Wytwarzanie/jedzenie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Nie podano opisu zmian
+ niebieskie i brązowe jajko
 
(Nie pokazano 9 wersji utworzonych przez 6 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|- align="center"
|-
!width="75"|Nazwa
!width="75"|Nazwa
!width="300"|Składniki
!width="300"|Składniki
Linia 6: Linia 6:
!width="240"|Opis
!width="240"|Opis


|- align="center"
|-
|'''[[Miska]]'''
|'''[[Miska]]'''
|'''[[Deski]]'''
|'''[[Deski]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski
|A2= Dębowe deski; Świerkowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne dębowe deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski |B2= |C2= Dębowe deski; Świerkowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne dębowe deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski  
|B3= Dowolne deski
|A3= |B3= Dębowe deski; Świerkowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne dębowe deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski |C3=
|Output= Miska,4
|Output= Miska,4
}}
}}
|Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]], [[gulasz z królika|gulaszu z królika]] i [[barszcz]]u. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem.
|Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]], [[potrawka z królika|potrawki z królika]], [[Podejrzana potrawka|podejrzanej potrawki]] i [[barszcz czerwony|barszczu czerwonego]]. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem.


|- align="center"
|-
|'''[[Zupa grzybowa]]'''
|'''[[Zupa grzybowa]]'''
|'''[[Grzyby|Czerwony grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Grzyby|Brązowy grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|'''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=  |B1= Czerwony grzyb; Brązowy grzyb |C1=
|B1= Muchomor; Borowik
|A2=  |B2= Brązowy grzyb; Czerwony grzyb |C2=
|B2= Borowik; Muchomor
|A3=  |B3= Miska |C3=
|B3= Miska
|Output= Zupa grzybowa
|Output= Zupa grzybowa
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|3}}. Kolejność grzybów nie gra roli.
|Dodaje {{hungerbar|3}}. Kolejność grzybów nie gra roli.


|- align="center"
|-
|'''[[Gulasz z królika]]'''
|'''[[Potrawka z królika]]'''
|'''[[Pieczony królik]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Pieczony ziemniak]]''' <br> + <br> '''[[Grzyby|Czerwony grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|'''[[Pieczony królik]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Pieczony ziemniak]]''' <br> + <br> dowolny '''[[grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Pieczony królik   |C1=
|B1= Pieczony królik
|A2= Marchewka |B2= Pieczony ziemniak     |C2= Czerwony grzyb
|A2= Marchewka |B2= Pieczony ziemniak |C2= Borowik; Muchomor
|A3=  |B3= Miska             |C3=
|B3= Miska
|Output= Potrawka z królika
|Output= Potrawka z królika
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|5}}.
|Dodaje {{hungerbar|5}}.


|- align="center"
|-
|'''[[Barszcz]]'''
|'''[[Barszcz]]'''
|'''[[Burak ćwikłowy]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|'''[[Burak]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Burak |B1= Burak |C1= Burak
|A1= Burak |B1= Burak |C1= Burak
|A2= Burak |B2= Burak |C2= Burak
|A2= Burak |B2= Burak |C2= Burak
|A3= |B3= Miska |C3=
|B3= Miska
|Output= Barszcz czerwony
|Output= Barszcz czerwony
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|3}}.
|Dodaje {{hungerbar|3}}.


|- align="center"
|-
|'''[[Chleb]]'''
|'''[[Chleb]]'''
|'''[[Pszenica]]'''
|'''[[Pszenica]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= |C2=
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica
|Output= Chleb
|Output= Chleb
Linia 62: Linia 59:
|Dodaje {{hungerbar|2.5}}.
|Dodaje {{hungerbar|2.5}}.


|- align="center"
|-
|'''[[Złote jabłko]]'''
|'''[[Złote jabłko]]'''
|'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Czerwone jabłko|Jabłko]]'''
|'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Czerwone jabłko|Jabłko]]'''
Linia 73: Linia 70:
|Dodaje {{hungerbar|2}} i regeneruje zdrowie przez 5 sekund.
|Dodaje {{hungerbar|2}} i regeneruje zdrowie przez 5 sekund.


|- align="center"
|-
|'''[[Złote jabłko|Zaklęte złote jabłko]]'''
|'''[[Blok złota|Bloki złota]]''' <br> + <br> '''[[Czerwone jabłko|Jabłko]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Blok złota |B1= Blok złota |C1= Blok złota
|A2= Blok złota |B2= Jabłko |C2= Blok złota
|A3= Blok złota |B3= Blok złota |C3= Blok złota
|Output= Złote jabłko
}}
|Dodaje {{hungerbar|2}}, posiada specjalne moce i błyskawiczną regenerację, która regeneruje do {{hp|4}} punktów życia na sekundę. '''Tylko [[Console Edition]]'''
|- align="center"
|'''[[Złota marchewka]]'''
|'''[[Złota marchewka]]'''
|'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Bryłka złota]]'''
|'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Bryłka złota|bryłki złota]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Bryłka złota |B1= Bryłka złota |C1= Bryłka złota
|A1= Bryłka złota |B1= Bryłka złota |C1= Bryłka złota
Linia 94: Linia 81:
|Dodaje {{hungerbar|3}}.
|Dodaje {{hungerbar|3}}.


|- align="center"
|-
|'''[[Cukier]]'''
|'''[[Cukier]]'''
|'''[[Trzcina|Trzcina cukrowa]]'''
|'''[[Trzcina cukrowa]]'''<br>lub '''[[butelka miodu]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=  |B1= |C1=
|B2= Trzcina cukrowa; Butelka miodu
|A2=  |B2= Trzcina cukrowa |C2=
|A3=  |B3= |C3=
|Output= Cukier
|Output= Cukier
}}
}}
|Używany do stworzenia [[Ciasto|ciasta]] i [[Placek dyniowy|placka dyniowego]].
|Używany do stworzenia [[Ciasto|ciasta]] i [[Placek dyniowy|placka dyniowego]].


|- align="center"
|-
|'''[[Pszenica]]'''
|'''[[Pszenica]]'''
|'''[[Snop siana]]'''
|'''[[Snop siana]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=  |B1=  |C1=
|B2= Snop siana
|A2=  |B2= Snop siana |C2=
|A3=  |B3=  |C3=
|Output= Pszenica,9
|Output= Pszenica,9
}}
}}
|Używana do stworzenia [[chleb]]a.
|Używana do stworzenia [[chleb]]a.


|- align="center"
|-
|'''[[Ciasto]]'''
|'''[[Ciasto]]'''
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Mleko]]'''
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Mleko]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Mleko |B1= Mleko |C1= Mleko
|A1= Wiadro mleka |B1= Wiadro mleka |C1= Wiadro mleka
|A2= Cukier |B2= Jajko |C2= Cukier
|A2= Cukier |B2= Jajko; Brązowe jajko; Niebieskie jajko |C2= Cukier
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica
|Output= Ciasto
|Output= Ciasto
Linia 129: Linia 112:
|6 razy dodaje {{hungerbar|1}}. Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia.
|6 razy dodaje {{hungerbar|1}}. Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia.


|- align="center"
|-
|'''[[Ciastko]]'''
|'''[[Ciastko]]'''
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Kakao]]'''
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Ziarna kakaowe]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= Pszenica |B2= Ziarna kakaowe |C2= Pszenica
|A2= Pszenica |B2= Ziarna kakaowe |C2= Pszenica
|A3= |B3= |C3=
|Output= Ciastko,8
|Output= Ciastko,8
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|1}}.
|Dodaje {{hungerbar|1}}.


|- align="center"
|-
|'''[[Placek dyniowy]]'''
|'''[[Placek dyniowy]]'''
|'''[[Dynia]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]'''
|'''[[Dynia]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=      |B1= Dynia
|B1= Dynia
|A2= Jajko |B2= Cukier
|A2= Jajko; Brązowe jajko; Niebieskie jajko |B2= Cukier
|Output= Placek dyniowy
|Output= Placek dyniowy
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|4}}.
|Dodaje {{hungerbar|4}}.


|- align="center"
|-
|'''[[Suszone wodorosty]]'''
|'''[[Suszony wodorost]]'''
|'''[[Blok suszonych wodorostów]]'''
|'''[[Blok suszonych wodorostów]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|B2= Blok suszonych wodorostów
|B2= Blok suszonych wodorostów
|Output= Suszone wodorosty,9
|Output= Suszony wodorost,9
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|0.5}}. Spożywa się je o ok. połowę krócej od innych przedmiotów.
|Dodaje {{hungerbar|0.5}}. Spożywa się je o ok. połowę krócej od innych przedmiotów.


|- align="center"
|-
|'''[[Podejrzana potrawka]]'''
|'''[[Podejrzana potrawka]]'''
|'''[[Dynia]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]'''
|'''[[Miska]]''' <br> + <br> '''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Kwiaty]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A2= Czerwony grzyb |B2= Brązowy grzyb
|A2= Muchomor |B2= Borowik
|A3= Miska     |B3= Mlecz;Mak;Niebieska orchidea;Czosnek;Houstonia błękitna;Czerwony tulipan;Pomarańczowy tulipan;Biały tulipan;Różowy tulipan;Margaretka;Witherowa róża
|A3= Miska |B3= Margaretka; Chaber; Konwalia; Witherowa róża; Czerwony tulipan; Pomarańczowy tulipan; Biały tulipan; Różowy tulipan; Houstonia błękitna; Czosnek; Niebieska orchidea; Mlecz; Mak; Ognisty kwiat; Otwarta okrotka; Zamknięta okrotka
|Output= Podejrzana potrawka
|Output= Podejrzana potrawka
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|3}} oraz kilka sekund [[efekty|efektu]], zależnie od użytego kwiatu w procesie tworzenia.
|Dodaje {{hungerbar|3}} oraz kilka sekund [[efekt]]u, zależnie od użytego kwiatu w procesie tworzenia.
 
|-
|'''[[Butelka miodu]]'''
|'''[[Szklana butelka|Szklane butelki]]<br>+<br>[[Blok miodu]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Szklana butelka
|A2=Szklana butelka |B2=Blok miodu |C2=Szklana butelka
|B3=Szklana butelka
|Output=Butelka miodu,4
|nieokreślona=1
}}
|Dodaje {{hungerbar|3}} i usuwa [[efekt]] ''Zatrucia''.
|}
|}
 
<noinclude>
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>
[[Kategoria:Crafting]]
</noinclude>

Aktualna wersja na dzień 12:47, 14 wrz 2025

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Miska Deski




4




































Używane do zrobienia zupy grzybowej, potrawki z królika, podejrzanej potrawki i barszczu czerwonego. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem.
Zupa grzybowa Muchomor
+
Borowik
+
Miska












Dodaje . Kolejność grzybów nie gra roli.
Potrawka z królika Pieczony królik
+
Marchewka
+
Pieczony ziemniak
+
dowolny grzyb
+
Miska











Dodaje .
Barszcz Burak
+
Miska










Dodaje .
Chleb Pszenica










Dodaje .
Złote jabłko Sztabki złota
+
Jabłko










Dodaje i regeneruje zdrowie przez 5 sekund.
Złota marchewka Marchewka
+
bryłki złota










Dodaje .
Cukier Trzcina cukrowa
lub butelka miodu











Używany do stworzenia ciasta i placka dyniowego.
Pszenica Snop siana




9






Używana do stworzenia chleba.
Ciasto Pszenica
+
Cukier
+
Jajko
+
Mleko












6 razy dodaje . Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia.
Ciastko Pszenica
+
Ziarna kakaowe




8






Dodaje .
Placek dyniowy Dynia
+
Jajko
+
Cukier












Dodaje .
Suszony wodorost Blok suszonych wodorostów




9






Dodaje . Spożywa się je o ok. połowę krócej od innych przedmiotów.
Podejrzana potrawka Miska
+
Muchomor
+
Borowik
+
Kwiaty

























Dodaje oraz kilka sekund efektu, zależnie od użytego kwiatu w procesie tworzenia.
Butelka miodu Szklane butelki
+
Blok miodu




4






Dodaje i usuwa efekt Zatrucia.