Minecraft Wiki Polska:Kanał IRC/Skróty: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
rozszerzenie listy |
d Frisk przeniósł stronę Użytkownik:Kacpereng166/brudnopis/archiwum/Minecraft Wiki Polska:Kanał IRC/Skróty na Minecraft Wiki Polska:Kanał IRC/Skróty, bez pozostawienia przekierowania pod starym tytułem: Zły sposób archiwizowania, artykuł nie powinien przynależeć do przestrzeni nazw użytkownika |
||
| (Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 55: | Linia 55: | ||
| Od "'''Ogl'''ąda". Oznacza, że użytkownik obecnie ogląda. | | Od "'''Ogl'''ąda". Oznacza, że użytkownik obecnie ogląda. | ||
|{{tc|Tak}} | |{{tc|Tak}} | ||
|- | |||
!score="row" |pls | |||
|Proszę (ang. "''Please''"). | |||
|{{tc|Nie}} | |||
|- | |- | ||
! scope="row" | tbh | ! scope="row" | tbh | ||
| By być uczciwym... (ang. "''To Be Honest''"). Zamiennik "Jeżeli mam być szczery". | | By być uczciwym... (ang. "''To Be Honest''"). Zamiennik "Jeżeli mam być szczery". | ||
|{{tc|Nie}} | |||
|- | |||
!score="row" |thx | |||
|Dziękuję (ang. "''Thanks''"). | |||
|{{tc|Nie}} | |{{tc|Nie}} | ||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 13:29, 20 sty 2021
| Ta strona dotyczy nieaktywnego kanału IRC. Informacje tutaj zamieszczone odnosiły się do kanału IRC wiki, który przestał być używany. Aktualnie społeczność używa Discorda.
|
Często użytkownicy kanału IRC posługują się skrótami. Ułatwiają one porozumiewanie się poprzez zmniejszenie dużych fraz i zastąpienie ich często dwoma bądź trzema literami. Niektóre skróty są zapożyczone z języka angielskiego.
| Skrót | Opis | Używane w nazwie |
|---|---|---|
| AFK | Z dala od klawiatury (ang. "Away From Keyboard"), oznacza nieobecność. | Tak |
| brb | Zaraz wracam (ang. "Be Right Back"). | Nie |
| btw | Przy okazji ("By The Way"). | Nie |
| Cb | Ciebie | Nie |
| ct? | Co tam? | Nie |
| Ed | Od "Edytuje". Oznacza, że dana osoba zajmuje się aktualnie edycją Wiki. | Tak |
| idk | Nie wiem (ang "I don't know"). | Nie |
| Ik | Wiem (ang. "I know"). | Nie |
| imo | W mojej opinii (ang. "In My Opinion"). | Nie |
| jj | Już jestem. Użytkownik wrócił po nieobecności. | Nie |
| lol | Śmieję się głośno (ang. "Laughing Out Loud"). | Nie |
| Ogl | Od "Ogląda". Oznacza, że użytkownik obecnie ogląda. | Tak |
| pls | Proszę (ang. "Please"). | Nie |
| tbh | By być uczciwym... (ang. "To Be Honest"). Zamiennik "Jeżeli mam być szczery". | Nie |
| thx | Dziękuję (ang. "Thanks"). | Nie |
| wb | Witaj ponownie (ang. "Welcome back"). | Nie |
| wgl | W ogóle. | Nie |
| z/w | Zaraz wracam. | Nie |