Użytkownik:GumliTheDwarf/sandbox: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
UWAGA! Usunięcie treści (strona pozostała pusta)! Znacznik: Usunięcie całej zawartości strony |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
== Historia == | |||
Poniżej znajduje się tabela podsumowująca zmiany wprowadzone w językach w ramach aktualizacji: | |||
{| class="wikitable" style="width: 500px" | |||
! colspan="6" |<big>Java Edition</big> | |||
|- | |||
! rowspan="2" width="20%" |Nazwa | |||
! colspan="2" |Wersja | |||
! rowspan="2" width="10%" |Dodano | |||
! rowspan="2" width="10%" |Usunięto | |||
! rowspan="2" width="15%" |Razem | |||
|- | |||
! width="20%" |Oficjalna | |||
! width="20%" |Nieoficjalna | |||
|-align="center" | |||
!Classic | |||
| colspan="2" |0.0.2 | |||
|1 | |||
|— | |||
|1 | |||
|-align="center" | |||
! colspan="2" rowspan="3" scope="row" |1.1 | |||
|11w49a | |||
|35 | |||
|1 | |||
|35 | |||
|-align="center" | |||
|12w01a | |||
|17 | |||
|1 | |||
|51 | |||
|-align="center" | |||
|1.1 | |||
|6 | |||
|— | |||
|57 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="2" scope="row" |1.2.x | |||
| rowspan="2" |1.2.1 | |||
|12w05a | |||
|1 | |||
|1 | |||
|57 | |||
|-align="center" | |||
|12w07a | |||
|1 | |||
| rowspan="2" |— | |||
|58 | |||
|-align="center" | |||
! scope="row" |1.3.x | |||
|1.3.1 | |||
|12w21b | |||
|3 | |||
|61 | |||
|-align="center" | |||
! scope="row" |1.5.x | |||
|1.5 | |||
|13w02a | |||
|2 | |||
|1 | |||
|62 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="4" scope="row" |1.7.x | |||
|1.7.2 | |||
|13w38c | |||
|4 | |||
| rowspan="9" |— | |||
|66 | |||
|-align="center" | |||
| colspan="2" |1.7.2 | |||
|2 | |||
|68 | |||
|-align="center" | |||
| colspan="2" |1.7.4 | |||
|4 | |||
|72 | |||
|-align="center" | |||
| colspan="2" |1.7.10 | |||
|2 | |||
|74 | |||
|-align="center" | |||
! scope="row" |1.8.x | |||
| colspan="2" |1.8 | |||
|1 | |||
|75 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="2" scope="row" |1.9.x | |||
| colspan="2" |1.9 | |||
|13 | |||
|88 | |||
|-align="center" | |||
| colspan="2" |1.9.2 | |||
|2 | |||
|90 | |||
|-align="center" | |||
! scope="row" |1.10 | |||
| colspan="2" |1.10 | |||
|5 | |||
|95 | |||
|-align="center" | |||
!1.11.x | |||
| colspan="2" |1.11 | |||
|1 | |||
|96 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="9" scope="row" |1.13.x | |||
| rowspan="6" |1.13 | |||
|pomiędzy 18w02a a 18w06a | |||
|1 | |||
|1 | |||
|96 | |||
|-align="center" | |||
|18w15a | |||
|4 | |||
| rowspan="14" |— | |||
|100 | |||
|-align="center" | |||
|18w16a | |||
|5 | |||
|105 | |||
|-align="center" | |||
|1.13-pre1 | |||
|1 | |||
|106 | |||
|-align="center" | |||
|1.13-pre3 | |||
|3 | |||
|109 | |||
|-align="center" | |||
|1.13-pre5 | |||
|2 | |||
|111 | |||
|-align="center" | |||
| rowspan="2" |1.13.1 | |||
|1.13.1-pre1 | |||
|1 | |||
|112 | |||
|-align="center" | |||
|1.13.1-pre2 | |||
|1 | |||
|113 | |||
|-align="center" | |||
| colspan="2" |1.13.1 | |||
|3 | |||
|116 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="2" |1.14.x | |||
|1.14 | |||
|18w48a | |||
|2 | |||
|118 | |||
|-align="center" | |||
|1.14.3 | |||
|1.14.3-pre3 | |||
|2 | |||
|120 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="2" |1.15.x | |||
|1.15 | |||
|19w34a | |||
|1 | |||
|121 | |||
|-align="center" | |||
|1.15.1 | |||
|1.15.1-pre1 | |||
|2 | |||
|123 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="2" |1.16.x | |||
| rowspan="2" |1.16 | |||
|20w07a | |||
|2 | |||
|125 | |||
|-align="center" | |||
|20w22a | |||
|1 | |||
|126 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="3" |1.17.x | |||
| rowspan="2" |1.17 | |||
|21w03a | |||
|— | |||
|7 | |||
|119 | |||
|-align="center" | |||
|21w16a | |||
|2 | |||
|— | |||
|121 | |||
|-align="center" | |||
|1.17.1 | |||
|1.17.1-pre2 | |||
|1 | |||
|3 | |||
|119 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="2" |1.18.x | |||
|1.18 | |||
|21w38a | |||
|2 | |||
| rowspan="12" |— | |||
|121 | |||
|-align="center" | |||
|1.18.2 | |||
|22w03a | |||
|1 | |||
|122 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="2" |1.19.x | |||
|1.19 | |||
|1.19-pre4 | |||
|1 | |||
|123 | |||
|-align="center" | |||
|1.19.3 | |||
|22w43a | |||
|2 | |||
|125 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="3" |1.20.x | |||
| colspan="2" |1.20 | |||
|2 | |||
|127 | |||
|-align="center" | |||
|1.20.1 | |||
|1.20.1-rc1 | |||
|1 | |||
|128 | |||
|-align="center" | |||
|1.20.5 | |||
|1.20.5-pre1 | |||
|1 | |||
|129 | |||
|-align="center" | |||
! rowspan="5" |1.21.x | |||
|1.21.1 | |||
|1.21.1-rc1 | |||
|2 | |||
|131 | |||
|-align="center" | |||
|1.21.2 | |||
|24w38a | |||
|1 | |||
|132 | |||
|-align="center" | |||
|1.21.4 | |||
|1.21.4-rc1 | |||
|1 | |||
|133 | |||
|-align="center" | |||
|1.21.5 | |||
|25w04a | |||
|1 | |||
|134 | |||
|-align="center" | |||
| colspan="2" |1.21.6 | |||
|2 | |||
|136 | |||
|- | |||
! colspan="6" |<big>Pocket Edition</big> | |||
|- | |||
!Nazwa | |||
! colspan="2" |Wersja | |||
!Dodano | |||
!Usunięto | |||
!Razem | |||
|-align="center" | |||
!Pre-release | |||
| colspan="2" |Pre-release | |||
|1 | |||
| rowspan="6" |— | |||
|1 | |||
|-align="center" | |||
!Alpha 0.11 | |||
| colspan="2" |v0.11.0 | |||
|12 | |||
|13 | |||
|-align="center" | |||
!Alpha 0.12 | |||
| colspan="2" |v0.12.1 | |||
|1 | |||
|14 | |||
|-align="center" | |||
!Alpha 0.15 | |||
| colspan="2" |v0.15.0 | |||
|1 | |||
|15 | |||
|-align="center" | |||
!Build 1.0 | |||
| colspan="2" |1.0.3 | |||
|1 | |||
|16 | |||
|-align="center" | |||
!Build 1.1 | |||
| colspan="2" |1.1.0 | |||
|13 | |||
|29 | |||
|} | |||
Wersja z 19:24, 3 sie 2025
Historia
Poniżej znajduje się tabela podsumowująca zmiany wprowadzone w językach w ramach aktualizacji:
| Java Edition | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Nazwa | Wersja | Dodano | Usunięto | Razem | |
| Oficjalna | Nieoficjalna | ||||
| Classic | 0.0.2 | 1 | — | 1 | |
| 1.1 | 11w49a | 35 | 1 | 35 | |
| 12w01a | 17 | 1 | 51 | ||
| 1.1 | 6 | — | 57 | ||
| 1.2.x | 1.2.1 | 12w05a | 1 | 1 | 57 |
| 12w07a | 1 | — | 58 | ||
| 1.3.x | 1.3.1 | 12w21b | 3 | 61 | |
| 1.5.x | 1.5 | 13w02a | 2 | 1 | 62 |
| 1.7.x | 1.7.2 | 13w38c | 4 | — | 66 |
| 1.7.2 | 2 | 68 | |||
| 1.7.4 | 4 | 72 | |||
| 1.7.10 | 2 | 74 | |||
| 1.8.x | 1.8 | 1 | 75 | ||
| 1.9.x | 1.9 | 13 | 88 | ||
| 1.9.2 | 2 | 90 | |||
| 1.10 | 1.10 | 5 | 95 | ||
| 1.11.x | 1.11 | 1 | 96 | ||
| 1.13.x | 1.13 | pomiędzy 18w02a a 18w06a | 1 | 1 | 96 |
| 18w15a | 4 | — | 100 | ||
| 18w16a | 5 | 105 | |||
| 1.13-pre1 | 1 | 106 | |||
| 1.13-pre3 | 3 | 109 | |||
| 1.13-pre5 | 2 | 111 | |||
| 1.13.1 | 1.13.1-pre1 | 1 | 112 | ||
| 1.13.1-pre2 | 1 | 113 | |||
| 1.13.1 | 3 | 116 | |||
| 1.14.x | 1.14 | 18w48a | 2 | 118 | |
| 1.14.3 | 1.14.3-pre3 | 2 | 120 | ||
| 1.15.x | 1.15 | 19w34a | 1 | 121 | |
| 1.15.1 | 1.15.1-pre1 | 2 | 123 | ||
| 1.16.x | 1.16 | 20w07a | 2 | 125 | |
| 20w22a | 1 | 126 | |||
| 1.17.x | 1.17 | 21w03a | — | 7 | 119 |
| 21w16a | 2 | — | 121 | ||
| 1.17.1 | 1.17.1-pre2 | 1 | 3 | 119 | |
| 1.18.x | 1.18 | 21w38a | 2 | — | 121 |
| 1.18.2 | 22w03a | 1 | 122 | ||
| 1.19.x | 1.19 | 1.19-pre4 | 1 | 123 | |
| 1.19.3 | 22w43a | 2 | 125 | ||
| 1.20.x | 1.20 | 2 | 127 | ||
| 1.20.1 | 1.20.1-rc1 | 1 | 128 | ||
| 1.20.5 | 1.20.5-pre1 | 1 | 129 | ||
| 1.21.x | 1.21.1 | 1.21.1-rc1 | 2 | 131 | |
| 1.21.2 | 24w38a | 1 | 132 | ||
| 1.21.4 | 1.21.4-rc1 | 1 | 133 | ||
| 1.21.5 | 25w04a | 1 | 134 | ||
| 1.21.6 | 2 | 136 | |||
| Pocket Edition | |||||
| Nazwa | Wersja | Dodano | Usunięto | Razem | |
| Pre-release | Pre-release | 1 | — | 1 | |
| Alpha 0.11 | v0.11.0 | 12 | 13 | ||
| Alpha 0.12 | v0.12.1 | 1 | 14 | ||
| Alpha 0.15 | v0.15.0 | 1 | 15 | ||
| Build 1.0 | 1.0.3 | 1 | 16 | ||
| Build 1.1 | 1.1.0 | 13 | 29 | ||