View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d ... |
Poprawki, dodanie bielicy (wróciłem w końcu!) |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Rośliny''' to określony rodzaj bloków w [[Minecraft|grze]]. | |||
== Opis == | |||
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą [[mączka kostna|mączki kostnej]]. | |||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
| Linia 11: | Linia 10: | ||
| {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || [[Kwiaty|Kwiat]] || [[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]] || Nie || Tak/lasy, bagna, góry | | {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || [[Kwiaty|Kwiat]] || [[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]] || Nie || Tak/lasy, bagna, góry | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || [[Brodawka]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 | | {{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || [[Brodawka]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[Nether]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || Nie || Nie || [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie | | {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || Nie || Nie || [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie | ||
| Linia 25: | Linia 24: | ||
| {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || [[Drewno|Drewno]] || Nie || Nie || Tak | | {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || [[Drewno|Drewno]] || Nie || Nie || Tak | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=wheat8|Zboże}} || Nie || Nie || [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i [[Zboże|Zboże]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 | | {{BlockLink|id=wheat8|Zboże}} || Nie || Nie || [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i [[Zboże|Zboże]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=carrot|Marchewka}} || Nie || Nie || [[Marchewka]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 | | {{BlockLink|id=carrot|Marchewka}} || Nie || Nie || [[Marchewka]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=potato|Ziemniak}} || Nie || Nie || [[Ziemniak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 | | {{BlockLink|id=potato|Ziemniak}} || Nie || Nie || [[Ziemniak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=beetroot|Burak}} || Nie || Nie || [[Burak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 | | {{BlockLink|id=beetroot|Burak}} || Nie || Nie || [[Burak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=kakao|Kakao}} || | | {{BlockLink|id=kakao|Kakao}} || Tak || Nie || [[Kakao]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[biom|Dżungla]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || | | {{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || Tak || Nie || [[Owoc refrenu]] || Nie || Tak || Tak ([[Kres]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}} | | {{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}} || Nie || Nie || [[Grzyby|Grzyby]] || Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[Wielkie_grzyby|wielkie grzyby]] przy pomocy [[barwniki|mączki kostnej]] || Tak/bagna, lasy, góry, jaskinie | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Grzybnia}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]]) | | {{BlockLink|Grzybnia}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]]) | ||
|- | |||
| {{BlockLink|id=401|Bielica}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Mega tajga]]) | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || czasami [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || Nie || Tak/wszędzie tam gdzie drzewa | | {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || czasami [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || Nie || Tak/wszędzie tam gdzie drzewa | ||
| Linia 47: | Linia 48: | ||
| {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || Nic || Nie || Nie || Tak ([[biom|Pustynia]]) | | {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || Nic || Nie || Nie || Tak ([[biom|Pustynia]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Pnącze}} || Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (1 kratkę) || Tak ([[biom|Dżungla]] i [[biom|bagna]]) | | {{BlockLink|Pnącze}} || Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (na 1 kratkę) || Tak ([[biom|Dżungla]] i [[biom|bagna]]) | ||
|} | |} | ||
Wersja z 15:46, 4 sie 2016
Rośliny to określony rodzaj bloków w grze.
Opis
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie generowane/występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kwiaty | Nie | Tak | Kwiat | Zależy od rodzaju kwiatu | Nie | Tak/lasy, bagna, góry |
| Brodawka | Nie | Nie | Brodawka | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (Nether) |
| Sadzonka | Nie | Nie | Sadzonka | Nie | W górę (zamienia się w drzewo) | Nie |
| Kaktus | Tak | Nie | Kaktus | Zielony | Tak, 3 kratki w górę | Tak (Pustynia) |
| Trzcina | Nie | Nie | Trzcina | Nie | Tak, 3 kratki w górę | Tak/obok zbiorników wodnych na trawie |
| Dynia | Tak | Tak | Dynia | Nie | Nie | Tak/losowo w świecie |
| Arbuz | Tak | Nie | Kawałki arbuza i arbuz | Nie | Nie | Tak (Dżungla) |
| Drewno | Tak | Nie | Drewno | Nie | Nie | Tak |
| Zboże | Nie | Nie | Nasiona i Zboże | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Marchewka | Nie | Nie | Marchewka | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Ziemniak | Nie | Nie | Ziemniak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Burak | Nie | Nie | Burak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Kakao | Tak | Nie | Kakao | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (Dżungla) |
| Roślina refrenu | Tak | Nie | Owoc refrenu | Nie | Tak | Tak (Kres) |
| Brązowy grzyb, Muchomor | Nie | Nie | Grzyby | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak/bagna, lasy, góry, jaskinie |
| Grzybnia | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (Grzybowa wyspa) |
| Bielica | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (Mega tajga) |
| Liście | Tak | Nie | czasami Sadzonka | Nie | Nie | Tak/wszędzie tam gdzie drzewa |
| Wysoka trawa | Nie | Nie | czasami Nasiona | Nie | Nie | Tak/lasy, łąki, góry |
| Uschnięty krzew | Nie | Nie | Nic | Nie | Nie | Tak (Pustynia) |
| Pnącze | Nie | Tak | Nic | Nie | W dół i w boki (na 1 kratkę) | Tak (Dżungla i bagna) |
Ciekawostki
- Gdy użyjesz mączki kostnej na roślinie możesz spowodować nagły wzrost zboża, sadzonki, grzyba lub wysokiej trawy gdy użyjesz jej na trawie.
