Wytwarzanie/barwniki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
WIP
Wszystkie brakujące metody wytwarzania barwników.
Linia 6: Linia 6:
!width="390"|Opis
!width="390"|Opis
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Mączka kostna]]'''
|'''[[Biały barwnik]]'''
|'''[[Kość]]'''
|'''[[Mączka kostna]]'''<br>lub '''[[konwalia]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|B2= Kość
|B2= Mączka kostna; Konwalia
|Output= Mączka kostna,3
|Output= Biały barwnik
}}
}}
|Używana do przywracania naturalnego koloru [[wełna|wełny]] oraz do szybkiego wzrostu nasion i sadzonek drzew.
|Używany do tworzenia białych bloków i przedmiotów.
 
|- align="center"
|'''[[Czarny barwnik]]'''
|'''[[Torbiel z atramentem]]'''<br>lub '''[[witherowa róża]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|B2= Torbiel z atramentem; Witherowa róża
|Output= Czarny barwnik
}}
|Używany do tworzenia czarnych bloków i przedmiotów.
 
|- align="center"
|'''[[Niebieski barwnik]]'''
|'''[[Lazuryt]]'''<br>lub '''[[chaber]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|B2= Lazuryt; Chaber
|Output= Niebieski barwnik
}}
|Używany do tworzenia niebieskich bloków i przedmiotów.
 
|- align="center"
|'''[[Brązowy barwnik]]'''
|'''[[Ziarna kakaowe]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|B2= Ziarna kakaowe
|Output= Brązowy barwnik
}}
|Używany do tworzenia brązowych bloków i przedmiotów.


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Błękitny barwnik]]'''
|'''[[Błękitny barwnik]]'''
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+<br>'''[[zielony barwnik]]'''
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+ '''[[zielony barwnik]]'''<br>lub '''[[dzbanecznik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A3= Niebieski barwnik |B3= Zielony barwnik
|A2= Niebieski barwnik; |B2= Zielony barwnik; Dzbanecznik
|Output= Błękitny barwnik,2
|Output= Błękitny barwnik,2
}}
}}
Linia 27: Linia 57:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Fioletowy barwnik]]'''
|'''[[Fioletowy barwnik]]'''
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+<br>'''[[czerwony barwnik]]'''
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+ '''[[czerwony barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A3= Niebieski barwnik |B3= Czerwony barwnik
|A2= Niebieski barwnik |B2= Czerwony barwnik
|Output= Fioletowy barwnik,2
|Output= Fioletowy barwnik,2
}}
}}
|Używana do tworzenia fioletowych bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia fioletowych bloków i przedmiotów.


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Jasnoszary barwnik]]'''
|'''[[Jasnoszary barwnik]]'''
|'''[[Czarny barwnik]]'''<br>+<br>'''[[biały barwnik]]'''<br>lub<br>'''[[szary barwnik]]'''<br>+<br>'''[[biały barwnik]]'''
|'''[[Czarny barwnik]]'''<br>+ 2x '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[szary barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[biały tulipan]]'''<br>lub '''[[margaretka]]'''<br>lub '''[[houstonia błękitna]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A3= Czarny barwnik;Szary barwnik |B3= Biały barwnik |C3= Biały barwnik;  
|A2= Czarny barwnik; Szary barwnik;;; |B2= Biały barwnik; Biały barwnik; Biały tulipan; Margaretka; Houstonia błękitna |C2= Biały barwnik;;;;
|Output= Jasnoszary barwnik,3; Jasnoszary barwnik,2
|Output= Jasnoszary barwnik,3; Jasnoszary barwnik,2; Jasnoszary barwnik, 1; Jasnoszary barwnik, 1; Jasnoszary barwnik, 1; Jasnoszary barwnik, 1
}}
}}
|Używany do tworzenia jasnoszarych bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia jasnoszarych bloków i przedmiotów.
Linia 47: Linia 77:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Szary barwnik]]'''
|'''[[Szary barwnik]]'''
|'''[[Czarny barwnik]]'''<br>+<br>'''[[biały barwnik]]'''
|'''[[Czarny barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[zamknięta okrotka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A3= Czarny barwnik |B3= Biały barwnik
|A2= Czarny barwnik; |B2= Biały barwnik; Zamknięta okrotka
|Output= Szary barwnik,2
|Output= Szary barwnik,2; Szary barwnik, 1
}}
}}
|Używany do tworzenia szarych bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia szarych bloków i przedmiotów.
Linia 57: Linia 87:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Czerwony barwnik]]'''
|'''[[Czerwony barwnik]]'''
|'''[[Mak]]'''<br>lub '''[[krzak róży]]'''<br>lub '''[[czerwony tulipan]]'''<br>lub '''[[burak]]'''
|'''[[Mak]]'''<br>lub '''[[czerwony tulipan]]'''<br>lub '''[[burak]]'''<br>lub '''[[krzak róży]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 67: Linia 97:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Pomarańczowy barwnik]]'''
|'''[[Pomarańczowy barwnik]]'''
|'''[[Czerwony barwnik]]'''<br>+<br>'''[[żółty barwnik]]'''<br>lub<br>'''[[pomarańczowy tulipan]]'''
|'''[[Czerwony barwnik]]'''<br>+ '''[[żółty barwnik]]'''<br>lub '''[[pomarańczowy tulipan]]'''<br>lub '''[[ognisty kwiat]]'''<br>lub '''[[otwarta okrotka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|B2= ;Pomarańczowy tulipan
|A2= Czerwony barwnik;;; |B2= Żółty barwnik; Pomarańczowy tulipan; Ognisty kwiat; Otwarta okrotka
|A3= Czerwony barwnik; |C3= Żółty barwnik;  
|Output= Pomarańczowy barwnik,2; Pomarańczowy barwnik,1; Pomarańczowy barwnik,1; Pomarańczowy barwnik,1
|Output= Pomarańczowy barwnik,2; Pomarańczowy barwnik,1
}}
}}
|Używany do tworzenia pomarańczowych bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia pomarańczowych bloków i przedmiotów.
Linia 78: Linia 107:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Żółty barwnik]]'''
|'''[[Żółty barwnik]]'''
|'''[[Mlecz]]'''<br>lub<br>'''[[słonecznik]]'''
|'''[[Mlecz]]'''<br>lub '''[[słonecznik]]'''<br>lub '''[[polne kwiaty]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|B2= Mlecz; Słonecznik
|B2= Mlecz; Słonecznik; Polne kwiaty
|Output= Żółty barwnik,1; Żółty barwnik,2
|Output= Żółty barwnik,1; Żółty barwnik,2; Żółty barwnik,1
}}
}}
|Używany do tworzenia żółtych bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia żółtych bloków i przedmiotów.
Linia 88: Linia 117:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Jasnozielony barwnik]]'''
|'''[[Jasnozielony barwnik]]'''
|'''[[Zielony barwnik]]'''<br>+<br>'''[[biały barwnik]]'''
|'''[[Zielony barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A3= Zielony barwnik|B3= Biały barwnik
|A2= Zielony barwnik |B2= Biały barwnik
|Output= Jasnozielony barwnik,2
|Output= Jasnozielony barwnik,2
}}
}}
|Używany do tworzenia limonkowych bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia jasnozielonych bloków i przedmiotów.


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Jasnoniebieski barwnik]]'''
|'''[[Jasnoniebieski barwnik]]'''
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+<br>'''[[biały barwnik]]'''
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[niebieska orchidea]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A3= Niebieski barwnik |B3= Biały barwnik
|A2= Niebieski barwnik; |B2= Biały barwnik; Niebieska orchidea
|Output= Jasnoniebieski barwnik,2
|Output= Jasnoniebieski barwnik,2; Jasnoniebieski barwnik,1
}}
}}
|Używany do tworzenia jasnoniebieskich bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia jasnoniebieskich bloków i przedmiotów.
Linia 108: Linia 137:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Purpurowy barwnik]]'''
|'''[[Purpurowy barwnik]]'''
|'''[[Fioletowy barwnik]]''' + '''[[różowy barwnik]]'''<br>lub<br>'''[[niebieski barwnik]]''' + '''[[biały barwnik]]''' + '''[[czerwony barwnik]]''' <br>lub<br>'''[[niebieski barwnik]]''' + '''[[różowy barwnik]]''' + '''[[czerwony barwnik]]'''
|'''[[Fioletowy barwnik]]''' + '''[[różowy barwnik]]'''<br>lub '''[[niebieski barwnik]]''' + '''[[różowy barwnik]]''' + '''[[czerwony barwnik]]'''<br>lub '''[[niebieski barwnik]]''' + '''[[biały barwnik]]''' + 2x '''[[czerwony barwnik]]''' <br>lub '''[[czosnek]]'''<br>lub '''[[bez]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A2=; Niebieski barwnik; |B2=; Biały barwnik; |A3= Fioletowy barwnik; Czerwony barwnik; Różowy barwnik |B3= Czerwony barwnik |C3= Różowy barwnik; Niebieski barwnik
|A2= Fioletowy barwnik; Niebieski barwnik; Niebieski barwnik;; |B2= Różowy barwnik; Różowy barwnik; Czerwony barwnik; Czosnek; Bez |C2= ; Czerwony barwnik; Czerwony barwnik;; |B3= ;; Biały barwnik;;
|Output= Purpurowy barwnik,3;Purpurowy barwnik,5;Purpurowy barwnik,3
|Output= Purpurowy barwnik,2; Purpurowy barwnik,3; Purpurowy barwnik,4; Purpurowy barwnik,1; Purpurowy barwnik,2
}}
}}
|Używany do tworzenia purpurowych bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia purpurowych bloków i przedmiotów.
Linia 118: Linia 147:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Różowy barwnik]]'''
|'''[[Różowy barwnik]]'''
|'''[[Czerwony barwnik]]'''<br>+<br>'''[[biały barwnik]]'''
|'''[[Czerwony barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[piwonia]]'''<br>lub '''[[różowy tulipan]]'''<br>lub '''[[różowe kwiatki]]'''<br>lub '''[[kwiat kaktusa]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A3= Czerwony barwnik |B3= Biały barwnik
|A2= Czerwony barwnik;;;; |B2= Biały barwnik; Piwonia; Różowy tulipan; Różowe kwiatki; Kwiat kaktusa
|Output= Różowy barwnik,2
|Output= Różowy barwnik,2; Różowy barwnik,2; Różowy barwnik,1; Różowy barwnik,1; Różowy barwnik,1
}}
}}
|Używany do tworzenia różowych bloków i przedmiotów.
|Używany do tworzenia różowych bloków i przedmiotów.

Wersja z 18:09, 3 sie 2025

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście Opis
Biały barwnik Mączka kostna
lub konwalia











Używany do tworzenia białych bloków i przedmiotów.
Czarny barwnik Torbiel z atramentem
lub witherowa róża











Używany do tworzenia czarnych bloków i przedmiotów.
Niebieski barwnik Lazuryt
lub chaber











Używany do tworzenia niebieskich bloków i przedmiotów.
Brązowy barwnik Ziarna kakaowe










Używany do tworzenia brązowych bloków i przedmiotów.
Błękitny barwnik Niebieski barwnik
+ zielony barwnik
lub dzbanecznik




2








Używany do tworzenia błękitnych bloków i przedmiotów.
Fioletowy barwnik Niebieski barwnik
+ czerwony barwnik




2






Używany do tworzenia fioletowych bloków i przedmiotów.
Jasnoszary barwnik Czarny barwnik
+ 2x biały barwnik
lub szary barwnik
+ biały barwnik
lub biały tulipan
lub margaretka
lub houstonia błękitna




3

2






















Używany do tworzenia jasnoszarych bloków i przedmiotów.
Szary barwnik Czarny barwnik
+ biały barwnik
lub zamknięta okrotka




2









Używany do tworzenia szarych bloków i przedmiotów.
Czerwony barwnik Mak
lub czerwony tulipan
lub burak
lub krzak róży







2




Krzak róży




Używany do tworzenia czerwonych bloków i przedmiotów.
Pomarańczowy barwnik Czerwony barwnik
+ żółty barwnik
lub pomarańczowy tulipan
lub ognisty kwiat
lub otwarta okrotka




2















Używany do tworzenia pomarańczowych bloków i przedmiotów.
Żółty barwnik Mlecz
lub słonecznik
lub polne kwiaty





2









Używany do tworzenia żółtych bloków i przedmiotów.
Jasnozielony barwnik Zielony barwnik
+ biały barwnik




2






Używany do tworzenia jasnozielonych bloków i przedmiotów.
Jasnoniebieski barwnik Niebieski barwnik
+ biały barwnik
lub niebieska orchidea




2









Używany do tworzenia jasnoniebieskich bloków i przedmiotów.
Purpurowy barwnik Fioletowy barwnik + różowy barwnik
lub niebieski barwnik + różowy barwnik + czerwony barwnik
lub niebieski barwnik + biały barwnik + 2x czerwony barwnik
lub czosnek
lub bez




2

3

4


2






















Używany do tworzenia purpurowych bloków i przedmiotów.
Różowy barwnik Czerwony barwnik
+ biały barwnik
lub piwonia
lub różowy tulipan
lub różowe kwiatki
lub kwiat kaktusa




2

2

















Używany do tworzenia różowych bloków i przedmiotów.