Użytkownik:Igorczewski6524/workspace: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian Znacznik: Wycofane |
Nie podano opisu zmian Znaczniki: Wycofane Linki do stron ujednoznaczniających |
||
| Linia 96: | Linia 96: | ||
|{{ItemLink|Sztabka netherytu}} | |{{ItemLink|Sztabka netherytu}} | ||
|} | |} | ||
===Zaklęcia=== | |||
Nogawice mogą zostać zaklęte na następujące zaklęcia: | |||
{| class="wikitable" | |||
!Zaklęcie | |||
!Opis | |||
!Maksymalny poziom | |||
!Sposób nakładania | |||
!Waga | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Ochrona]] | |||
|Zwiększa redukcję obrażeń. | |||
|IV | |||
|{{BlockLink|Stół do zaklinania}} <br> {{BlockLink|Kowadło}} | |||
|10 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Ochrona przed pociskami]] | |||
|Zwiększa redukcję obrażeń od strzał. | |||
|IV | |||
|{{BlockLink|Stół do zaklęć}} <br> {{BlockLink|Kowadło}} | |||
|5 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Ochrona przed wybuchem]] | |||
|Zwiększa redukcję obrażeń od eksplozji. | |||
|IV | |||
|{{BlockLink|Stół do zaklęć}} <br> {{BlockLink|Kowadło}} | |||
|2 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Ochrona przed ogniem]] | |||
|Zwiększa redukcję obrażeń od ognia. | |||
|IV | |||
|{{BlockLink|Stół do zaklęć}} <br> {{BlockLink|Kowadło}} | |||
|5 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Ciernie]] | |||
|Zwraca część obrażeń do atakującego. | |||
|III | |||
|{{BlockLink|Stół do zaklęć}}<sup>[tylko [[Bedrock Edition|BE]]]</sup> <br> {{BlockLink|Kowadło}} | |||
|1 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Przemykanie]] | |||
|Zwiększa szybkość ruchu podczas skradania. | |||
|III | |||
|{{BlockLink|Kowadło}} | |||
|1 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Niezniszczalność]] | |||
|Daje szansę na pominięcie obniżenia wytrzymałości. | |||
|III | |||
|{{BlockLink|Stół do zaklęć}} <br> {{BlockLink|Kowadło}} | |||
|5 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Naprawa]] | |||
|Naprawia przedmiot po otrzymaniu [[doświadczenie|doświadczenia]]. | |||
|I | |||
|{{BlockLink|Kowadło}} | |||
|2 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Klątwa znikania]] | |||
|Nogawice znikają po śmierci gracza. | |||
|I | |||
|{{BlockLink|Kowadło}} | |||
|1 | |||
|- | |||
|[[Zaklęcia#Typy zaklęć|Klątwa uwiązania]] | |||
|Uniemożliwia zdjęcie nogawic. | |||
|I | |||
|{{BlockLink|Kowadło}} | |||
|1 | |||
|} | |||
===Wzory zbroi=== | |||
Nogawice można ulepszyć za pomocą [[szablon kowalski|szablonów kowalskich]]. Wymaga to [[szablon kowalski|szablonu kowalskiego]], nogawice, sztabka lub kryształ ([[sztabka żelaza]], [[sztabka miedzi]], [[sztabka złota]], [[sztabka netherytu]], [[szmaragd]], [[redstone]], [[lazuryt]], [[odłamek ametystu]], [[kwarc]], [[diament]], [[żywica]].) <br> | |||
Wzory zbroi nie mają wpływu na rozgrywkę. | |||
Wersja z 00:50, 5 paź 2025
Zastosowanie
Nogawice mogą zostać umieszczone w 3. miejscu zbroi w ekwipunku gracza.
Statystyki
Każdy punkt zbroi (pół ikony na pasku zbroi) zmniejsza obrażenia o 4%. Wytrzymałość nogawic jest zmniejszana o 1 za każde 4 punkty () przychodzących obrażeń. Każdy typ nogawic ma inną podatność na zaklęcia.
| Typ | Punkty zbroi | Wytrzymałość | Podatność na zaklęcia | Odporność na odrzut |
|---|---|---|---|---|
| Skórzane spodnie | 2 |
75 | 15 | 0 |
| Złote nogawice | 3 ( |
105 | 25 | 0 |
| Miedziane nogawice | 3 ( |
165 | 8 | 0 |
| Kolcze nogawice | 4 ( |
225 | 12 | 0 |
| Żelazne nogawice | 5 ( |
225 | 9 | 0 |
| Diamentowe nogawice | 6 ( |
495 | 10 | 0 |
| Netherytowe nogawice | 6 ( |
555 | 15 | 1 (10%) |
Naprawa
Łączenie
| Nazwa | Składniki | Receptura | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dowolne nogawice | 2x dowolne nogawice tgo samego typu |
|
Wytrzymałość obu nagawic jest dodawana + 5% |
Dodawanie materiału
Nogawice mogą być naprawione także w kowadle za pomocą materiału z którego są stworzone:
Zaklęcia
Nogawice mogą zostać zaklęte na następujące zaklęcia:
| Zaklęcie | Opis | Maksymalny poziom | Sposób nakładania | Waga |
|---|---|---|---|---|
| Ochrona | Zwiększa redukcję obrażeń. | IV | Stół do zaklinania Kowadło |
10 |
| Ochrona przed pociskami | Zwiększa redukcję obrażeń od strzał. | IV | Stół do zaklęć Kowadło |
5 |
| Ochrona przed wybuchem | Zwiększa redukcję obrażeń od eksplozji. | IV | Stół do zaklęć Kowadło |
2 |
| Ochrona przed ogniem | Zwiększa redukcję obrażeń od ognia. | IV | Stół do zaklęć Kowadło |
5 |
| Ciernie | Zwraca część obrażeń do atakującego. | III | Stół do zaklęć[tylko BE] Kowadło |
1 |
| Przemykanie | Zwiększa szybkość ruchu podczas skradania. | III | Kowadło | 1 |
| Niezniszczalność | Daje szansę na pominięcie obniżenia wytrzymałości. | III | Stół do zaklęć Kowadło |
5 |
| Naprawa | Naprawia przedmiot po otrzymaniu doświadczenia. | I | Kowadło | 2 |
| Klątwa znikania | Nogawice znikają po śmierci gracza. | I | Kowadło | 1 |
| Klątwa uwiązania | Uniemożliwia zdjęcie nogawic. | I | Kowadło | 1 |
Wzory zbroi
Nogawice można ulepszyć za pomocą szablonów kowalskich. Wymaga to szablonu kowalskiego, nogawice, sztabka lub kryształ (sztabka żelaza, sztabka miedzi, sztabka złota, sztabka netherytu, szmaragd, redstone, lazuryt, odłamek ametystu, kwarc, diament, żywica.)
Wzory zbroi nie mają wpływu na rozgrywkę.

