View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Rafalon160 (dyskusja | edycje) przebudowa artykułu i poprawa grafiki |
Rafalon160 (dyskusja | edycje) przebudowa artykułu |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
Nie ruszają się tylko rosną, generują, i "odpadają" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku. | Nie ruszają się tylko rosną, generują, i "odpadają" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku. | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Jedzenie !! Barwnik !! Rozrost !! Naturalnie generowane/występowanie | |||
|- | |||
| {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || Nie || [[Barwniki|Czerwony i Zółty]] || Nie || Tak/lasy, bagna, góry | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=16|Sadzonka|Sadzonka}} || Nie || Nie || Nie || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}} || Tak || Nie || Nie || [[Barwniki|Zielony]] || Tak, 3 kratki w górę || Tak/pustynia | |||
|- | |||
| {{BlockLink|Trzcina|Trzcina}} || Nie || Nie || Nie || Nie || Tak, 3 kratki w górę || Tak/obok zbiorników wodnych na trawie | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=pumpkin-off|Dynia|Dynia}} || Tak || Tak || Nie || Nie || Nie || Tak/losowo w świecie | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=137|Arbuz|Arbuz}} || Tak || Nie || Tak || Nie || Nie || Nie | |||
|- | |||
| {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || Nie || Nie || Nie || Tak/wszędzie oprócz pustynie | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=wheat8|Zboże|Zboże}} || Nie || Nie || Tak || Nie || Tak, 8 faz rozrostu, 1 kratka || Nie | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=30|Brązowy grzyb|Grzyby}}{{•}} {{BlockLink|id=29|Muchomor|Grzyby}} || Nie || Nie || Nie || Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle || Tak/bagna, lasy, góry, jaskinie | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=78|Grzybnia|Grzybnia}} || Tak || Nie || Nie || Nie || Nie || Tak/[[Biom|biom grzybny]] | |||
|- | |||
| {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || Nie || Nie || Nie || Tak/wszędzie tam gdzie drzewa | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=41|Wysoka trawa}} || Nie || Nie || Nie || Nie || Nie || Tak/lasy, łąki, góry | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || Nie || Nie || Nie || Tak/pustynia | |||
|- | |||
| {{BlockLink|id=144|Pnącze}} || Nie || Tak || Nie || Nie || W dół i w boki (1 kratkę) || Tak/bagna | |||
|} | |||
| Linia 26: | Linia 47: | ||
[[hu:Növények]] | [[hu:Növények]] | ||
[[nl:Planten]] | [[nl:Planten]] | ||
[[ru:Растения]] | [[ru:Растения]] | ||
Wersja z 22:12, 22 lis 2011
Rośliny konkretny rodzaj bloków w minecrafcie.
Nie ruszają się tylko rosną, generują, i "odpadają" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku.
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Jedzenie | Barwnik | Rozrost | Naturalnie generowane/występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kwiaty | Nie | Tak | Nie | Czerwony i Zółty | Nie | Tak/lasy, bagna, góry |
| Sadzonka | Nie | Nie | Nie | Nie | W górę (zamienia się w drzewo) | Nie |
| Kaktus | Tak | Nie | Nie | Zielony | Tak, 3 kratki w górę | Tak/pustynia |
| Trzcina | Nie | Nie | Nie | Nie | Tak, 3 kratki w górę | Tak/obok zbiorników wodnych na trawie |
| Dynia | Tak | Tak | Nie | Nie | Nie | Tak/losowo w świecie |
| Arbuz | Tak | Nie | Tak | Nie | Nie | Nie |
| Drewno | Tak | Nie | Nie | Nie | Nie | Tak/wszędzie oprócz pustynie |
| Zboże | Nie | Nie | Tak | Nie | Tak, 8 faz rozrostu, 1 kratka | Nie |
| Brązowy grzyb • Muchomor | Nie | Nie | Nie | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle | Tak/bagna, lasy, góry, jaskinie |
| Grzybnia | Tak | Nie | Nie | Nie | Nie | Tak/biom grzybny |
| Liście | Tak | Nie | Nie | Nie | Nie | Tak/wszędzie tam gdzie drzewa |
| Wysoka trawa | Nie | Nie | Nie | Nie | Nie | Tak/lasy, łąki, góry |
| Uschnięty krzew | Nie | Nie | Nie | Nie | Nie | Tak/pustynia |
| Pnącze | Nie | Tak | Nie | Nie | W dół i w boki (1 kratkę) | Tak/bagna |
