Jajko: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
gromadzenie, inne, poprawione o rzucaniu w moby
Slawko97 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 11: Linia 11:
'''Jajko''' to przedmiot dodany w [[historia wersji|7<sup>th</sup> Secret Friday Update]]. [[Kurczak]] składa jedno jajo co ok. 5-10 minut. Po przejściu gry na wersję [[Beta]], jajkiem można rzucić w moba lub w potwora, co jednak nie zadaje im obrażeń, a jedynie odpycha je, tak jak rzucenie [[Śnieżka|śnieżką]]. Jest 1/8 szansy, że z rzuconego jajka wykluje się 1-4 kurczaków. Jajko jest niezbędne do zrobienia [[ciasto|ciasta]].
'''Jajko''' to przedmiot dodany w [[historia wersji|7<sup>th</sup> Secret Friday Update]]. [[Kurczak]] składa jedno jajo co ok. 5-10 minut. Po przejściu gry na wersję [[Beta]], jajkiem można rzucić w moba lub w potwora, co jednak nie zadaje im obrażeń, a jedynie odpycha je, tak jak rzucenie [[Śnieżka|śnieżką]]. Jest 1/8 szansy, że z rzuconego jajka wykluje się 1-4 kurczaków. Jajko jest niezbędne do zrobienia [[ciasto|ciasta]].


== Zastosowanie ==
== Zastosowania ==
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
Linia 24: Linia 24:
|Output= Ciasto
|Output= Ciasto
|}}
|}}
|}
<br>
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
!Składniki
!Przed » Po
|-
|-
! Jajko
! Jajko
Linia 30: Linia 38:


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Jajka, tak jak [[strzały]] i [[kula śnieżna|kulki śnieżne]], włożone do [[dozownik]]a zostają wystrzelone, co daje taki sam efekt jakby nimi rzucić.
* Jajka, tak jak [[strzały]] i [[kula śnieżna|kulki śnieżne]], włożone do [[dozownik]]a zostają wystrzelone, co daje taki sam efekt jakby nimi rzucić.
* Jajko rzucone w portal rozbije się o niego.
* Jajko rzucone w portal rozbije się o niego.

Wersja z 13:22, 4 lut 2012

Artykuł Jajko jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.

Szablon:Jedzenie Jajko to przedmiot dodany w 7th Secret Friday Update. Kurczak składa jedno jajo co ok. 5-10 minut. Po przejściu gry na wersję Beta, jajkiem można rzucić w moba lub w potwora, co jednak nie zadaje im obrażeń, a jedynie odpycha je, tak jak rzucenie śnieżką. Jest 1/8 szansy, że z rzuconego jajka wykluje się 1-4 kurczaków. Jajko jest niezbędne do zrobienia ciasta.

Zastosowania

Składniki Przed » Po
Jajko + Mleko +
Cukier + Zboże
Mleko Mleko Mleko



Zboże Zboże Zboże


Składniki Przed » Po
Jajko
Plik:Grid Jajko.png » Plik:Babychicken.png

Ciekawostki

  • Jajka, tak jak strzały i kulki śnieżne, włożone do dozownika zostają wystrzelone, co daje taki sam efekt jakby nimi rzucić.
  • Jajko rzucone w portal rozbije się o niego.
  • Jajka można stackować po 16 na jednym polu.