Fajerwerk: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Alex2422 (dyskusja | edycje)
podział na sekcje, ilustracje, galeria, w innych językach, kategorie
Alex2422 (dyskusja | edycje)
infobox, ciąg, typ, ort.
Linia 1: Linia 1:
{{Snapshot}}
{{Snapshot}}
{{Stub}}
{{Stub}}
{{Przedmiot
|wygląd1=Firework rocket.png
|typ=przedmiot
|wersja=12w49a
|wytrzymałość=
|łączenie=Tak (64)
|data=401
}}
'''Fajerwerk''' to nowy przedmiot, który został dodany w wersji [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje|12w49a]]. Można ustawić kolor, wysokość lotu, efekty i kształt. Używa się go po prostu kładąc na ziemię lub wkładając do [[dozownik]]a i odpalając zdalnie. Został ogłoszony na MineCon 2012.
'''Fajerwerk''' to nowy przedmiot, który został dodany w wersji [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje|12w49a]]. Można ustawić kolor, wysokość lotu, efekty i kształt. Używa się go po prostu kładąc na ziemię lub wkładając do [[dozownik]]a i odpalając zdalnie. Został ogłoszony na MineCon 2012.


Linia 28: Linia 36:
|Output= Fajerwerk
|Output= Fajerwerk
}}
}}
|Dodawanie więcej prochu strzelniczego zwiększa zasięg rakiety. Można użyć więcej niż trzech sztuk prochu. Można dać też więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazdek przy ograniczeniu ilości prochu do jednego.
|Dodawanie więcej prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej niż trzech sztuk prochu. Można dać też więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazdek przy ograniczeniu ilości prochu do jednego.
|}
|}
== Ciąg ==
W ekwipunku wyświetla się czas lotu rakiety.
* 1 sztuka prochu: 12-20 bloków
* 2 sztuki prochu: 23-38 bloków
* 3 sztuki prochu: 40-57 bloków
Wyniki uzyskane poprzez wystrzelenie 576 rakiet każdego typu. Używano czerwonych gwiazd pirotechnicznych z domyślnym kształtem eksplozji.


== Efekty ==
== Efekty ==
=== Efekty kształtów ===
=== Efekty kształtów ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
! Typ
! Składnik
! Składnik
! Efekt
! Efekt
! Obrazek
! Obrazek
|-
|-
| 0
| Brak
| Brak
| Mała kulista eksplozja (domyślna)
| Mała kulista eksplozja (domyślna)
| [[File:Fireworks_small_ball.png|400px]]
| [[File:Fireworks_small_ball.png|400px]]
|-
|-
| 1
| {{ItemLink|id=47|Ognista kula}}
| Duża kulista eksplozja
| [[File:Fajerwerk Duża kula.png|400px]]
|-
| 2
| {{ItemLink|Samorodek złota}}
| Eksplozja w kształcie gwiazdy
| [[File:Fajerwerk Gwiazda.png|400px]]
|-
| 3
| {{BlockLink|id=239|Głowa}}
| {{BlockLink|id=239|Głowa}}
| Eksplozja w kształcie twarzy Creepera
| Eksplozja w kształcie twarzy Creepera
| [[File:Creeper firework.png|400px]]
| [[File:Creeper firework.png|400px]]
|-
|-
| {{ItemLink|id=47|Ognista kula}}
| 4
| Duża kulista eksplozja
| [[File:Fajerwerk Duża kula.png|400px]]
|-
| {{ItemLink|Pióro}}
| {{ItemLink|Pióro}}
| Rozproszona eksplozja
| Rozproszona eksplozja
| [[File:Fajerwerk Burst.png|400px]]
| [[File:Fajerwerk Burst.png|400px]]
|-
| {{ItemLink|Samorodek złota}}
| Eksplozja w kształcie gwiazdy
| [[File:Fajerwerk Gwiazda.png|400px]]
|}
|}


Linia 65: Linia 88:
! Obrazek
! Obrazek
|-
|-
| {{ItemLink|Diament}}
| {{ItemLink|id=74|Jasnopył}}
| Iskrzenie
| Iskrzenie
| [[File:Fajerwerk Iskry.png|400px]]
| [[File:Fajerwerk Iskry.png|400px]]
|-
|-
| {{ItemLink|id=74|Jasnopył}}
| {{ItemLink|Diament}}
| Smuga
| Smuga
| [[File:Fajerwerk Smuga.png|400px]]
| [[File:Fajerwerk Smuga.png|400px]]
Linia 76: Linia 99:
== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|Przyszłe}}
{{Historia|Przyszłe}}
{{Historia||24 Październik 2012|link=none|Jeb ogłosił fajerwerki}}
{{Historia||24 październik 2012|link=none|Jeb ogłosił fajerwerki}}
{{Historia||5 grudzień 2012|link=none|Jeb opublikował zrzut ekranu z fajerwerkami}}
{{Historia||5 grudzień 2012|link=none|Jeb opublikował zrzut ekranu z fajerwerkami}}
{{Historia||12w49a|Dodano fajerwerki, ale nie mają jeszcze dźwięków}}
{{Historia||12w49a|Dodano fajerwerki, ale nie mają jeszcze dźwięków}}

Wersja z 18:56, 10 gru 2012

Ten artykuł dotyczy treści, które zostaną dodane w najbliższej aktualizacji.
Ten element pojawił się w snapshotach, ale pełna aktualizacja zawierająca te treści nie została jeszcze wydana.
W każdej chwili zawarte w tym artykule informacje mogą się zmienić!
Artykuł Fajerwerk jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Fajerwerk
Typ

przedmiot

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Fajerwerk to nowy przedmiot, który został dodany w wersji 12w49a. Można ustawić kolor, wysokość lotu, efekty i kształt. Używa się go po prostu kładąc na ziemię lub wkładając do dozownika i odpalając zdalnie. Został ogłoszony na MineCon 2012.

Crafting

Składniki Otrzymywanie Notatki
Proch + Papier










Rakieta scraftowana w taki sposób nie da efektu eksplozji.
Proch + Gwiazdka pirotechniczna + Papier








Dodawanie więcej prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej niż trzech sztuk prochu. Można dać też więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazdek przy ograniczeniu ilości prochu do jednego.

Ciąg

W ekwipunku wyświetla się czas lotu rakiety.

  • 1 sztuka prochu: 12-20 bloków
  • 2 sztuki prochu: 23-38 bloków
  • 3 sztuki prochu: 40-57 bloków

Wyniki uzyskane poprzez wystrzelenie 576 rakiet każdego typu. Używano czerwonych gwiazd pirotechnicznych z domyślnym kształtem eksplozji.

Efekty

Efekty kształtów

Typ Składnik Efekt Obrazek
0 Brak Mała kulista eksplozja (domyślna)
1 ItemCSS.png/462 Ognista kula Duża kulista eksplozja
2 ItemCSS.png/565 Samorodek złota Eksplozja w kształcie gwiazdy
3 BlockCSS_new.png/239 Głowa Eksplozja w kształcie twarzy Creepera
4 ItemCSS.png/560 Pióro Rozproszona eksplozja

Dodatkowe efekty

Składnik Efekt Obrazek
ItemCSS.png/563 Jasnopył Iskrzenie
ItemCSS.png/557 Diament Smuga

Historia

Przyszłe
24 październik 2012Jeb ogłosił fajerwerki
5 grudzień 2012Jeb opublikował zrzut ekranu z fajerwerkami
12w49aDodano fajerwerki, ale nie mają jeszcze dźwięków

Galeria

<gallery> Plik:Firework jeb twitter.jpg|Pierwszy obrazek przedstawiający fajerwerki opublikowany przez Jeba.