroźne szczyty | |||
|- | |||
| frozen_river || xyx || Zamarznięta rzeka || Zamarznięta rzeka | |||
|- | |||
| grove || xyx || ''n/a'' || Bór górski | |||
|- | |||
| ice_spikes || xyx || Lodowe kolce || Lodowe kolce | |||
|- | |||
| jagged_peaks || xyx || ''n/a'' || Ostre szczyty | |||
|- | |||
| jungle || xyx || Dżungla || Dżungla | |||
|- | |||
| lukewarm_ocean || xyx || Letni ocean || Letni ocean | |||
|- | |||
| lush_caves || xyx || Bujne jaskinie || Bujne jaskinie | |||
|- | |||
| meadow || xyx || ''n/a'' || Górska łąka | |||
|- | |||
| mushroom_fields || xyx || Pola grzybowe || Pola grzybowe | |||
|- | |||
| nether_wastes || xyx || Netherowe pustkowia || Netherowe pustkowia | |||
|- | |||
| ocean || xyx || Ocean || Ocean | |||
|- | |||
| old_growth_birch_forest || xyx || Las wysokich brzóz || Starodrzew brzozowy | |||
|- | |||
| old_growth_pine_taiga || xyx || Tajga wielkich drzew || Starodrzew sosnowy | |||
|- | |||
| old_growth_spruce_taiga || xyx || Tajga wielkich świerków || Starodrzew świerkowy | |||
|- | |||
| plains || xyx || Równiny || Równiny | |||
|- | |||
| river || xyx || Rzeka || Rzeka | |||
|- | |||
| savanna || xyx || Sawanna || Sawanna | |||
|- | |||
| savanna_plateau || xyx || Płaskowyż sawanny || Płaskowyż sawanny | |||
|- | |||
| small_end_islands || xyx || Małe wyspy Endu || Małe wyspy Endu | |||
|- | |||
| snowy_beach || xyx || Zaśnieżona plaża || Zaśnieżona plaża | |||
|- | |||
| snowy_plains || xyx || Zaśnieżona tundra || Śnieżne równiny | |||
|- | |||
| snowy_slopes || xyx || ''n/a'' || Śnieżne zbocza | |||
|- | |||
| snowy_taiga || xyx || Zaśnieżona tajga || Zaśnieżona tajga | |||
|- | |||
| soul_sand_valley || xyx || Dolina dusz || Dolina dusz | |||
|- | |||
| sparse_jungle || xyx || Skraj dżungli || Przerzedzona dżungla | |||
|- | |||
| stony_peaks || xyx || ''n/a'' || Skaliste szczyty | |||
|- | |||
| stony_shore || xyx || Kamienne wybrzeże || Skaliste wybrzeże | |||
|- | |||
| sunflower_plains || xyx || Słonecznikowe równiny || Słonecznikowe równiny | |||
|- | |||
| swamp || xyx || Bagna || Bagna | |||
|- | |||
| taiga || xyx || Tajga || Tajga | |||
|- | |||
| the_end || xyx || End || End | |||
|- | |||
| the_void || xyx || Pustka || Pustka | |||
|- | |||
| warm_ocean || xyx || Ciepły ocean || Ciepły ocean | |||
|- | |||
| warped_forest || xyx || Spaczony las || Spaczony las | |||
|- | |||
| windswept_forest || xyx || Zalesione góry || Wyżynny las | |||
|- | |||
| windswept_gravelly_hills || xyx || Żwirowe góry || Żwirowe wyżyny | |||
|- | |||
| windswept_hills || xyx || Góry || Wyżyny | |||
|- | |||
| windswept_savanna || xyx || Rozbita sawanna || Wyżynna sawanna | |||
|- | |||
| wooded_badlands || xyx || Zalesiony płaskowyż badlandów || Zalesione badlandy | |||
|- | |||
| Badlands Plateau || xyx || Płaskowyż badlandów || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Bamboo Jungle Hills || xyx || Wzgórza lasu bambusowego || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Birch Forest Hills || xyx || Wzgórza brzozowego lasu || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Dark Forest Hills || xyx || Wzgórza dębowej puszczy || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Deep Warm Ocean || xyx || Głęboki ciepły ocean || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Desert Hills || xyx || Pustynne wzgórza || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Desert Lakes || xyx || Pustynne jeziora || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Giant Spruce Taiga Hills || xyx || Tajgowe wzgórza wielkich świerków || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Giant Tree Taiga Hills || xyx || Tajgowe wzgórza wielkich drzew || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Gravelly Mountains+ || xyx || Żwirowe góry+ || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Ice Desert || xyx || ''usunięty'' || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Jungle Hills || xyx || Dżunglowe wzgórza || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Modified Badlands Plateau || xyx || Zmodyfikowany płaskowyż badlandów || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Modified Jungle Edge || xyx || Skraj zmodyfikowanej dżungli || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Modified Jungle || xyx || Zmodyfikowana dżungla || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Modified Wooded Badlands Plateau || xyx || Zmodyfikowany zalesiony płaskowyż badlandów || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Mountain Edge || xyx || Skraj góry || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Mushroom Field Shore || xyx || Wybrzeże grzybowych pól || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Rain Forest || xyx || ''usunięty'' || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Seasonal Forest || xyx || ''usunięty'' || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Shattered Savanna Plateau || xyx || Płaskowyż rozbitej sawanny || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Shrubland || xyx || ''usunięty'' || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Snowy Mountains || xyx || Zaśnieżone góry || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Snowy Taiga Hills || xyx || Wzgórza zaśnieżonej tajgi || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Snowy Taiga Mountains || xyx || Zaśnieżone góry tajgi || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Swamp Hills || xyx || Bagniste wzgórza || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Taiga Hills || xyx || Tajgowe wzgórza || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Taiga Mountains || xyx || Góry tajgi || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Tall Birch Hills || xyx || Wzgórza wysokich brzóz || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Tundra || xyx || ''usunięty'' || ''usunięty'' | |||
|- | |||
| Wooded Hills || xyx || Zalesione wzgórza || ''usunięty'' | |||
|} | |||
Wersja z 16:24, 9 gru 2021
| Zmiany w szablonie Biomy |
|---|
Zmienione nazwy na oficjalne:
Zostawione nazwy: |
| Artykuł w budowie! Trwa budowa strony Aro567a/brudnopis.
Jeśli chcesz, możesz pomóc przy jej tworzeniu.
|
| Biom (ang.) | Nazwa na wiki | Nazwa w 1.17 | Nazwa w 1.18 |
|---|---|---|---|
| badlands | xyx | Badlandy | Badlandy |
| bamboo_jungle | xyx | Las bambusowy | Las bambusowy |
| basalt_deltas | xyx | Bazaltowe delty | Bazaltowe delty |
| beach | xyx | Plaża | Plaża |
| birch_forest | xyx | Las brzozowy | Las brzozowy |
| cold_ocean | xyx | Zimny ocean | Zimny ocean |
| crimson_forest | xyx | Szkarłatny las | Szkarłatny las |
| dark_forest | xyx | Gęsty las | Gęsty las |
| deep_cold_ocean | xyx | Głęboki zimny ocean | Głęboki zimny ocean |
| deep_frozen_ocean | xyx | Głęboki zamarznięty ocean | Głęboki zamarznięty ocean |
| deep_lukewarm_ocean | xyx | Głęboki letni ocean | Głęboki letni ocean |
| deep_ocean | xyx | Głęboki ocean | Głęboki ocean |
| desert | xyx | Pustynia | Pustynia |
| dripstone_caves | xyx | Jaskinie naciekowe | Jaskinie naciekowe |
| end_barrens | xyx | Pustkowia Endu | Pustkowia Endu |
| end_highlands | xyx | Wyżyny Endu | Wyżyny Endu |
| end_midlands | xyx | Śródziemie Endu | Śródziemie Endu |
| eroded_badlands | xyx | Zerodowane badlandy | Zerodowane badlandy |
| flower_forest | xyx | Kwiecisty las | Kwiecisty las |
| forest | xyx | Lasy | Lasy |
| frozen_ocean | xyx | Zamarznięty ocean | Zamarznięty ocean |
| frozen_peaks | xyx | n/a | Mroźne szczyty |
| frozen_river | xyx | Zamarznięta rzeka | Zamarznięta rzeka |
| grove | xyx | n/a | Bór górski |
| ice_spikes | xyx | Lodowe kolce | Lodowe kolce |
| jagged_peaks | xyx | n/a | Ostre szczyty |
| jungle | xyx | Dżungla | Dżungla |
| lukewarm_ocean | xyx | Letni ocean | Letni ocean |
| lush_caves | xyx | Bujne jaskinie | Bujne jaskinie |
| meadow | xyx | n/a | Górska łąka |
| mushroom_fields | xyx | Pola grzybowe | Pola grzybowe |
| nether_wastes | xyx | Netherowe pustkowia | Netherowe pustkowia |
| ocean | xyx | Ocean | Ocean |
| old_growth_birch_forest | xyx | Las wysokich brzóz | Starodrzew brzozowy |
| old_growth_pine_taiga | xyx | Tajga wielkich drzew | Starodrzew sosnowy |
| old_growth_spruce_taiga | xyx | Tajga wielkich świerków | Starodrzew świerkowy |
| plains | xyx | Równiny | Równiny |
| river | xyx | Rzeka | Rzeka |
| savanna | xyx | Sawanna | Sawanna |
| savanna_plateau | xyx | Płaskowyż sawanny | Płaskowyż sawanny |
| small_end_islands | xyx | Małe wyspy Endu | Małe wyspy Endu |
| snowy_beach | xyx | Zaśnieżona plaża | Zaśnieżona plaża |
| snowy_plains | xyx | Zaśnieżona tundra | Śnieżne równiny |
| snowy_slopes | xyx | n/a | Śnieżne zbocza |
| snowy_taiga | xyx | Zaśnieżona tajga | Zaśnieżona tajga |
| soul_sand_valley | xyx | Dolina dusz | Dolina dusz |
| sparse_jungle | xyx | Skraj dżungli | Przerzedzona dżungla |
| stony_peaks | xyx | n/a | Skaliste szczyty |
| stony_shore | xyx | Kamienne wybrzeże | Skaliste wybrzeże |
| sunflower_plains | xyx | Słonecznikowe równiny | Słonecznikowe równiny |
| swamp | xyx | Bagna | Bagna |
| taiga | xyx | Tajga | Tajga |
| the_end | xyx | End | End |
| the_void | xyx | Pustka | Pustka |
| warm_ocean | xyx | Ciepły ocean | Ciepły ocean |
| warped_forest | xyx | Spaczony las | Spaczony las |
| windswept_forest | xyx | Zalesione góry | Wyżynny las |
| windswept_gravelly_hills | xyx | Żwirowe góry | Żwirowe wyżyny |
| windswept_hills | xyx | Góry | Wyżyny |
| windswept_savanna | xyx | Rozbita sawanna | Wyżynna sawanna |
| wooded_badlands | xyx | Zalesiony płaskowyż badlandów | Zalesione badlandy |
| Badlands Plateau | xyx | Płaskowyż badlandów | usunięty |
| Bamboo Jungle Hills | xyx | Wzgórza lasu bambusowego | usunięty |
| Birch Forest Hills | xyx | Wzgórza brzozowego lasu | usunięty |
| Dark Forest Hills | xyx | Wzgórza dębowej puszczy | usunięty |
| Deep Warm Ocean | xyx | Głęboki ciepły ocean | usunięty |
| Desert Hills | xyx | Pustynne wzgórza | usunięty |
| Desert Lakes | xyx | Pustynne jeziora | usunięty |
| Giant Spruce Taiga Hills | xyx | Tajgowe wzgórza wielkich świerków | usunięty |
| Giant Tree Taiga Hills | xyx | Tajgowe wzgórza wielkich drzew | usunięty |
| Gravelly Mountains+ | xyx | Żwirowe góry+ | usunięty |
| Ice Desert | xyx | usunięty | usunięty |
| Jungle Hills | xyx | Dżunglowe wzgórza | usunięty |
| Modified Badlands Plateau | xyx | Zmodyfikowany płaskowyż badlandów | usunięty |
| Modified Jungle Edge | xyx | Skraj zmodyfikowanej dżungli | usunięty |
| Modified Jungle | xyx | Zmodyfikowana dżungla | usunięty |
| Modified Wooded Badlands Plateau | xyx | Zmodyfikowany zalesiony płaskowyż badlandów | usunięty |
| Mountain Edge | xyx | Skraj góry | usunięty |
| Mushroom Field Shore | xyx | Wybrzeże grzybowych pól | usunięty |
| Rain Forest | xyx | usunięty | usunięty |
| Seasonal Forest | xyx | usunięty | usunięty |
| Shattered Savanna Plateau | xyx | Płaskowyż rozbitej sawanny | usunięty |
| Shrubland | xyx | usunięty | usunięty |
| Snowy Mountains | xyx | Zaśnieżone góry | usunięty |
| Snowy Taiga Hills | xyx | Wzgórza zaśnieżonej tajgi | usunięty |
| Snowy Taiga Mountains | xyx | Zaśnieżone góry tajgi | usunięty |
| Swamp Hills | xyx | Bagniste wzgórza | usunięty |
| Taiga Hills | xyx | Tajgowe wzgórza | usunięty |
| Taiga Mountains | xyx | Góry tajgi | usunięty |
| Tall Birch Hills | xyx | Wzgórza wysokich brzóz | usunięty |
| Tundra | xyx | usunięty | usunięty |
| Wooded Hills | xyx | Zalesione wzgórza | usunięty |