Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
d ...
Poprawki, dodanie bielicy (wróciłem w końcu!)
Linia 1: Linia 1:
{{Nieprawidłowy|info=Potrzebna poprawa informacji w tabelce}}
'''Rośliny''' to określony rodzaj bloków w [[Minecraft|grze]].


'''Rośliny''' konkretny rodzaj bloków w grze [[Minecraft]].
== Opis ==
 
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą [[mączka kostna|mączki kostnej]].
Nie ruszają się tylko rosną, generują, i "odpadają" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku.


{| class="wikitable sortable"
{| class="wikitable sortable"
Linia 11: Linia 10:
| {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || [[Kwiaty|Kwiat]] || [[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]] || Nie || Tak/lasy, bagna, góry
| {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || [[Kwiaty|Kwiat]] || [[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]] || Nie || Tak/lasy, bagna, góry
|-
|-
| {{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || [[Brodawka]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 kratka || Tak ([[Nether]])
| {{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || [[Brodawka]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[Nether]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || Nie || Nie || [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie
| {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || Nie || Nie || [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie
Linia 25: Linia 24:
| {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || [[Drewno|Drewno]] || Nie || Nie || Tak
| {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || [[Drewno|Drewno]] || Nie || Nie || Tak
|-
|-
| {{BlockLink|id=wheat8|Zboże}} || Nie || Nie || [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i [[Zboże|Zboże]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 kratka || Tak ([[Wioska]])
| {{BlockLink|id=wheat8|Zboże}} || Nie || Nie || [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i [[Zboże|Zboże]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=carrot|Marchewka}} || Nie || Nie || [[Marchewka]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 kratka || Tak ([[Wioska]])
| {{BlockLink|id=carrot|Marchewka}} || Nie || Nie || [[Marchewka]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=potato|Ziemniak}} || Nie || Nie || [[Ziemniak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 kratka || Tak ([[Wioska]])
| {{BlockLink|id=potato|Ziemniak}} || Nie || Nie || [[Ziemniak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=beetroot|Burak}} || Nie || Nie || [[Burak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 kratka || Tak ([[Wioska]])
| {{BlockLink|id=beetroot|Burak}} || Nie || Nie || [[Burak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=kakao|Kakao}} || Nie || Nie || [[Kakao]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 kratka || Tak ([[biom|Dżungla]])
| {{BlockLink|id=kakao|Kakao}} || Tak || Nie || [[Kakao]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[biom|Dżungla]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || Nie || Nie || [[Owoc refrenu]] || Nie || Nie || Tak ([[End]])
| {{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || Tak || Nie || [[Owoc refrenu]] || Nie || Tak || Tak ([[Kres]])
|-
|-
| {{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}{{•}} {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}} || Nie || Nie || [[Grzyby|Grzyby]] || Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[Wielkie_grzyby|wielkie grzyby]] przy pomocy [[barwniki|mączki kostnej]] || Tak/bagna, lasy, góry, jaskinie
| {{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}} || Nie || Nie || [[Grzyby|Grzyby]] || Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[Wielkie_grzyby|wielkie grzyby]] przy pomocy [[barwniki|mączki kostnej]] || Tak/bagna, lasy, góry, jaskinie
|-
|-
| {{BlockLink|Grzybnia}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]])
| {{BlockLink|Grzybnia}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]])
|-
| {{BlockLink|id=401|Bielica}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Mega tajga]])
|-
|-
| {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || czasami [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || Nie || Tak/wszędzie tam gdzie drzewa
| {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || czasami [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || Nie || Tak/wszędzie tam gdzie drzewa
Linia 47: Linia 48:
| {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || Nic || Nie || Nie || Tak ([[biom|Pustynia]])
| {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || Nic || Nie || Nie || Tak ([[biom|Pustynia]])
|-
|-
| {{BlockLink|Pnącze}} || Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (1 kratkę) || Tak ([[biom|Dżungla]] i [[biom|bagna]])
| {{BlockLink|Pnącze}} || Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (na 1 kratkę) || Tak ([[biom|Dżungla]] i [[biom|bagna]])
|}
|}



Wersja z 15:46, 4 sie 2016

Rośliny to określony rodzaj bloków w grze.

Opis

Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.

Roślina Blok stały Ozdoba Wypada Barwnik Rozrost Naturalnie generowane/występowanie
BlockCSS_new.png/1602 Kwiaty Nie Tak Kwiat Zależy od rodzaju kwiatu Nie Tak/lasy, bagna, góry
BlockCSS_new.png/384 Brodawka Nie Nie Brodawka Nie Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok Tak (Nether)
BlockCSS_new.png/16 Sadzonka Nie Nie Sadzonka Nie W górę (zamienia się w drzewo) Nie
BlockCSS_new.png/384 Kaktus Tak Nie Kaktus Zielony Tak, 3 kratki w górę Tak (Pustynia)
BlockCSS_new.png/1664 Trzcina Nie Nie Trzcina Nie Tak, 3 kratki w górę Tak/obok zbiorników wodnych na trawie
BlockCSS_new.png/384 Dynia Tak Tak Dynia Nie Nie Tak/losowo w świecie
BlockCSS_new.png/1649 Arbuz Tak Nie Kawałki arbuza i arbuz Nie Nie Tak (Dżungla)
BlockCSS_new.png/1193 Drewno Tak Nie Drewno Nie Nie Tak
BlockCSS_new.png/384 Zboże Nie Nie Nasiona i Zboże Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (Wioska)
BlockCSS_new.png/384 Marchewka Nie Nie Marchewka Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (Wioska)
BlockCSS_new.png/384 Ziemniak Nie Nie Ziemniak Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (Wioska)
BlockCSS_new.png/384 Burak Nie Nie Burak Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (Wioska)
BlockCSS_new.png/1641 Kakao Tak Nie Kakao Nie Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok Tak (Dżungla)
BlockCSS_new.png/384 Roślina refrenu Tak Nie Owoc refrenu Nie Tak Tak (Kres)
BlockCSS_new.png/1631 Brązowy grzyb, BlockCSS_new.png/1662 Muchomor Nie Nie Grzyby Nie Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej Tak/bagna, lasy, góry, jaskinie
BlockCSS_new.png/1156 Grzybnia Tak Nie Ziemia Nie Nie Tak (Grzybowa wyspa)
BlockCSS_new.png/401 Bielica Tak Nie Ziemia Nie Nie Tak (Mega tajga)
BlockCSS_new.png/1618 Liście Tak Nie czasami Sadzonka Nie Nie Tak/wszędzie tam gdzie drzewa
BlockCSS_new.png/1596 Wysoka trawa Nie Nie czasami Nasiona Nie Nie Tak/lasy, łąki, góry
BlockCSS_new.png/56 Uschnięty krzew Nie Nie Nic Nie Nie Tak (Pustynia)
BlockCSS_new.png/384 Pnącze Nie Tak Nic Nie W dół i w boki (na 1 kratkę) Tak (Dżungla i bagna)

Ciekawostki