Wytwarzanie/jedzenie: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
d Czerwone jabłko-nazwa |
+ niebieskie i brązowe jajko |
||
| (Nie pokazano 45 wersji utworzonych przez 27 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width=" | !width="300"|Składniki | ||
!width="204"| | !width="204"|Wejście » Wyjście | ||
!width=" | !width="240"|Opis | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Miska]]''' | |'''[[Miska]]''' | ||
|[[Deski]] | |'''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | |||
|A2= | |B3= Dowolne deski | ||
|Output= Miska,4 | |||
|Output= Miska | |||
}} | }} | ||
|Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]]. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem. | |Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]], [[potrawka z królika|potrawki z królika]], [[Podejrzana potrawka|podejrzanej potrawki]] i [[barszcz czerwony|barszczu czerwonego]]. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Zupa grzybowa]]''' | |'''[[Zupa grzybowa]]''' | ||
|[[ | |'''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |nieokreślona=1 | ||
|B1= Muchomor; Borowik | |||
|B2= Borowik; Muchomor | |||
|B3= Miska | |||
|Output= Zupa grzybowa | |Output= Zupa grzybowa | ||
}} | }} | ||
|Dodaje {{hungerbar| | |Dodaje {{hungerbar|3}}. Kolejność grzybów nie gra roli. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Potrawka z królika]]''' | |||
|'''[[Pieczony królik]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Pieczony ziemniak]]''' <br> + <br> dowolny '''[[grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Pieczony królik | |||
|A2= Marchewka |B2= Pieczony ziemniak |C2= Borowik; Muchomor | |||
|B3= Miska | |||
|Output= Potrawka z królika | |||
}} | |||
|Dodaje {{hungerbar|5}}. | |||
|- | |||
|'''[[Barszcz]]''' | |||
|'''[[Burak]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Burak |B1= Burak |C1= Burak | |||
|A2= Burak |B2= Burak |C2= Burak | |||
|B3= Miska | |||
|Output= Barszcz czerwony | |||
}} | |||
|Dodaje {{hungerbar|3}}. | |||
|- | |||
|'''[[Chleb]]''' | |'''[[Chleb]]''' | ||
|[[ | |'''[[Pszenica]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica | |||
|A3= | |||
|Output= Chleb | |Output= Chleb | ||
}} | }} | ||
|Dodaje {{hungerbar|2.5}}. | |Dodaje {{hungerbar|2.5}}. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Złote jabłko]]''' | |'''[[Złote jabłko]]''' | ||
|[[ | |'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Czerwone jabłko|Jabłko]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Sztabka złota |B1= Sztabka złota |C1= Sztabka złota | ||
|A2= | |A2= Sztabka złota |B2= Jabłko |C2= Sztabka złota | ||
|A3= | |A3= Sztabka złota |B3= Sztabka złota |C3= Sztabka złota | ||
|Output= Złote jabłko | |Output= Złote jabłko | ||
}} | }} | ||
|Dodaje {{hungerbar| | |Dodaje {{hungerbar|2}} i regeneruje zdrowie przez 5 sekund. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Złota marchewka]]''' | |||
|'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Bryłka złota|bryłki złota]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bryłka złota |B1= Bryłka złota |C1= Bryłka złota | |||
|A2= Bryłka złota |B2= Marchewka |C2= Bryłka złota | |||
|A3= Bryłka złota |B3= Bryłka złota |C3= Bryłka złota | |||
|Output= Złota marchewka | |||
}} | |||
|Dodaje {{hungerbar|3}}. | |||
|- | |||
|'''[[Cukier]]''' | |'''[[Cukier]]''' | ||
|[[Trzcina | |'''[[Trzcina cukrowa]]'''<br>lub '''[[butelka miodu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Trzcina cukrowa; Butelka miodu | |||
|Output= Cukier | |Output= Cukier | ||
}} | }} | ||
| | |Używany do stworzenia [[Ciasto|ciasta]] i [[Placek dyniowy|placka dyniowego]]. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Pszenica]]''' | |||
|'''[[Snop siana]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|B2= Snop siana | |||
|Output= Pszenica,9 | |||
}} | |||
|Używana do stworzenia [[chleb]]a. | |||
|- | |||
|'''[[Ciasto]]''' | |'''[[Ciasto]]''' | ||
|[[ | |'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Mleko]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Wiadro mleka |B1= Wiadro mleka |C1= Wiadro mleka | ||
|A2= Cukier |B2= Jajko | |A2= Cukier |B2= Jajko; Brązowe jajko; Niebieskie jajko |C2= Cukier | ||
|A3= | |A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica | ||
|Output= Ciasto | |Output= Ciasto | ||
}} | }} | ||
|6 razy dodaje {{hungerbar|1}}. Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia. | |6 razy dodaje {{hungerbar|1}}. Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Ciastko]]''' | |'''[[Ciastko]]''' | ||
|[[ | |'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Ziarna kakaowe]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Pszenica |B2= Ziarna kakaowe |C2= Pszenica | |||
|Output= Ciastko,8 | |||
}} | |||
|Dodaje {{hungerbar|1}}. | |||
|- | |||
|'''[[Placek dyniowy]]''' | |||
|'''[[Dynia]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|B1= Dynia | |||
|A2= Jajko; Brązowe jajko; Niebieskie jajko |B2= Cukier | |||
|Output= Placek dyniowy | |||
}} | |||
|Dodaje {{hungerbar|4}}. | |||
|- | |||
|'''[[Suszony wodorost]]''' | |||
|'''[[Blok suszonych wodorostów]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|B2= Blok suszonych wodorostów | |||
|Output= Suszony wodorost,9 | |||
}} | |||
|Dodaje {{hungerbar|0.5}}. Spożywa się je o ok. połowę krócej od innych przedmiotów. | |||
|- | |||
|'''[[Podejrzana potrawka]]''' | |||
|'''[[Miska]]''' <br> + <br> '''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Kwiaty]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= Muchomor |B2= Borowik | |||
|A3= Miska |B3= Margaretka; Chaber; Konwalia; Witherowa róża; Czerwony tulipan; Pomarańczowy tulipan; Biały tulipan; Różowy tulipan; Houstonia błękitna; Czosnek; Niebieska orchidea; Mlecz; Mak; Ognisty kwiat; Otwarta okrotka; Zamknięta okrotka | |||
|Output= Podejrzana potrawka | |||
}} | |||
|Dodaje {{hungerbar|3}} oraz kilka sekund [[efekt]]u, zależnie od użytego kwiatu w procesie tworzenia. | |||
|- | |||
|'''[[Butelka miodu]]''' | |||
|'''[[Szklana butelka|Szklane butelki]]<br>+<br>[[Blok miodu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1=Szklana butelka | |||
|A2= | |A2=Szklana butelka |B2=Blok miodu |C2=Szklana butelka | ||
|B3=Szklana butelka | |||
|Output= | |Output=Butelka miodu,4 | ||
|nieokreślona=1 | |||
}} | }} | ||
|Dodaje {{hungerbar| | |Dodaje {{hungerbar|3}} i usuwa [[efekt]] ''Zatrucia''. | ||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | |||
</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 12:47, 14 wrz 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Miska | Deski |
|
Używane do zrobienia zupy grzybowej, potrawki z królika, podejrzanej potrawki i barszczu czerwonego. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem. | ||||||||||||
| Zupa grzybowa | Muchomor + Borowik + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Potrawka z królika | Pieczony królik + Marchewka + Pieczony ziemniak + dowolny grzyb + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Barszcz | Burak + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Chleb | Pszenica |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Złote jabłko | Sztabki złota + Jabłko |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Złota marchewka | Marchewka + bryłki złota |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Cukier | Trzcina cukrowa lub butelka miodu |
|
Używany do stworzenia ciasta i placka dyniowego. | ||||||||||||
| Pszenica | Snop siana |
|
Używana do stworzenia chleba. | ||||||||||||
| Ciasto | Pszenica + Cukier + Jajko + Mleko |
|
6 razy dodaje | ||||||||||||
| Ciastko | Pszenica + Ziarna kakaowe |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Placek dyniowy | Dynia + Jajko + Cukier |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Suszony wodorost | Blok suszonych wodorostów |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Podejrzana potrawka | Miska + Muchomor + Borowik + Kwiaty |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Butelka miodu | Szklane butelki + Blok miodu |
|
Dodaje |