Minecraft Dungeons:Obsydianowy szczyt: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Utworzenie strony.
 
tylko kategoria
 
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{DISPLAYTITLE:Obsydianowy szczyt}}
{{Infobox
{{Infobox
|nazwa=Obsydianowy Szczyt
|nazwa=Obsydianowy szczyt
|wygląd=Obsydianowy Szczyt - początek.png
|wygląd1=Obsydianowy szczyt.png
|rozmiar=250px
|rozmiar1=250px
|footer=Początek poziomu.
|wygląd2=Obsydianowy szczyt - początek.png
|rozmiar2=250px
|footer=Góra - ekran ładowania.
Dół - początek poziomu w grze.
}}
}}
'''Obsydianowy Szczyt''' - dziesiąta i finałowa [[MCD:Lokacje|lokacja]] w głównej fabule [[Minecraft Dungeons]]. Pojawia się na mapie po pomyślnym przejściu [[MCD:Sale Wyniosłego Bloku|Sal Wyniosłego Bloku]].
'''Obsydianowy szczyt''' dziesiąta i finałowa [[MCD:Lokacje|lokacja]] w głównej fabule [[Minecraft Dungeons]]. Pojawia się na mapie po pomyślnym przejściu [[MCD:Sale wyniosłego bloku|Sal wyniosłego bloku]].


==Wygląd==
==Wygląd==
Obsydianowy Szczyt jest murami obronnymi [[MCD:Sale Wyniosłego Bloku|Twierdzy Wyniosłego Bloku]]. Ma wiele wąskich korytarzy, które często prowadzą na ślepy zaułek. Często pojawiają się tu [[MCD:Wyrzutnia|wystrzeliwujące platformy]] z racji tego, że jest tutaj dużo luk. Jest tutaj mała sekcja przypominająca [[MCD:Sale Wyniosłego Bloku|Sale Wyniosłego Bloku]] lecz jest bardziej znośna i dużo mniejsza. [[MCD:Złosadnik|Złosadnicy]] i [[MCD:Golem z Czerwienitu|Golemy z Czerwienitu]] pojawiają się w dużych ilościach i wliczając [[MCD:Enderman|Endermany]] są jedynymi mobami pojawiającymi się na tym poziomie. Szczyt murów jest miejscem gdzie [[MCD:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnik]] ukrywa się przed graczem.
Obsydianowy szczyt jest murami obronnymi [[MCD:Sale wyniosłego bloku|Twierdzy wyniosłego bloku]]. Ma wiele wąskich korytarzy, które często prowadzą na ślepy zaułek. Często pojawiają się tu [[MCD:Wyrzutnia|wystrzeliwujące platformy]] z racji tego, że jest tutaj dużo luk. Jest tutaj mała sekcja przypominająca [[MCD:Sale wyniosłego bloku|Sale wyniosłego bloku]] lecz jest bardziej znośna i dużo mniejsza. [[MCD:Złosadnicy|Złosadnicy]] i [[MCD:Golem z czerwienitu|Golemy z czerwienitu]] pojawiają się w dużych ilościach i wliczając [[MCD:Enderman|Endermany]] są jedynymi mobami pojawiającymi się na tym poziomie. Szczyt murów jest miejscem gdzie [[MCD:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnik]] ukrywa się przed graczem.


==Fabuła==
==Fabuła==
Linia 14: Linia 18:
{{Q|'''OKO CYKLONU'''
{{Q|'''OKO CYKLONU'''


Nadszedł czas na zakończenie krwawych rządów Arcyzłosadnika. Zapędziliśmy tego watażkę do najwyższej wieży w jego zamku, skąd nie ma możliwości ucieczki.| Opis w grze.}}
Nadszedł czas na zakończenie krwawych rządów [[MCD:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnika]]. Zapędziliśmy tego watażkę do najwyższej wieży w jego zamku, skąd nie ma możliwości ucieczki.| Opis w grze.}}


{{Q|- Niezrozumiałe głosy - Arcyzłosadnik zbiegł na mury obronne Zamku Wyniosłego Bloku, ale nie mógł daleko uciec. Szybko, przedrzyj się do najwyżej wieży. Władza Arcyzłosadnika i jego rządy terroru dobiegną dziś końca. | Scena otwierająca.}}
{{Q|- Niezrozumiałe głosy - [[MCD:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnik]] zbiegł na mury obronne Zamku wyniosłego bloku, ale nie mógł daleko uciec. Szybko, przedrzyj się do najwyżej wieży. Władza Arcyzłosadnika i jego rządy terroru dobiegną dziś końca. | Scena otwierająca.}}


Arcyzłosadnik uciekł na Obsydianowy Szczyt, miejsca pełnego statuł, wąskich murów obronnych, złosadników. Aby dostać się z jednej sekcji na inną niezbędne będzie przez bohaterów skoczenie pomiędzy różnymi sekcjami uszkodzonego muru korzystając z pomocy [[Minecraft Dungeons:Wyrzutnia|wystrzeliwujących platform]], jednakże mogą zginąć po skoczeniu. Bardzo prawdopodobnym jest bowiem trafić w środek hordy złosadników.
Arcyzłosadnik uciekł na Obsydianowy szczyt, miejsca pełnego statuł, wąskich murów obronnych, złosadników. Aby dostać się z jednej sekcji na inną niezbędne będzie przez bohaterów skoczenie pomiędzy różnymi sekcjami uszkodzonego muru korzystając z pomocy [[MCD:Wyrzutnia|wystrzeliwujących platform]], jednakże mogą zginąć po skoczeniu. Bardzo prawdopodobnym jest bowiem trafić w środek hordy złosadników.


Część Golemów z Czerwienitu rezyduje na szczycie Obsydianowego Szczytu. Po tym jak bohaterowie oczyścili sobie drogę z hordy złosadników, mogą dotrzeć na najwyższy szczyt Obsydianowego Szczytu i stanąc twarzą w twarz z Arcyzłosadnikiem. Po pokonaniu go i jego kreacji bohaterowie napotykają ostatniego bossa, Serce Kresu. W końcu Serce Kresu i złe rządy Arcyzłosadnika zostają zakończone przez bohaterów.
Część Golemów z czerwienitu stacjonuje na szczycie Obsydianowego szczytu. Po tym jak bohaterowie oczyścili sobie drogę z hordy złosadników, mogą dotrzeć na najwyższy szczyt Obsydianowego szczytu i stanąć twarzą w twarz z Arcyzłosadnikiem. Po pokonaniu go i jego kreacji bohaterowie napotykają ostatniego bossa, [[MCD:Serce kresu|Serce kresu]]. W końcu Serce kresu i złe rządy Arcyzłosadnika zostają zakończone przez bohaterów.




{{Q|Arcyzłosadnik, wróg osadników, został pokonany.
{{Q|[[MCD:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnik]], wróg osadników, został pokonany.


Wspaniali bohaterzy uratowali świat i zwyciężyli nad złem.
Wspaniali bohaterzy uratowali świat i zwyciężyli nad złem.
Linia 33: Linia 37:
|-
|-
! Rowspan="2" |Moby
! Rowspan="2" |Moby
! Colspan="3" |Poziom Trudności
! Colspan="3" |Poziom trudności
|-
|-
! Domyślny
! Domyślny
Linia 46: Linia 50:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Opancerzony Obrońca|Opancerzony Obrońca]]
|[[MCD:Opancerzony obrońca|Opancerzony obrońca]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 56: Linia 60:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Opancerzony Grabieżca|Opancerzony Grabieżca]]
|[[MCD:Opancerzony grabieżca|Opancerzony grabieżca]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 66: Linia 70:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Strażnik Królewski|Strażnik Królewski]]
|[[MCD:Strażnik królewski|Strażnik królewski]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 72: Linia 76:
|-
|-
|[[MCD:Dręczyciel|Dręczyciel]]
|[[MCD:Dręczyciel|Dręczyciel]]
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="note" name="dręczyciel">Przywoływany przez Przywoływacza</ref>
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="Uwagi" name="Dręczyciel">Przywoływany przez Przywoływacza.</ref>
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="note" name="dręczyciel"/>
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="Uwagi" name="Dręczyciel"/>
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="note" name="dręczyciel"/>
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="Uwagi" name="Dręczyciel"/>
|-
|-
! colspan="4" |Mini-bossowie
! colspan="4" |Mini-bossowie
|-
|-
|[[MCD:Golem z Czerwienitu|Golem z Czerwienitu]]
|[[MCD:Golem z czerwienitu|Golem z czerwienitu]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 84: Linia 88:
|-
|-
|[[MCD:Przywoływacz|Przywoływacz]]
|[[MCD:Przywoływacz|Przywoływacz]]
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="note" name="miniboss">Pojawia się w części wewnętrznej poziomu i czasami bywa zastępowany przez Golema z Czerwienitu.</ref>  
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="Uwagi" name="Miniboss">Pojawia się w części wewnętrznej poziomu i czasami bywa zastępowany przez Golema z czerwienitu.</ref>  
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="note" name="miniboss" />
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="Uwagi" name="Miniboss"/>
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="note" name="miniboss" />
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="Uwagi" name="Miniboss"/>
|-
|-
|[[MCD:Enderman|Enderman]]
|[[MCD:Enderman|Enderman]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="note" name="miniboss" />
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="Uwagi" name="Miniboss" />
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="note" name="miniboss" />
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}<ref group="Uwagi" name="Miniboss" />
|-
|-
! colspan="4" |Bossowie
! colspan="4" |Bossowie
Linia 100: Linia 104:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Serce Kresu|Serce Kresu]]
|[[MCD:Serce kresu|Serce kresu]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 106: Linia 110:
|-
|-
|}
|}
<references group="note" />
<references group="Uwagi"/>


==Przedmioty==
==Przedmioty==
Linia 112: Linia 116:
|-
|-
! Rowspan="2" |Przedmiot
! Rowspan="2" |Przedmiot
! Colspan="3" |Poziom Trudności
! Colspan="3" |Poziom trudności
|-
|-
! Domyślny
! Domyślny
! Przygodowy
! Przygodowy
! Apokaplisa
! Apokalipsa
|-
|-
! colspan="4" | Łupy - wyposażenie
! colspan="4" | Zbroja
|-
|-
|[[MCD:Katana|Katana]]
|[[MCD:Szata przywoływania|Szata przywoływania]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Pałasz|Pałasz]]
|[[MCD:Ponura zbroja|Ponura zbroja]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Wielki Młot|Wielki Młot]]
! colspan="4" | Walka wręcz
|-
|[[MCD:Katana|Katana]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Kusza|Kusza]]
|[[MCD:Pałasz|Pałasz]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Ciężka Kusza|Ciężka Kusza]]
|[[MCD:Wielki młot|Wielki młot]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Kusza Dusz|Kusza Dusz]]
! colspan="4" | Walka na dystans
|-
|[[MCD:Kusza|Kusza]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Szata Przywoływania|Szata Przywoływania]]
|[[MCD:Ciężka kusza|Ciężka kusza]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Ponura Zbroja|Ponura Zbroja]]
|[[MCD:Kusza dusz|Kusza dusz]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 162: Linia 170:
! colspan="4" | Artefakty
! colspan="4" | Artefakty
|-
|-
|[[MCD:Płaszcz Ducha|Płaszcz Ducha]]
|[[MCD:Płaszcz ducha|Płaszcz ducha]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Proszek Wstrząsowy|Proszek Wstrząsowy]]
|[[MCD:Proszek wstrząsowy|Proszek wstrząsowy]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Przednia Pszenica|Przednia Pszenica]]
|[[MCD:Przednia pszenica|Przednia pszenica]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Laska Błyskawic|Laska Błyskawic]]
|[[MCD:Laska błyskawic|Laska błyskawic]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 185: Linia 193:


==Ciekawostki==
==Ciekawostki==
*Na zdjęciu podglądowym można zobaczyć [[Minecraft Dungeons:Kostka z Czerwienitu|Kostkę z Czerwienitu]] wraz z paroma innymi przeciwnikami. Jednakże nie występuje tutaj naturalnie, a [[MCD:Codzienne Próby|codzienne próby]] nie obejmują tego poziomu.
*Na zdjęciu podglądowym można zobaczyć [[MCD:Kostka z czerwienitu|Kostkę z czerwienitu]] wraz z paroma innymi przeciwnikami. Jednakże nie występuje tutaj naturalnie, a [[MCD:Codzienne misje|codzienne misje]] nie obejmują tego poziomu.
*Pomimo nazwy, nie występuje tutaj dużo obsydianu; właściwie to tylko na arenie na z [[MCD:Golem z Czerwienitu|Golemem z Czerwienitu]] pojawiającej się na zewnątrz.
*Pomimo nazwy, nie występuje tutaj dużo [[Obsydian|obsydianu]]; właściwie to tylko na arenach z [[MCD:Golem z czerwienitu|Golemem z czerwienitu]] pojawiających się na zewnątrz.
*Chmury na tym poziomie nie mają typowego dla Minecrafta wyglądu. Dodatkowo poruszają się dużo szybciej.
*Chmury na tym poziomie nie mają typowego dla Minecrafta wyglądu. Dodatkowo poruszają się dużo szybciej.
**W scenie końcowej jednakże widać Minecraftowe chmury nad nimi.
**W scenie końcowej jednakże widać Minecraftowe [[Chmury|chmury]] nad nimi.
*W końcowej wiadomości ("...powrócił pokój... na razie.") jest wskazówka do nadchodzących DLC.
*Jest to jeden z dwóch poziomów, na którym nie pojawiają się [[MCD:Nieumarli|nieumarli]]. Innym takim poziomiem jest [[MCD:Grzybowa wyspa|???]].
*Na dużych drzwiach na początku poziomu i na zdjęciu podglądowym można zobaczyć [[Smok Endu|Smoka endu]] w formie ozdoby.
*Ze wszystkich poziomów w grze jest najmniej obciążający dla sprzętu gdyż nie zawiera tylu bloków co inne poziomy.


==Galeria==
==Galeria==
<gallery>
<gallery>
Arcyzłosadnik - pokonany.png|Arcyzłosadnik po byciu pokonanym na Obsydianowym Szczycie przez graczy.
Arcyzłosadnik - pokonany.png|Arcyzłosadnik po byciu pokonanym na Obsydianowym szczycie przez graczy.
Arcyzłosadnik - świętowanie.png|Arcyzłosadnik świętuje zniszczenie [[MCD:Serce Kresu|Serca Kresu]] wraz z bohaterami.
Arcyzłosadnik - świętowanie.png|Arcyzłosadnik świętuje zniszczenie [[MCD:Serce kresu|Serca kresu]] wraz z bohaterami.
Arcyzłosadnik.png|Arcyzłosadnik.
Arcyzłosadnik.png|Arcyzłosadnik.
Serce Kresu.png|Serce Kresu.
Serce kresu.png|Serce kresu.
Monstrum z Obsydianu.png|Struktura generująca się czasami na poziomie, nazwana w plikach gry "[[MCD:Monstrum z Obsydianu|Monstrum z Obsydianu]]".
Monstrum z obsydianu.png|Struktura generująca się czasami na poziomie, nazwana w plikach gry "[[MCD:Monstrum z obsydianu|Monstrum z obsydianu]]".
</gallery>
</gallery>


{{Szablon:Minecraft Dungeons lokacje}}
[[Kategoria:Lokacje w Minecraft Dungeons]]


[[de:MCD:Obsidiangipfel]]
[[en:MCD:Obsidian Pinnacle]]
[[en:MCD:Obsidian Pinnacle]]
[[es:MCD:Obsidian Pinnacle]]
[[ru:MCD:Обсидиановая вершина]]
[[ja:MCD:黒曜石の尖塔]]
[[zh:MCD:黑曜之巅]]

Aktualna wersja na dzień 19:11, 27 lis 2025

Obsydianowy szczyt

Obsydianowy szczyt – dziesiąta i finałowa lokacja w głównej fabule Minecraft Dungeons. Pojawia się na mapie po pomyślnym przejściu Sal wyniosłego bloku.

Wygląd

Obsydianowy szczyt jest murami obronnymi Twierdzy wyniosłego bloku. Ma wiele wąskich korytarzy, które często prowadzą na ślepy zaułek. Często pojawiają się tu wystrzeliwujące platformy z racji tego, że jest tutaj dużo luk. Jest tutaj mała sekcja przypominająca Sale wyniosłego bloku lecz jest bardziej znośna i dużo mniejsza. Złosadnicy i Golemy z czerwienitu pojawiają się w dużych ilościach i wliczając Endermany są jedynymi mobami pojawiającymi się na tym poziomie. Szczyt murów jest miejscem gdzie Arcyzłosadnik ukrywa się przed graczem.

Fabuła

Opis fabuły!
Ten artykuł wyjawia informacje, które warto odkryć samemu.
OKO CYKLONU

Nadszedł czas na zakończenie krwawych rządów Arcyzłosadnika. Zapędziliśmy tego watażkę do najwyższej wieży w jego zamku, skąd nie ma możliwości ucieczki.

Opis w grze.
- Niezrozumiałe głosy - Arcyzłosadnik zbiegł na mury obronne Zamku wyniosłego bloku, ale nie mógł daleko uciec. Szybko, przedrzyj się do najwyżej wieży. Władza Arcyzłosadnika i jego rządy terroru dobiegną dziś końca.
Scena otwierająca.

Arcyzłosadnik uciekł na Obsydianowy szczyt, miejsca pełnego statuł, wąskich murów obronnych, złosadników. Aby dostać się z jednej sekcji na inną niezbędne będzie przez bohaterów skoczenie pomiędzy różnymi sekcjami uszkodzonego muru korzystając z pomocy wystrzeliwujących platform, jednakże mogą zginąć po skoczeniu. Bardzo prawdopodobnym jest bowiem trafić w środek hordy złosadników.

Część Golemów z czerwienitu stacjonuje na szczycie Obsydianowego szczytu. Po tym jak bohaterowie oczyścili sobie drogę z hordy złosadników, mogą dotrzeć na najwyższy szczyt Obsydianowego szczytu i stanąć twarzą w twarz z Arcyzłosadnikiem. Po pokonaniu go i jego kreacji bohaterowie napotykają ostatniego bossa, Serce kresu. W końcu Serce kresu i złe rządy Arcyzłosadnika zostają zakończone przez bohaterów.


Arcyzłosadnik, wróg osadników, został pokonany.

Wspaniali bohaterzy uratowali świat i zwyciężyli nad złem.

Dzięki tobie powrócił pokój... na razie.

Zakończenie.

Moby

Moby Poziom trudności
Domyślny Przygodowy Apokalipsa
Wrogie
Obrońca Tak Tak Tak
Opancerzony obrońca Tak Tak Tak
Grabieżca Tak Tak Tak
Opancerzony grabieżca Tak Tak Tak
Zaklinacz Tak Tak Tak
Strażnik królewski Tak Tak Tak
Dręczyciel Przywoływany[Uwagi 1] Przywoływany[Uwagi 1] Przywoływany[Uwagi 1]
Mini-bossowie
Golem z czerwienitu Tak Tak Tak
Przywoływacz Czasami[Uwagi 2] Czasami[Uwagi 2] Czasami[Uwagi 2]
Enderman Nie Czasami[Uwagi 2] Czasami[Uwagi 2]
Bossowie
Arcyzłosadnik Tak Tak Tak
Serce kresu Tak Tak Tak
  1. 1,0 1,1 1,2 Przywoływany przez Przywoływacza.
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 Pojawia się w części wewnętrznej poziomu i czasami bywa zastępowany przez Golema z czerwienitu.

Przedmioty

Przedmiot Poziom trudności
Domyślny Przygodowy Apokalipsa
Zbroja
Szata przywoływania Tak Tak Tak
Ponura zbroja Tak Tak Tak
Walka wręcz
Katana Nie Nie Tak
Pałasz Tak Tak Tak
Wielki młot Nie Tak Tak
Walka na dystans
Kusza Tak Tak Tak
Ciężka kusza Tak Tak Tak
Kusza dusz Tak Tak Tak
Artefakty
Płaszcz ducha Nie Tak Tak
Proszek wstrząsowy Tak Tak Tak
Przednia pszenica Tak Tak Tak
Laska błyskawic Tak Tak Tak

Ciekawostki

  • Na zdjęciu podglądowym można zobaczyć Kostkę z czerwienitu wraz z paroma innymi przeciwnikami. Jednakże nie występuje tutaj naturalnie, a codzienne misje nie obejmują tego poziomu.
  • Pomimo nazwy, nie występuje tutaj dużo obsydianu; właściwie to tylko na arenach z Golemem z czerwienitu pojawiających się na zewnątrz.
  • Chmury na tym poziomie nie mają typowego dla Minecrafta wyglądu. Dodatkowo poruszają się dużo szybciej.
    • W scenie końcowej jednakże widać Minecraftowe chmury nad nimi.
  • Jest to jeden z dwóch poziomów, na którym nie pojawiają się nieumarli. Innym takim poziomiem jest ???.
  • Na dużych drzwiach na początku poziomu i na zdjęciu podglądowym można zobaczyć Smoka endu w formie ozdoby.
  • Ze wszystkich poziomów w grze jest najmniej obciążający dla sprzętu gdyż nie zawiera tylu bloków co inne poziomy.

Galeria