Minecraft Dungeons:Creeperowe lasy: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Przebudowa artykułu. |
|||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Minecraft Dungeons}} | {{Minecraft Dungeons}} | ||
{{infobox | {{infobox | ||
| image=Creeperowe Lasy początek.png | |||
| image = Creeperowe Lasy.png | | imagesize=250px | ||
| imagesize = 250px | | footer=Lokacja w Minecraft Dungeons | ||
| footer = Lokacja w | |||
}} | }} | ||
'''Creeperowe Lasy''' – druga lokacja w [[Minecraft Dungeons]]. Jest ona | '''Creeperowe Lasy''' – druga lokacja w [[Minecraft Dungeons]]. Jest ona odblokowywana po przejściu [[Minecraft Dungeons:Wybrzeże Kałamarnic|Wybrzeża Kałamarnic]]. Zawsze generuje sekret, który jeśli znaleziony daje dostęp do [[Minecraft Dungeons:Koszmarna Krypta|Koszmarnej Krypty]]. | ||
== Wygląd == | == Wygląd == | ||
Creeperowe | Creeperowe lasy to zalesiona kraina przypominająca połączenie [[Puszcza|puszczy]] i [[Las|lasu]]. Panuje tu mroczny zielony klimat oraz można spotkać tu wiele monolitów, pagórków, rzek i mostów. Schwytany tutaj jest [[MCD:Wiejski Kupiec|Wiejski Kupiec]]. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
{{SpoilerWarning}} | {{SpoilerWarning}} | ||
'''POCZĄTEK PODRÓŻY...''' | {{Q|'''POCZĄTEK PODRÓŻY...''' | ||
Arcyzłosadnik zyskał potężną moc dzięki kuli władzy - to za jej pomocą wywrócił | [[Minecraft Dungeons:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnik]] zyskał potężną moc dzięki [[Minecraft Dungeons:Kula władzy|kuli władzy]] - to za jej pomocą wywrócił [[Minecraft Dungeons:Kontynent|Nadziemie]] do góry nogami. Teraz w wielu dziwnych miejscach wytworzyły się skupiska mocy, [[Minecraft Dungeons:Nieumarli|nieumarli]] zyskali na sile i promienie słoneczne już ich nie palą, a [[Minecraft Dungeons:Złosadnik|złosadnicy]] napadają na wsie. | ||
Złosadnicy biorą bezbronnych osadników do niewoli i transportują ich na wschód - w kierunku tajemniczej bazy w kopalniach | Złosadnicy biorą bezbronnych osadników do niewoli i transportują ich na wschód - w kierunku tajemniczej bazy w [[Minecraft Dungeons:Kopalnie Czerwienitu|kopalniach czerwienitu]]. Zanim jednak tam dotrą, muszą przeprawić się przez pełen mobów labirynt korzeni i gałęzi, jakim są Creeperowe Lasy. Jeżeli chcesz ocalić osadników i uchronić ich przed okropnym losem, musisz się spieszyć!| Opis w grze}} | ||
{{Q|Z rozkazu Arcyzłosadnika wszystkie wolne ludy uznane zostały za wrogów Imperium Złosadników. Gdzieś w tych lasach porusza się karawana przewożąca pojmanych osadników do odległych obozów pracy. Znajdź karawanę i powstrzymaj złosadników. W przeciwnym razie naszych przyjaciół czeka niewyobrażalna katorga.| Scena otwierająca.}} | |||
Niedaleko końca poziomu znajduje się obóz, gdzie pięciu osadników zostało uwięzionych w drewnianych celach więziennych. Arena ta jest pełna obrońców i ich opancerzonych wersji oraz zaklinaczy, którzy atakują gracza w zasięgu wzroku. Po tym jak osadnik zostanie uwolniony ukłoni się i zniknie. Po uwolnieniu wszystkich pięciu osadników, brama otworzy się i będzie można iść w kierunku wyjścia. | |||
{{Q|Dzięki tobie osadnicy zostali wyzwoleni z okowów złosadników.| Zwycięstwo}} | |||
== Moby == | |||
{| class="wikitable" data-description="Dungeons Mob" style="break-inside: avoid" | |||
|- | |||
! Rowspan="2" |Mob | |||
! Colspan="3" |Poziom Trudności | |||
|- | |||
! Domyślny | |||
! Przygodowy | |||
! Apokalipsa | |||
|- | |||
! colspan="4" |Pasywne | |||
|- | |||
|[[MCD:Krowa|Krowa]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Owca|Owca]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
! colspan="4" |Nieatakowalne | |||
|- | |||
|[[MCD:Osadnik|Osadnik]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Wiejski Kupiec|Wiejski Kupiec]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|- | |||
! colspan="4" |Użyteczne | |||
|- | |||
|[[MCD:Świnia skarbonka|Świnia skarbonka]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
! colspan="4" |Wrogie | |||
|- | |||
|[[MCD:Creeper|Creeper]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Zombie|Zombie]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Opancerzony Zombie|Opancerzony Zombie]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Szkielet|Szkielet]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Opancerzony Szkielet|Opancerzony Szkielet]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Pająk|Pająk]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Obrońca|Obrońca]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Opancerzony Obrońca|Opancerzony Obrońca]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Zaklinacz|Zaklinacz]] | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Widmo|Widmo]] | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Nekromanta|Nekromanta]] | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Dręczyciel|Dręczyciel]] | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="note" name="dręczyciel">Przywoływany przez Przywoływacza</ref> | |||
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="note" name="dręczyciel"/> | |||
|- | |||
! colspan="4" |Mini-bossowie | |||
|- | |||
|[[MCD:Enderman|Enderman]] | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Częściowo|Czasami}} | |||
|{{Tc|Częściowo|Czasami}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Szkieletowy Jeździec|Szkieletowy Jeździec]] | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Częściowo|Czasami}} | |||
|{{Tc|Częściowo|Czasami}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Przywoływacz|Przywoływacz]] | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Częściowo|Czasami}} | |||
|{{Tc|Częściowo|Czasami}} | |||
|- | |||
|[[MCD:Golem z Czerwienitu|Golem z Czerwienitu]] | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Nie}} | |||
|{{Tc|Częściowo|Czasami}} | |||
|} | |||
<references group="note" /> | |||
==Przedmioty== | |||
{| class="wikitable" data-description="Dungeons Items" style="break-inside: avoid“" | |||
|- | |||
! Rowspan="2" |Przedmiot | |||
! Colspan="3" |Poziom Trudności | |||
|- | |||
! Domyślny | |||
! Przygodowy | |||
! Apokaplisa | |||
|- | |||
! colspan="4" | Łupy - wyposażenie | |||
|- | |||
| [[MCD:Miecz|Miecz]] | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Włócznia|Włócznia]] | |||
| {{Tc|Nie}} | |||
| {{Tc|Nie}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Topór|Topór]] | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Łuk|Łuk]] | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Łuk duszy|Łuk duszy]] | |||
| {{Tc|Nie}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[Minecraft Dungeons:Zbroja łowcy|Zbroja łowcy]] | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Wilcza Zbroja|Wilcza Zbroja]] | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Szata Dusz|Szata Dusz]] | |||
| {{Tc|Nie}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Tajemnicza Zbroja|Tajemnicza zbroja]] | |||
| {{Tc|Nie}} | |||
| {{Tc|Planowane|Jedynie na Codziennej Próbie}} | |||
| {{Tc|Planowane|Jedynie na Codziennej Próbie}} | |||
|- | |||
! colspan="4" | Artefakty | |||
|- | |||
| [[MCD:Buty Szybkości|Buty szybkości]] | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Muchomor sromotnikowy|Muchomor sromotnikowy]] | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Smaczna kość|Smaczna kość]] | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|- | |||
| [[MCD:Kołczan Udręki|Kołczan udręki]] | |||
| {{Tc|Nie}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
| {{Tc|Tak}} | |||
|} | |||
==Galeria== | |||
<gallery> | |||
Creeperowe Lasy.png|[[MCD:Valorie|Valorie]] przemierzająca Creeperowe Lasy w trakcie [https://youtu.be/076mjMOL6R8 tego filmu pokazującego rozgrywkę]. | |||
Creeper (Dungeons).png|Creeper. | |||
</gallery> | |||
==Ciekawostki== | |||
*Na początku przerywnika filmowego można usłyszeć w tle dźwięk [[Odgłosy jaskiń|Cave14]] z podstawowego [[Minecraft|Minecrafta]]. | |||
[[en:Minecraft Dungeons: Creeper Woods]] | [[en:Minecraft Dungeons: Creeper Woods]] | ||
[[zh:Minecraft Wiki:计划/Minecraft Dungeons Wiki/Creeper Woods]] | [[zh:Minecraft Wiki:计划/Minecraft Dungeons Wiki/Creeper Woods]] | ||
Wersja z 17:23, 6 kwi 2021
Creeperowe Lasy – druga lokacja w Minecraft Dungeons. Jest ona odblokowywana po przejściu Wybrzeża Kałamarnic. Zawsze generuje sekret, który jeśli znaleziony daje dostęp do Koszmarnej Krypty.
Wygląd
Creeperowe lasy to zalesiona kraina przypominająca połączenie puszczy i lasu. Panuje tu mroczny zielony klimat oraz można spotkać tu wiele monolitów, pagórków, rzek i mostów. Schwytany tutaj jest Wiejski Kupiec.
Fabuła
| Opis fabuły! Ten artykuł wyjawia informacje, które warto odkryć samemu.
|
| “ | POCZĄTEK PODRÓŻY...
Arcyzłosadnik zyskał potężną moc dzięki kuli władzy - to za jej pomocą wywrócił Nadziemie do góry nogami. Teraz w wielu dziwnych miejscach wytworzyły się skupiska mocy, nieumarli zyskali na sile i promienie słoneczne już ich nie palą, a złosadnicy napadają na wsie. Złosadnicy biorą bezbronnych osadników do niewoli i transportują ich na wschód - w kierunku tajemniczej bazy w kopalniach czerwienitu. Zanim jednak tam dotrą, muszą przeprawić się przez pełen mobów labirynt korzeni i gałęzi, jakim są Creeperowe Lasy. Jeżeli chcesz ocalić osadników i uchronić ich przed okropnym losem, musisz się spieszyć! |
„ |
| — Opis w grze |
| “ | Z rozkazu Arcyzłosadnika wszystkie wolne ludy uznane zostały za wrogów Imperium Złosadników. Gdzieś w tych lasach porusza się karawana przewożąca pojmanych osadników do odległych obozów pracy. Znajdź karawanę i powstrzymaj złosadników. W przeciwnym razie naszych przyjaciół czeka niewyobrażalna katorga. | „ |
| — Scena otwierająca. |
Niedaleko końca poziomu znajduje się obóz, gdzie pięciu osadników zostało uwięzionych w drewnianych celach więziennych. Arena ta jest pełna obrońców i ich opancerzonych wersji oraz zaklinaczy, którzy atakują gracza w zasięgu wzroku. Po tym jak osadnik zostanie uwolniony ukłoni się i zniknie. Po uwolnieniu wszystkich pięciu osadników, brama otworzy się i będzie można iść w kierunku wyjścia.
| “ | Dzięki tobie osadnicy zostali wyzwoleni z okowów złosadników. | „ |
| — Zwycięstwo |
Moby
| Mob | Poziom Trudności | ||
|---|---|---|---|
| Domyślny | Przygodowy | Apokalipsa | |
| Pasywne | |||
| Krowa | Tak | Tak | Tak |
| Owca | Tak | Tak | Tak |
| Nieatakowalne | |||
| Osadnik | Tak | Tak | Tak |
| Wiejski Kupiec | Tak | Nie | Nie |
| Użyteczne | |||
| Świnia skarbonka | Tak | Tak | Tak |
| Wrogie | |||
| Creeper | Tak | Tak | Tak |
| Zombie | Tak | Tak | Tak |
| Opancerzony Zombie | Tak | Tak | Tak |
| Szkielet | Tak | Tak | Tak |
| Opancerzony Szkielet | Tak | Tak | Tak |
| Pająk | Tak | Tak | Tak |
| Obrońca | Tak | Tak | Tak |
| Opancerzony Obrońca | Tak | Tak | Tak |
| Zaklinacz | Tak | Tak | Tak |
| Widmo | Nie | Tak | Tak |
| Nekromanta | Nie | Nie | Tak |
| Dręczyciel | Nie | Przywoływany[note 1] | Przywoływany[note 1] |
| Mini-bossowie | |||
| Enderman | Nie | Czasami | Czasami |
| Szkieletowy Jeździec | Nie | Czasami | Czasami |
| Przywoływacz | Nie | Czasami | Czasami |
| Golem z Czerwienitu | Nie | Nie | Czasami |
Przedmioty
| Przedmiot | Poziom Trudności | ||
|---|---|---|---|
| Domyślny | Przygodowy | Apokaplisa | |
| Łupy - wyposażenie | |||
| Miecz | Tak | Tak | Tak |
| Włócznia | Nie | Nie | Tak |
| Topór | Tak | Tak | Tak |
| Łuk | Tak | Tak | Tak |
| Łuk duszy | Nie | Tak | Tak |
| Zbroja łowcy | Tak | Tak | Tak |
| Wilcza Zbroja | Tak | Tak | Tak |
| Szata Dusz | Nie | Tak | Tak |
| Tajemnicza zbroja | Nie | Jedynie na Codziennej Próbie | Jedynie na Codziennej Próbie |
| Artefakty | |||
| Buty szybkości | Tak | Tak | Tak |
| Muchomor sromotnikowy | Tak | Tak | Tak |
| Smaczna kość | Tak | Tak | Tak |
| Kołczan udręki | Nie | Tak | Tak |
Galeria
-
Valorie przemierzająca Creeperowe Lasy w trakcie tego filmu pokazującego rozgrywkę.
-
Creeper.
Ciekawostki
- Na początku przerywnika filmowego można usłyszeć w tle dźwięk Cave14 z podstawowego Minecrafta.