Użytkownik:Alex2422/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
UWAGA! Zastąpienie treści hasła bardzo krótkim tekstem: „'''Ważone płyty naciskowe''' to bloki, które działają podobnie do zwykłych płyt naciskowych” |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
''' | '''Ważona płyta naciskowa''' to bloka, który działa podobnie do zwykłej [[płyta naciskowa|płyty naciskowej]]. Różni się tym, że ilość przedmiotów, leżących na niej decyduje o sile sygnału wyjściowego. Są dwa rodzaje ważonych płyt naciskowych: lekka ([[sztabka złota|złota]]) i ciężka ([[sztabka żelaza|żelazna]]). | ||
Lekka płyta emituje silniejszy sygnał co każde kilka przedmiotów, rzuconych na nią. Wysyła najsilniejszy sygnał kiedy znajduje się na niej 60 bytów. | |||
Ciężka płyta emituje silniejszy sygnał co każdy stack przedmiotów, rzuconych na nią. Wysyła najsilniejszy sygnał kiedy znajduje się na niej w przybliżeniu 10 stacków bytów. | |||
Poniższa tabelka pokazuje ile przedmiotów należy upuścić na płytę by wysłała sygnał o określonej sile: | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | |||
! Siła sygnału !! Złota płyta !! Żelazna płyta | |||
|- | |||
| 1 || 1 - 4 || 1 - 42 | |||
|- | |||
| 2 || 5 - 8 || 43 - 85 | |||
|- | |||
| 3 || 9 - 12 || 86 - 128 | |||
|- | |||
| 4 || 13 - 16 || 129 - 170 | |||
|- | |||
| 5 || 17 - 20 || 171 - 213 | |||
|- | |||
| 6 || 21 - 24 || 214 - 256 | |||
|- | |||
| 7 || 25 - 28 || 257 - 298 | |||
|- | |||
| 8 || 29 - 32 || 299 - 341 | |||
|- | |||
| 9 || 33 - 36 || 342 - 384 | |||
|- | |||
| 10 || 37 - 40 || 385 - 426 | |||
|- | |||
| 11 || 41 - 44 || 427 - 469 | |||
|- | |||
| 12 || 45 - 48 || 470 - 512 | |||
|- | |||
| 13 || 49 - 52 || 513 - 554 | |||
|- | |||
| 14 || 53 - 56 || 555 - 597 | |||
|- | |||
| 15 || 57+ || 598+ | |||
|} | |||
Wersja z 17:12, 4 sty 2013
Ważona płyta naciskowa to bloka, który działa podobnie do zwykłej płyty naciskowej. Różni się tym, że ilość przedmiotów, leżących na niej decyduje o sile sygnału wyjściowego. Są dwa rodzaje ważonych płyt naciskowych: lekka (złota) i ciężka (żelazna).
Lekka płyta emituje silniejszy sygnał co każde kilka przedmiotów, rzuconych na nią. Wysyła najsilniejszy sygnał kiedy znajduje się na niej 60 bytów.
Ciężka płyta emituje silniejszy sygnał co każdy stack przedmiotów, rzuconych na nią. Wysyła najsilniejszy sygnał kiedy znajduje się na niej w przybliżeniu 10 stacków bytów.
Poniższa tabelka pokazuje ile przedmiotów należy upuścić na płytę by wysłała sygnał o określonej sile:
| Siła sygnału | Złota płyta | Żelazna płyta |
|---|---|---|
| 1 | 1 - 4 | 1 - 42 |
| 2 | 5 - 8 | 43 - 85 |
| 3 | 9 - 12 | 86 - 128 |
| 4 | 13 - 16 | 129 - 170 |
| 5 | 17 - 20 | 171 - 213 |
| 6 | 21 - 24 | 214 - 256 |
| 7 | 25 - 28 | 257 - 298 |
| 8 | 29 - 32 | 299 - 341 |
| 9 | 33 - 36 | 342 - 384 |
| 10 | 37 - 40 | 385 - 426 |
| 11 | 41 - 44 | 427 - 469 |
| 12 | 45 - 48 | 470 - 512 |
| 13 | 49 - 52 | 513 - 554 |
| 14 | 53 - 56 | 555 - 597 |
| 15 | 57+ | 598+ |