Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons:Creeperowe lasy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
d Nadświetlny przeniósł stronę Minecraft Dungeons:Creeperowe Lasy na Minecraft Dungeons:Creeperowe lasy, bez pozostawienia przekierowania pod starym tytułem
d tylko kategoria
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Minecraft Dungeons}}
{{Minecraft Dungeons Styl}}
{{infobox
{{infobox
| wygląd=Creeperowe Lasy początek.png
|wygląd1=Creeperowe lasy.png
| rozmiar=250px
|rozmiar1=250px
| footer=Lokacja w Minecraft Dungeons
|wygląd2=Creeperowe lasy - początek.png
|rozmiar2=250px
|footer=Góra - ekran ładowania.
Dół - początek poziomu w grze.
}}
}}


'''Creeperowe Lasy''' – druga lokacja w [[Minecraft Dungeons]]. Jest ona odblokowywana po przejściu [[Minecraft Dungeons:Wybrzeże Kałamarnic|Wybrzeża Kałamarnic]]. Zawsze generuje sekret, który jeśli znaleziony daje dostęp do [[Minecraft Dungeons:Koszmarna Krypta|Koszmarnej Krypty]].
'''Creeperowe lasy''' – druga lokacja w [[Minecraft Dungeons]]. Jest odblokowywana po przejściu [[MCD:Wybrzeże kałamarnic|Wybrzeża kałamarnic]]. Zawsze generuje sekret, który jeśli jest znaleziony daje dostęp do [[MCD:Koszmarna krypta|Koszmarnej krypty]].


== Wygląd ==
==Wygląd==
Creeperowe lasy to zalesiona kraina przypominająca połączenie [[Puszcza|puszczy]] i [[Las|lasu]]. Panuje tu mroczny zielony klimat oraz można spotkać tu wiele monolitów, pagórków, rzek i mostów. Schwytany tutaj jest [[MCD:Wiejski Kupiec|Wiejski Kupiec]].
Creeperowe lasy to zalesiona kraina przypominająca połączenie [[Puszcza|puszczy]] i [[Las|lasu]]. Panuje tu mroczny zielony klimat oraz można spotkać tu wiele monolitów, pagórków, rzek i mostów. Schwytany tutaj jest [[MCD:Wiejski kupiec|Wiejski kupiec]].


== Fabuła ==
==Fabuła==
{{SpoilerWarning}}
{{SpoilerWarning}}
{{Q|'''POCZĄTEK PODRÓŻY...'''
{{Q|'''POCZĄTEK PODRÓŻY...'''


[[Minecraft Dungeons:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnik]] zyskał potężną moc dzięki [[Minecraft Dungeons:Kula władzy|kuli władzy]] - to za jej pomocą wywrócił [[Minecraft Dungeons:Kontynent|Nadziemie]] do góry nogami. Teraz w wielu dziwnych miejscach wytworzyły się skupiska mocy, [[Minecraft Dungeons:Nieumarli|nieumarli]] zyskali na sile i promienie słoneczne już ich nie palą, a [[Minecraft Dungeons:Złosadnik|złosadnicy]] napadają na wsie.
[[MCD:Arcyzłosadnik|Arcyzłosadnik]] zyskał potężną moc dzięki [[MCD:Kula władzy|kuli władzy]] - to za jej pomocą wywrócił [[MCD:Kontynent|Nadziemie]] do góry nogami. Teraz w wielu dziwnych miejscach wytworzyły się skupiska mocy, [[MCD:Nieumarli|nieumarli]] zyskali na sile i promienie słoneczne już ich nie palą, a [[MCD:Złosadnicy|złosadnicy]] napadają na wsie.


Złosadnicy biorą bezbronnych osadników do niewoli i transportują ich na wschód - w kierunku tajemniczej bazy w [[Minecraft Dungeons:Kopalnie Czerwienitu|kopalniach czerwienitu]]. Zanim jednak tam dotrą, muszą przeprawić się przez pełen mobów labirynt korzeni i gałęzi, jakim są Creeperowe Lasy. Jeżeli chcesz ocalić osadników i uchronić ich przed  okropnym losem, musisz się spieszyć!| Opis w grze}}
Złosadnicy biorą bezbronnych osadników do niewoli i transportują ich na wschód - w kierunku tajemniczej bazy w [[MCD:Kopalnie czerwienitu|kopalniach czerwienitu]]. Zanim jednak tam dotrą, muszą przeprawić się przez pełen mobów labirynt korzeni i gałęzi, jakim są Creeperowe lasy. Jeżeli chcesz ocalić osadników i uchronić ich przed  okropnym losem, musisz się spieszyć!| Opis w grze.}}


{{Q|Z rozkazu Arcyzłosadnika wszystkie wolne ludy uznane zostały za wrogów Imperium Złosadników. Gdzieś w tych lasach porusza się karawana przewożąca pojmanych osadników do odległych obozów pracy. Znajdź karawanę i powstrzymaj złosadników. W przeciwnym razie naszych przyjaciół czeka niewyobrażalna katorga.| Scena otwierająca.}}
{{Q|Z rozkazu Arcyzłosadnika wszystkie wolne ludy uznane zostały za wrogów Imperium złosadników. Gdzieś w tych lasach porusza się karawana przewożąca pojmanych osadników do odległych obozów pracy. Znajdź karawanę i powstrzymaj złosadników. W przeciwnym razie naszych przyjaciół czeka niewyobrażalna katorga.| Scena otwierająca.}}


Niedaleko końca poziomu znajduje się obóz, gdzie pięciu osadników zostało uwięzionych w drewnianych celach więziennych. Arena ta jest pełna obrońców i ich opancerzonych wersji oraz zaklinaczy, którzy atakują gracza w zasięgu wzroku. Po tym jak osadnik zostanie uwolniony ukłoni się i zniknie. Po uwolnieniu wszystkich pięciu osadników, brama otworzy się i będzie można iść w kierunku wyjścia.
Niedaleko końca poziomu znajduje się obóz, gdzie pięciu osadników zostało uwięzionych w drewnianych celach więziennych. Arena ta jest pełna obrońców i ich opancerzonych towarzyszy oraz zaklinaczy, którzy atakują gracza w zasięgu wzroku. Po tym jak osadnik zostanie uwolniony ukłoni się i zniknie. Po uwolnieniu wszystkich pięciu osadników, brama otworzy się i będzie można iść w kierunku wyjścia.


{{Q|Dzięki tobie osadnicy zostali wyzwoleni z okowów złosadników.| Zwycięstwo}}
{{Q|Dzięki tobie osadnicy zostali wyzwoleni z okowów złosadników.| Zwycięstwo}}


== Moby ==
==Moby==
{| class="wikitable" data-description="Dungeons Mob" style="break-inside: avoid"
{| class="wikitable" data-description="Dungeons Mob" style="break-inside: avoid"
|-
|-
! Rowspan="2" |Mob
! Rowspan="2" |Mob
! Colspan="3" |Poziom Trudności
! Colspan="3" |Poziom trudności
|-
|-
! Domyślny
! Domyślny
Linia 54: Linia 57:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Wiejski Kupiec|Wiejski Kupiec]]
|[[MCD:Wiejski kupiec|Wiejski kupiec]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
Linia 78: Linia 81:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Opancerzony Zombie|Opancerzony Zombie]]
|[[MCD:Opancerzony zombie|Opancerzony zombie]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 88: Linia 91:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Opancerzony Szkielet|Opancerzony Szkielet]]
|[[MCD:Opancerzony szkielet|Opancerzony szkielet]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 103: Linia 106:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[MCD:Opancerzony Obrońca|Opancerzony Obrońca]]
|[[MCD:Opancerzony obrońca|Opancerzony obrońca]]
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 113: Linia 116:
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
|-
|-
|[[Minecraft Dungeons:Zjawa|Zjawa]]
|[[MCD:Zjawa|Zjawa]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Tak}}
|{{Tc|Tak}}
Linia 125: Linia 128:
|[[MCD:Dręczyciel|Dręczyciel]]
|[[MCD:Dręczyciel|Dręczyciel]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="note" name="dręczyciel">Przywoływany przez Przywoływacza</ref>
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="Uwagi" name="Dręczyciel">Przywoływany przez Przywoływacza.</ref>
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="note" name="dręczyciel"/>
|{{Tc|Planowane|Przywoływany}}<ref group="Uwagi" name="Dręczyciel"/>
|-
|-
! colspan="4" |Mini-bossowie
! colspan="4" |Mini-bossowie
Linia 135: Linia 138:
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}
|-
|-
|[[MCD:Szkieletowy Jeździec|Szkieletowy Jeździec]]
|[[MCD:Szkieletowy jeździec|Szkieletowy jeździec]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}
Linia 145: Linia 148:
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}
|-
|-
|[[MCD:Golem z Czerwienitu|Golem z Czerwienitu]]
|[[MCD:Golem z czerwienitu|Golem z czerwienitu]]
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Nie}}
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}
|{{Tc|Częściowo|Czasami}}
|}
|}
<references group="note" />
<references group="Uwagi"/>


==Przedmioty==
==Przedmioty==
Linia 156: Linia 159:
|-
|-
! Rowspan="2" |Przedmiot
! Rowspan="2" |Przedmiot
! Colspan="3" |Poziom Trudności
! Colspan="3" |Poziom trudności
|-
|-
! Domyślny
! Domyślny
Linia 162: Linia 165:
! Apokaplisa
! Apokaplisa
|-
|-
! colspan="4" | Łupy - wyposażenie
! colspan="4" | Zbroja
|-
|-
| [[MCD:Miecz|Miecz]]
| [[MCD:Zbroja łowcy|Zbroja łowcy]]
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
|-
| [[MCD:Włócznia|Włócznia]]
| [[MCD:Wilcza zbroja|Wilcza zbroja]]
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
|-
| [[MCD:Topór|Topór]]
| [[MCD:Szata dusz|Szata dusz]]
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
|-
| [[MCD:Łuk|Łuk]]
| [[MCD:Tajemnicza zbroja|Tajemnicza zbroja]]
| {{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
| {{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
| {{Tc|Planowane|Jedynie na codziennych misjach}}
|-
! colspan="4" | Walka wręcz
|-
| [[MCD:Miecz|Miecz]]
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
|-
| [[MCD:Łuk duszy|Łuk duszy]]
| [[MCD:Włócznia|Włócznia]]
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
|-
| [[Minecraft Dungeons:Zbroja łowcy|Zbroja łowcy]]
| [[MCD:Topór|Topór]]
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
|-
| [[MCD:Wilcza Zbroja|Wilcza Zbroja]]
! colspan="4" | Walka na dystans
|-
| [[MCD:Łuk|Łuk]]
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
|-
| [[MCD:Szata Dusz|Szata Dusz]]
| [[MCD:Łuk duszy|Łuk duszy]]
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
| [[MCD:Tajemnicza Zbroja|Tajemnicza zbroja]]
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Planowane|Jedynie na Codziennej Próbie}}
| {{Tc|Planowane|Jedynie na Codziennej Próbie}}
|-
|-
! colspan="4" | Artefakty
! colspan="4" | Artefakty
|-
|-
| [[MCD:Buty Szybkości|Buty szybkości]]
| [[MCD:Buty szybkości|Buty szybkości]]
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
Linia 226: Linia 233:
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
|-
|-
| [[MCD:Kołczan Udręki|Kołczan udręki]]
| [[MCD:Kołczan udręki|Kołczan udręki]]
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Nie}}
| {{Tc|Tak}}
| {{Tc|Tak}}
Linia 234: Linia 241:
==Galeria==
==Galeria==
<gallery>
<gallery>
Plik:Creeperowe Lasy.png|[[MCD:Valorie|Valorie]] przemierzająca Creeperowe Lasy w trakcie [https://youtu.be/076mjMOL6R8 tego filmu pokazującego rozgrywkę].
Valorie w Creeperowych lasach.png|[[MCD:Valorie|Valorie]] przemierzająca Creeperowe Lasy w trakcie [https://youtu.be/076mjMOL6R8 tego filmu pokazującego rozgrywkę].
Plik:Creeper (Dungeons).png|Creeper.
Creeper (Dungeons).png|Creeper.
</gallery>
</gallery>


==Ciekawostki==
==Ciekawostki==
*Na początku przerywnika filmowego można usłyszeć w tle dźwięk [[Odgłosy jaskiń|Cave14]] z podstawowego [[Minecraft|Minecrafta]].
*Na początku przerywnika filmowego można usłyszeć w tle dźwięk [[Odgłosy jaskiń|Cave14]] z podstawowego [[Minecraft|Minecrafta]].
*Zmodyfikowany wygląd końca tego poziomu (lub jego wczesnej wersji) pojawia się jako tło ekranu podsumowań po każdej misji.
{{Szablon:Minecraft Dungeons lokacje}}
[[Kategoria:Lokacje w Minecraft Dungeons]]


[[en:Minecraft Dungeons: Creeper Woods]]
[[de:MCD:Creeper-Wald]]
[[zh:Minecraft Wiki:计划/Minecraft Dungeons Wiki/Creeper Woods]]
[[en:MCD:Creeper Woods]]
[[es:MCD:El bosque de los Creeper]]
[[fr:MCD:Bois des creepers]]
[[ja:MCD:クリーパーの森]]
[[pt:MCD:Bosque dos Creepers]]
[[ru:MCD:Леса криперов]]
[[zh:MCD:苦力怕森林]]

Aktualna wersja na dzień 19:10, 27 lis 2025

Creeperowe lasy


Creeperowe lasy – druga lokacja w Minecraft Dungeons. Jest odblokowywana po przejściu Wybrzeża kałamarnic. Zawsze generuje sekret, który jeśli jest znaleziony daje dostęp do Koszmarnej krypty.

Wygląd

Creeperowe lasy to zalesiona kraina przypominająca połączenie puszczy i lasu. Panuje tu mroczny zielony klimat oraz można spotkać tu wiele monolitów, pagórków, rzek i mostów. Schwytany tutaj jest Wiejski kupiec.

Fabuła

Opis fabuły!
Ten artykuł wyjawia informacje, które warto odkryć samemu.
POCZĄTEK PODRÓŻY...

Arcyzłosadnik zyskał potężną moc dzięki kuli władzy - to za jej pomocą wywrócił Nadziemie do góry nogami. Teraz w wielu dziwnych miejscach wytworzyły się skupiska mocy, nieumarli zyskali na sile i promienie słoneczne już ich nie palą, a złosadnicy napadają na wsie.

Złosadnicy biorą bezbronnych osadników do niewoli i transportują ich na wschód - w kierunku tajemniczej bazy w kopalniach czerwienitu. Zanim jednak tam dotrą, muszą przeprawić się przez pełen mobów labirynt korzeni i gałęzi, jakim są Creeperowe lasy. Jeżeli chcesz ocalić osadników i uchronić ich przed okropnym losem, musisz się spieszyć!

Opis w grze.
Z rozkazu Arcyzłosadnika wszystkie wolne ludy uznane zostały za wrogów Imperium złosadników. Gdzieś w tych lasach porusza się karawana przewożąca pojmanych osadników do odległych obozów pracy. Znajdź karawanę i powstrzymaj złosadników. W przeciwnym razie naszych przyjaciół czeka niewyobrażalna katorga.
Scena otwierająca.

Niedaleko końca poziomu znajduje się obóz, gdzie pięciu osadników zostało uwięzionych w drewnianych celach więziennych. Arena ta jest pełna obrońców i ich opancerzonych towarzyszy oraz zaklinaczy, którzy atakują gracza w zasięgu wzroku. Po tym jak osadnik zostanie uwolniony ukłoni się i zniknie. Po uwolnieniu wszystkich pięciu osadników, brama otworzy się i będzie można iść w kierunku wyjścia.

Dzięki tobie osadnicy zostali wyzwoleni z okowów złosadników.
Zwycięstwo

Moby

Mob Poziom trudności
Domyślny Przygodowy Apokalipsa
Pasywne
Krowa Tak Tak Tak
Owca Tak Tak Tak
Nieatakowalne
Osadnik Tak Tak Tak
Wiejski kupiec Tak Nie Nie
Użyteczne
Świnia skarbonka Tak Tak Tak
Wrogie
Creeper Tak Tak Tak
Zombie Tak Tak Tak
Opancerzony zombie Tak Tak Tak
Szkielet Tak Tak Tak
Opancerzony szkielet Tak Tak Tak
Pająk Tak Tak Tak
Obrońca Tak Tak Tak
Opancerzony obrońca Tak Tak Tak
Zaklinacz Tak Tak Tak
Zjawa Nie Tak Tak
Nekromanta Nie Nie Tak
Dręczyciel Nie Przywoływany[Uwagi 1] Przywoływany[Uwagi 1]
Mini-bossowie
Enderman Nie Czasami Czasami
Szkieletowy jeździec Nie Czasami Czasami
Przywoływacz Nie Czasami Czasami
Golem z czerwienitu Nie Nie Czasami
  1. 1,0 1,1 Przywoływany przez Przywoływacza.

Przedmioty

Przedmiot Poziom trudności
Domyślny Przygodowy Apokaplisa
Zbroja
Zbroja łowcy Tak Tak Tak
Wilcza zbroja Tak Tak Tak
Szata dusz Nie Tak Tak
Tajemnicza zbroja Jedynie na codziennych misjach Jedynie na codziennych misjach Jedynie na codziennych misjach
Walka wręcz
Miecz Tak Tak Tak
Włócznia Nie Nie Tak
Topór Tak Tak Tak
Walka na dystans
Łuk Tak Tak Tak
Łuk duszy Nie Tak Tak
Artefakty
Buty szybkości Tak Tak Tak
Muchomor sromotnikowy Tak Tak Tak
Smaczna kość Tak Tak Tak
Kołczan udręki Nie Tak Tak

Galeria

Ciekawostki

  • Na początku przerywnika filmowego można usłyszeć w tle dźwięk Cave14 z podstawowego Minecrafta.
  • Zmodyfikowany wygląd końca tego poziomu (lub jego wczesnej wersji) pojawia się jako tło ekranu podsumowań po każdej misji.