Wytwarzanie/barwniki: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Kacper.exe (dyskusja | edycje) d →top: sprzątanie |
uproszczono + drobna pomyłeczka |
||
| (Nie pokazano 3 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
!width="204"|Wejście → Wyjście | !width="204"|Wejście → Wyjście | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[Mączka kostna]]''' | |'''[[Biały barwnik]]''' | ||
|'''[[Mączka kostna]]'''<br>lub '''[[konwalia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= | |B2= Mączka kostna; Konwalia | ||
|Output= | |Output= Biały barwnik | ||
}} | }} | ||
| | |Używany do tworzenia białych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Czarny barwnik]]''' | |||
|'''[[Torbiel z atramentem]]'''<br>lub '''[[witherowa róża]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|B2= Torbiel z atramentem; Witherowa róża | |||
|Output= Czarny barwnik | |||
}} | |||
|Używany do tworzenia czarnych bloków i przedmiotów. | |||
|- | |||
|'''[[Niebieski barwnik]]''' | |||
|'''[[Lazuryt]]'''<br>lub '''[[chaber]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|B2= Lazuryt; Chaber | |||
|Output= Niebieski barwnik | |||
}} | |||
|Używany do tworzenia niebieskich bloków i przedmiotów. | |||
|- | |||
|'''[[Brązowy barwnik]]''' | |||
|'''[[Ziarna kakaowe]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|B2= Ziarna kakaowe | |||
|Output= Brązowy barwnik | |||
}} | |||
|Używany do tworzenia brązowych bloków i przedmiotów. | |||
|- | |||
|'''[[Błękitny barwnik]]''' | |'''[[Błękitny barwnik]]''' | ||
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+<br>'''[[ | |'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+ '''[[zielony barwnik]]'''<br>lub '''[[dzbanecznik]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| | |A2= Niebieski barwnik; |B2= Zielony barwnik; Dzbanecznik | ||
|Output= Błękitny barwnik,2 | |Output= Błękitny barwnik,2 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia błękitnych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Fioletowy barwnik]]''' | |'''[[Fioletowy barwnik]]''' | ||
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+ | |'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+ '''[[czerwony barwnik]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| | |A2= Niebieski barwnik |B2= Czerwony barwnik | ||
|Output= Fioletowy barwnik,2 | |Output= Fioletowy barwnik,2 | ||
}} | }} | ||
| | |Używany do tworzenia fioletowych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Jasnoszary barwnik]]''' | |'''[[Jasnoszary barwnik]]''' | ||
|'''[[Czarny barwnik]]'''<br>+<br>'''[[ | |'''[[Czarny barwnik]]'''<br>+ 2x '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[szary barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[biały tulipan]]'''<br>lub '''[[margaretka]]'''<br>lub '''[[houstonia błękitna]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| | |A2= Czarny barwnik; Szary barwnik;;; |B2= Biały barwnik; Biały barwnik; Biały tulipan; Margaretka; Houstonia błękitna |C2= Biały barwnik;;;; | ||
|Output= Jasnoszary barwnik,3; Jasnoszary barwnik,2 | |Output= Jasnoszary barwnik,3; Jasnoszary barwnik,2; Jasnoszary barwnik, 1; Jasnoszary barwnik, 1; Jasnoszary barwnik, 1; Jasnoszary barwnik, 1 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia jasnoszarych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Szary barwnik]]''' | |'''[[Szary barwnik]]''' | ||
|'''[[Czarny barwnik]]'''<br>+<br>'''[[ | |'''[[Czarny barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[zamknięta okrotka]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| | |A2= Czarny barwnik; |B2= Biały barwnik; Zamknięta okrotka | ||
|Output= Szary barwnik,2 | |Output= Szary barwnik,2; Szary barwnik, 1 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia szarych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Czerwony barwnik]]''' | |'''[[Czerwony barwnik]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Mak]]'''<br>lub '''[[czerwony tulipan]]'''<br>lub '''[[burak]]'''<br>lub '''[[krzew róży]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Mak; Czerwony tulipan; Burak; | |B2= Mak; Czerwony tulipan; Burak; Krzew róży | ||
|Output= Czerwony barwnik,1; Czerwony barwnik,1; Czerwony barwnik,1; Czerwony barwnik,2 | |Output= Czerwony barwnik,1; Czerwony barwnik,1; Czerwony barwnik,1; Czerwony barwnik,2 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia czerwonych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Pomarańczowy barwnik]]''' | |'''[[Pomarańczowy barwnik]]''' | ||
|'''[[Czerwony barwnik]]'''<br>+<br>'''[[ | |'''[[Czerwony barwnik]]'''<br>+ '''[[żółty barwnik]]'''<br>lub '''[[pomarańczowy tulipan]]'''<br>lub '''[[ognisty kwiat]]'''<br>lub '''[[otwarta okrotka]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| | |A2= Czerwony barwnik;;; |B2= Żółty barwnik; Pomarańczowy tulipan; Ognisty kwiat; Otwarta okrotka | ||
|Output= Pomarańczowy barwnik,2; Pomarańczowy barwnik,1; Pomarańczowy barwnik,1; Pomarańczowy barwnik,1 | |||
|Output= Pomarańczowy barwnik,2; Pomarańczowy barwnik,1 | |||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia pomarańczowych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Żółty barwnik]]''' | |'''[[Żółty barwnik]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Mlecz]]'''<br>lub '''[[słonecznik]]'''<br>lub '''[[polne kwiaty]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= | |B2= Mlecz; Słonecznik; Polne kwiaty | ||
|Output= Żółty barwnik,1; Żółty barwnik,2 | |Output= Żółty barwnik,1; Żółty barwnik,2; Żółty barwnik,1 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia żółtych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Jasnozielony barwnik]]''' | |'''[[Jasnozielony barwnik]]''' | ||
|'''[[Zielony barwnik]]'''<br>+ | |'''[[Zielony barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| | |A2= Zielony barwnik |B2= Biały barwnik | ||
|Output= Jasnozielony barwnik,2 | |Output= Jasnozielony barwnik,2 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia jasnozielonych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Jasnoniebieski barwnik]]''' | |'''[[Jasnoniebieski barwnik]]''' | ||
|'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+<br>'''[[ | |'''[[Niebieski barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[niebieska orchidea]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| | |A2= Niebieski barwnik; |B2= Biały barwnik; Niebieska orchidea | ||
|Output= Jasnoniebieski barwnik,2 | |Output= Jasnoniebieski barwnik,2; Jasnoniebieski barwnik,1 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia jasnoniebieskich bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|'''[[Fioletowy barwnik]]''' + '''[[różowy barwnik]]'''<br>lub | |'''[[Purpurowy barwnik]]''' | ||
|'''[[Fioletowy barwnik]]''' + '''[[różowy barwnik]]'''<br>lub '''[[niebieski barwnik]]''' + '''[[różowy barwnik]]''' + '''[[czerwony barwnik]]'''<br>lub '''[[niebieski barwnik]]''' + '''[[biały barwnik]]''' + 2x '''[[czerwony barwnik]]''' <br>lub '''[[czosnek]]'''<br>lub '''[[bez]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A2=; Niebieski barwnik; | |A2= Fioletowy barwnik; Niebieski barwnik; Niebieski barwnik;; |B2= Różowy barwnik; Różowy barwnik; Czerwony barwnik; Czosnek; Bez |C2= ; Czerwony barwnik; Czerwony barwnik;; |B3= ;; Biały barwnik;; | ||
|Output= | |Output= Purpurowy barwnik,2; Purpurowy barwnik,3; Purpurowy barwnik,4; Purpurowy barwnik,1; Purpurowy barwnik,2 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia purpurowych bloków i przedmiotów. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Różowy barwnik]]''' | |'''[[Różowy barwnik]]''' | ||
|'''[[Czerwony barwnik]]'''<br>+<br>'''[[ | |'''[[Czerwony barwnik]]'''<br>+ '''[[biały barwnik]]'''<br>lub '''[[piwonia]]'''<br>lub '''[[różowy tulipan]]'''<br>lub '''[[różowe kwiatki]]'''<br>lub '''[[kwiat kaktusa]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| | |A2= Czerwony barwnik;;;; |B2= Biały barwnik; Piwonia; Różowy tulipan; Różowe kwiatki; Kwiat kaktusa | ||
|Output= Różowy barwnik,2 | |Output= Różowy barwnik,2; Różowy barwnik,2; Różowy barwnik,1; Różowy barwnik,1; Różowy barwnik,1 | ||
}} | }} | ||
|Używany do tworzenia | |Używany do tworzenia różowych bloków i przedmiotów. | ||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Aktualna wersja na dzień 20:51, 31 paź 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście → Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Biały barwnik | Mączka kostna lub konwalia |
|
Używany do tworzenia białych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Czarny barwnik | Torbiel z atramentem lub witherowa róża |
|
Używany do tworzenia czarnych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Niebieski barwnik | Lazuryt lub chaber |
|
Używany do tworzenia niebieskich bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Brązowy barwnik | Ziarna kakaowe |
|
Używany do tworzenia brązowych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Błękitny barwnik | Niebieski barwnik + zielony barwnik lub dzbanecznik |
|
Używany do tworzenia błękitnych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Fioletowy barwnik | Niebieski barwnik + czerwony barwnik |
|
Używany do tworzenia fioletowych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Jasnoszary barwnik | Czarny barwnik + 2x biały barwnik lub szary barwnik + biały barwnik lub biały tulipan lub margaretka lub houstonia błękitna |
|
Używany do tworzenia jasnoszarych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Szary barwnik | Czarny barwnik + biały barwnik lub zamknięta okrotka |
|
Używany do tworzenia szarych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Czerwony barwnik | Mak lub czerwony tulipan lub burak lub krzew róży |
|
Używany do tworzenia czerwonych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Pomarańczowy barwnik | Czerwony barwnik + żółty barwnik lub pomarańczowy tulipan lub ognisty kwiat lub otwarta okrotka |
|
Używany do tworzenia pomarańczowych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Żółty barwnik | Mlecz lub słonecznik lub polne kwiaty |
|
Używany do tworzenia żółtych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Jasnozielony barwnik | Zielony barwnik + biały barwnik |
|
Używany do tworzenia jasnozielonych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Jasnoniebieski barwnik | Niebieski barwnik + biały barwnik lub niebieska orchidea |
|
Używany do tworzenia jasnoniebieskich bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Purpurowy barwnik | Fioletowy barwnik + różowy barwnik lub niebieski barwnik + różowy barwnik + czerwony barwnik lub niebieski barwnik + biały barwnik + 2x czerwony barwnik lub czosnek lub bez |
|
Używany do tworzenia purpurowych bloków i przedmiotów. | ||||||||||||
| Różowy barwnik | Czerwony barwnik + biały barwnik lub piwonia lub różowy tulipan lub różowe kwiatki lub kwiat kaktusa |
|
Używany do tworzenia różowych bloków i przedmiotów. |