Minecraft Dungeons:Arcykryjówka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
d Dodanie dolnego szablonu nawigacyjnego.
Ixaluj (dyskusja | edycje)
Anulowanie wersji 154247 autorstwa Nadświetlny (dyskusja) https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Myslnik-pauza-minus;16280.html
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Minecraft Dungeons}}
{{DISPLAYTITLE:Arcykryjówka}}
{{Infobox
{{Infobox
|nazwa=Arcykryjówka
|nazwa=Arcykryjówka
Linia 6: Linia 6:
|footer=Początek poziomu.
|footer=Początek poziomu.
}}
}}
'''Arcykryjówka''' - [[MCD:Sekretne lokacje|sekretny poziom]] w [[Minecraft Dungeons]]. Może być odblokowany po znalezieniu [[MCD:Zwój|zwoju]] w [[MCD:Dyniowe pastwiska|dyniowych pastwiskach]].
'''Arcykryjówka''' [[MCD:Sekretne lokacje|sekretny poziom]] w [[Minecraft Dungeons]]. Może być odblokowany po znalezieniu [[MCD:Zwój|zwoju]] w [[MCD:Dyniowe pastwiska|Dyniowych pastwiskach]].


==Wygląd==
==Wygląd==
Linia 15: Linia 15:
{{Q|'''UKRYTE ZAPASY'''
{{Q|'''UKRYTE ZAPASY'''


A to co? Udało ci się znaleźć obóz Arcyzłosadnika i jego podłych sługusów! Kradzież jego sekretnych planów oraz zdobytych bezprawnie łupów na pewno napsuje mu krwi!| Opis w grze.}}
A to co? Udało ci się znaleźć obóz [[MCD:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnika]] i jego podłych sługusów! Kradzież jego sekretnych planów oraz zdobytych bezprawnie łupów na pewno napsuje mu krwi!| Opis w grze.}}


Arcykryjówka jest przybrzeżną osadą na skraju pastwisk. Bohaterowie zaczynają na statku i po drodze muszą walczyć z przeciwnikami, gdzie złosadnicy się zadomowili. Bohaterowie muszą znaleźć serię ksiąg zaklęć usytuowanych na kamiennych cokołach. Następnie muszą zbadać jaskinię zanim wrócą na statek i odpłyną w bezpieczne miejsce.
Arcykryjówka jest przybrzeżną osadą na skraju pastwisk. Bohaterowie zaczynają na statku i po drodze muszą walczyć z przeciwnikami, gdzie [[MCD:Złosadnicy|złosadnicy]] się zadomowili. Bohaterowie muszą znaleźć serię ksiąg zaklęć usytuowanych na kamiennych cokołach. Następnie muszą zbadać jaskinię zanim wrócą na statek i odpłyną w bezpieczne miejsce.


==Moby==
==Moby==
Linia 40: Linia 40:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|[[MCD:Kurzy jeździec|Kurzy jeździec]]
|{{Tc|Neutral|Rzadko}}
|{{Tc|Neutral|Rzadko}}
|{{Tc|Neutral|Rzadko}}
|-
|[[MCD:Kurzy jeździec - wieża|Kurzy jeździec - wieża]]
|{{Tc|Neutral|Rzadko}}
|{{Tc|Neutral|Rzadko}}
|{{Tc|Neutral|Rzadko}}
|-
|-
|[[MCD:Szkielet|Szkielet]]
|[[MCD:Szkielet|Szkielet]]
Linia 93: Linia 103:
! Apokalipsa
! Apokalipsa
|-
|-
! colspan="4" | Łupy - wyposażenie
! colspan="4" | Artefakty
|-
|-
|[[MCD:Rapier|Rapier]]
|[[MCD:Lekkie pióro|Lekkie pióro]]
|{{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
|{{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
|{{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
|-
|[[MCD:Sierpy|Sierpy]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Kosa dusz|Kosa dusz]]
|[[MCD:Róg wichrów|Róg wichrów]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Długi łuk|Długi łuk]]
|[[MCD:Przednia pszenica|Przednia pszenica]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Kusza dusz|Kusza dusz]]
|[[MCD:Medalion miłości|Medalion miłości]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
! colspan="4" | Zbroja
|-
|-
|[[MCD:Zbroja strażnika|Zbroja strażnika]]
|[[MCD:Zbroja strażnika|Zbroja strażnika]]
Linia 135: Linia 142:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
! colspan="4" | Artefakty
! colspan="4" | Walka wręcz
|-
|[[MCD:Rapier|Rapier]]
|{{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
|{{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
|{{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
|-
|-
|[[MCD:Lekkie pióro|Lekkie pióro]]
|[[MCD:Sierpy|Sierpy]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Róg wichrów|Róg wichrów]]
|[[MCD:Kosa dusz|Kosa dusz]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Przednia pszenica|Przednia pszenica]]
! colspan="4" | Walka na dystans
|-
|[[MCD:Długi łuk|Długi łuk]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Medalion miłości|Medalion miłości]]
|[[MCD:Kusza dusz|Kusza dusz]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 161: Linia 175:
==Ciekawostki==
==Ciekawostki==
*Ze względu na swoją krótką długość i niezbyt dużą ilość mobów, przed wersją [[MCD:1.8.0.0|1.8.0.0]] poziom ten był często wykorzystywany do podnoszenia poziomu swojej postaci, o czym wspomniane zostało w spisie aktualizacji tej wersji.
*Ze względu na swoją krótką długość i niezbyt dużą ilość mobów, przed wersją [[MCD:1.8.0.0|1.8.0.0]] poziom ten był często wykorzystywany do podnoszenia poziomu swojej postaci, o czym wspomniane zostało w spisie aktualizacji tej wersji.
*Ten poziom wraz z [[MCD:Błotnista jaskinia|błotnistą jaskinią]] i [[MCD:Sanktuarium wichrów|sanktuarium wichrów]] prawie w ogóle nie zmieniają swojego układu. W przypadku arcykryjówki jedyne zmiany dotyczą bocznego odgałęzienia przed domem na plaży i ilości sekretów.
*Ten poziom wraz z [[MCD:Błotnista jaskinia|Błotnistą jaskinią]] i [[MCD:Sanktuarium wichrów|Sanktuarium wichrów]] prawie w ogóle nie zmieniają swojego układu. W przypadku arcykryjówki jedyne zmiany dotyczą bocznego odgałęzienia przed domem na plaży i ilości sekretów.


{{Szablon:Minecraft Dungeons lokacje}}
{{Szablon:Minecraft Dungeons lokacje}}
[[Kategoria:Lokacje w Minecraft Dungeons]]


[[en:MCD:Arch Haven]]
[[en:MCD:Arch Haven]]
[[fr:MCD:Paradis de l'Arch]]
[[de:MCD:Erzhafen]]
[[de:MCD:Erzhafen]]
[[ru:MCD:Архиприют]]
[[ru:MCD:Архиприют]]
[[pt:MCD:Refúgio do Arce]]
[[pt:MCD:Refúgio do Arce]]

Aktualna wersja na dzień 17:28, 21 kwi 2022

Arcykryjówka

Arcykryjówkasekretny poziom w Minecraft Dungeons. Może być odblokowany po znalezieniu zwoju w Dyniowych pastwiskach.

Wygląd

Arcykryjówka jest małą placówką na wyspie zawierającą przystań, kilka plaż, małą wioskę i jaskinię do wydobywania.

Fabuła

Opis fabuły!
Ten artykuł wyjawia informacje, które warto odkryć samemu.
UKRYTE ZAPASY

A to co? Udało ci się znaleźć obóz Arcyzłosadnika i jego podłych sługusów! Kradzież jego sekretnych planów oraz zdobytych bezprawnie łupów na pewno napsuje mu krwi!

Opis w grze.

Arcykryjówka jest przybrzeżną osadą na skraju pastwisk. Bohaterowie zaczynają na statku i po drodze muszą walczyć z przeciwnikami, gdzie złosadnicy się zadomowili. Bohaterowie muszą znaleźć serię ksiąg zaklęć usytuowanych na kamiennych cokołach. Następnie muszą zbadać jaskinię zanim wrócą na statek i odpłyną w bezpieczne miejsce.

Moby

Mob Poziom trudności
Domyślny Przygodowy Apokalipsa
Wrogie
Zombie Tak Tak Tak
Opancerzony zombie Tak Tak Tak
Kurzy jeździec Rzadko Rzadko Rzadko
Kurzy jeździec - wieża Rzadko Rzadko Rzadko
Szkielet Tak Tak Tak
Opancerzony szkielet Tak Tak Tak
Creeper Tak Tak Tak
Pająk Tak Tak Tak
Obrońca Tak Tak Tak
Opancerzony obrońca Tak Tak Tak
Geomanta Tak Tak Tak
Zaklinacz Tak Tak Tak

Przedmioty

Przedmiot Poziom trudności
Domyślny Przygodowy Apokalipsa
Artefakty
Lekkie pióro Tak Tak Tak
Róg wichrów Tak Tak Tak
Przednia pszenica Tak Tak Tak
Medalion miłości Nie Tak Tak
Zbroja
Zbroja strażnika Nie Nie Tak
Zbroja czempiona Nie Nie Tak
Zbroja najemnika Tak Tak Tak
Walka wręcz
Rapier Jedynie na codziennych misjach Jedynie na codziennych misjach Jedynie na codziennych misjach
Sierpy Tak Tak Tak
Kosa dusz Nie Tak Tak
Walka na dystans
Długi łuk Tak Tak Tak
Kusza dusz Tak Tak Tak

Ciekawostki

  • Ze względu na swoją krótką długość i niezbyt dużą ilość mobów, przed wersją 1.8.0.0 poziom ten był często wykorzystywany do podnoszenia poziomu swojej postaci, o czym wspomniane zostało w spisie aktualizacji tej wersji.
  • Ten poziom wraz z Błotnistą jaskinią i Sanktuarium wichrów prawie w ogóle nie zmieniają swojego układu. W przypadku arcykryjówki jedyne zmiany dotyczą bocznego odgałęzienia przed domem na plaży i ilości sekretów.