Użytkownik:Alex2422/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Linia 101: | Linia 101: | ||
| Bój się dużego, czarnego nietoperza! | | Bój się dużego, czarnego nietoperza! | ||
| Cytat Człowieka-zagadki z filmu [[wiki:Batman Forever|Batman Forever]]. Może to być też nawiązanie do [[Smok Kresu|Smoka Kresu]]. | | Cytat Człowieka-zagadki z filmu [[wiki:Batman Forever|Batman Forever]]. Może to być też nawiązanie do [[Smok Kresu|Smoka Kresu]]. | ||
| | |||
|- | |||
! 79 | |||
| Age of Monsters is better! | |||
| Age of Monsters jest lepsze! | |||
| ''[[wiki:Age of Monsters|Age of Monsters]]'' to strategiczna gra turowa na PC. | |||
| Indev | |||
|- | |||
! 97 | |||
| All inclusive! | |||
| Kompletne! | |||
| | |||
| Indev | |||
|- | |||
! 106 | |||
| All is full of love! | |||
| Wszystko jest pełne miłości! | |||
| "[[wiki:All Is Full of Love|All Is Full of Love]]" to piosenka islandzkiego piosenkarza Björka. | |||
| Alpha 1.0.0 | |||
|- | |||
! 219 | |||
| "Almost never" is an interesting concept! | |||
| "Prawie nigdy" to interesujące pojęcie! | |||
| Prawdopodobnie nawiązanie do odwrotności matematycznego pojęcia "[[wiki:Prawie na pewno|prawie na pewno]]". | |||
| Beta 1.0 | |||
|- | |||
! 246 | |||
| Also try Braid! | |||
| Spróbuj też Braida! | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
Wersja z 15:06, 18 wrz 2012
Kompletna lista splashów
| # | Tekst splasha | Tłumaczenie | Objaśnienie | Dodany w wersji... |
|---|---|---|---|---|
| 190 | ...! | Alpha 1.0.14 | ||
| 311 | .party()! | Nawiązanie do imprezy Notcha nazwanej ".party()". | 1.3pre | |
| 123 | 0% sugar! | 0% cukru! | Napis "Bez cukru" jest często używany w reklamach i na opakowaniach związanych z jedzeniem. | Alpha 1.0.0 |
| 3 | 100% pure! | W 100% czysty! | Nawiązanie do niektórych soków, w których używa się napisu "W 100% czysty" albo jego wariantu jako punktu sprzedaży.[1] | Indev |
| 55 | 12 herbs and spices | 12 ziół i przypraw | Tajna receptura przyprawy do kurczaka KFC składa się z 11 ziół i przypraw. | Indev |
| 234 | 110813! | Dzień ślubu Notcha i Ez, 13 sierpnia 2011 r. | Beta 1.8pre1 | |
| 184 | 12345 is a bad password! | 12345 to złe hasło! | 12345 jest łatwym do odgadnięcia hasłem. Jest to też nawiązanie do filmu Kosmiczne jaja Mela Brooksa. | Alpha 1.0.14 |
| 285 | 150 bpm for 400000 minutes! | 150 bpm na 400000 minut! | To nawiązanie do ciąży: 400000 minut to w przybliżeniu 9 miesięcy, a 150 bpm to przeciętne tempo bicia serca płodu. | 1.0 RC1 |
| 124 | 150% hyperbole | 150% hiperboli | Hiperbola to wyolbrzymienie jakiś cech. 150% to, naturalnie, przesada. | Alpha 1.0.0 |
| 131 | 20 GOTO 10! | Nawiązanie do BASIC-a. Kiedy został wykonany, ten wiersz tworzył nieskończoną pętlę ciągle ponownie wykonującą jakąkolwiek instrukcję na wierszu 10 (zazwyczaj komunikat PRINT). | Alpha 1.0.0 | |
| 136 | 4815162342 lines of code! | 4815162342 linijki kodu! | 4, 8, 15, 16, 23, 42 to Liczby które pojawiły się w serialu Zagubieni. | Alpha 1.0.0 |
| 53 | 90% bug free! | W 90% wolny od błędów! | Indev | |
| 235 | 90210! | 90210 to kod pocztowy Beverly Hills w Kaliforni. | Beta 1.8pre1 | |
| 137 | A skeleton popped out! | Szkielet wyskoczył! | Alpha 1.0.0 | |
| 57 | Absolutely no memes! | Absolutnie bez memów! | Indev | |
| 280 | Afraid of the big, black bat! | Bój się dużego, czarnego nietoperza! | Cytat Człowieka-zagadki z filmu Batman Forever. Może to być też nawiązanie do Smoka Kresu. | |
| 79 | Age of Monsters is better! | Age of Monsters jest lepsze! | Age of Monsters to strategiczna gra turowa na PC. | Indev |
| 97 | All inclusive! | Kompletne! | Indev | |
| 106 | All is full of love! | Wszystko jest pełne miłości! | "All Is Full of Love" to piosenka islandzkiego piosenkarza Björka. | Alpha 1.0.0 |
| 219 | "Almost never" is an interesting concept! | "Prawie nigdy" to interesujące pojęcie! | Prawdopodobnie nawiązanie do odwrotności matematycznego pojęcia "prawie na pewno". | Beta 1.0 |
| 246 | Also try Braid! | Spróbuj też Braida! |