Indev

Z Minecraft Wiki Polska
(Przekierowano z Minecraft Indev)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Informacje zawarte w tym artykule opisują element niedostępny lub przestarzały.
Ten element został usunięty z gry lub nigdy nie został do niej dodany.
Indev
Pierwsza wersja

0.31 (23 grudnia 2009)

Ostatnia wersja

Minecraft Indev (23 lutego 2010)

Płatne?

Tak

Indev (skrót od „In Developement”, pl. W rozwoju) – trzecia faza gry wydana pod koniec 2009 roku. Posiada 30 aktualizacji oraz dwie wersje. W Indevie, podobnie jak w Classicu, mapa miała ograniczoną wielkość i gracz nie mógł przejść poza jej granicę. W menu istnieje konfiguracja wyglądu mapy podczas tworzenia nowego świata. Indev jest pierwszą fazą, która pokazuje dokończoną wersję trybu przetrwania (lecz w nowszych wersjach doszło do wielu zmian). Główną „ewolucją” w Indevie jest możliwość wytwarzania, w której po raz pierwszy ukazał się stół rzemieślniczy czy też cykl dnia i nocy. Agresywne moby odradzają się w nocy (w Classicu czy teście przetrwania pojawiały się cały czas). Sposób rozgrywki w tej fazie bardzo się zmienił po dodaniu możliwości wytwarzania, przetapiania oraz innych możliwości. Podobnie jak w Survival Test, gracz musiał zapisywać świat w postaci pliku .mclevel by w razie śmierci mógł załadować mapę od poprzedniego stanu. Jeżeli gracz nie zapisał gry przed śmiercią, mapa zostanie utracona.
Indev jest następcą fazy Classic, a poprzednikiem fazy Infdev.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Spawn gracza[edytuj | edytuj kod]

Gracze grający w tej wersji mogli utworzyć nowy świat lub załadować starszy. W przypadku tworzenia nowego świata gracz musiał ustawić typ mapy, kształt mapy i temat mapy. Po wygenerowaniu świata gracz pojawiał się w drewnianym domku z kamiennym podłożem. Dom ten miał siedem bloków długości, siedem bloków szerokości i cztery wysokości. Z pomieszczenia można było wyjść przez otwór rozmiarów 1 (szerokość) na 2 (wysokość) kratki. W pierwszych wersjach (c0.31) domek ten był wykonany z zamszonego bruku. W wcześniej wspomnianej wersji 0.31 w domku tworzyła się mała skrzynka zawierająca wszystkie bloki dostępne w normalnej rozgrywce, oraz 999 sztuk TNT. W wersji z 25 stycznia 2010 r. tworzona są dwie duże skrzynki zawierające wszystkie bloki i 5346 TNT, a do tego są jeszcze generowane dwie małe skrzynki z kolorową wełną i wszystkimi narzędziami.

Nowe funkcje[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Historia wersji/Indev.
.

W fazie Indev dodane zostały:

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Indev jest jedyną fazą, w którą nie można zagrać za pomocą najnowszego launchera.
  • Dziwnym faktem jest to, iż Indev posiadał dźwięk, a wersje Classic i Infdev już nie. Prawdopodobnie pliki dźwiękowe z tej gry ocalały, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych faz gry.
  • Niektóre bloki typu barwiona wełna oraz pajęczyny znajdywały się w plikach gry, ale nie ukazały się przed Betą. Można było je znaleźć za pomocą kodów lub specjalnych programów.
  • Indev, Classic oraz Pre-classic nie posiadały żadnych dziur w warstwie skały macierzystej. Faza Infdev oraz Alpha (przed 1.2.0) posiadały je.
  • W Indevie, jeżeli gracz wychodził poza granicę mapy, został przesuwany w przeciwną stronę, aby wyszedł z granicy. Im dalej się szło, tym mocniej został on odsuwany. Nie występowało to w wersji 0.31.
  • Jeżeli spróbujesz teraz zagrać w fazę Indev, skórki nie będą wyświetlać się poprawnie. Jest to spowodowane tym, iż Mojang AB usunęło wsparcie dla nich w tej fazie. Aby to poprawić, wystarczy odłączyć się od internetu podczas wczytywania mapy.
  • Moby w wersji Indev nie miały jeszcze dźwięków, więc po uderzeniu ich grał dźwięk, który występował też, kiedy gracz odnosił obrażenia.
  • Jeżeli uda się wgrać wersję Indev do launchera, ekran czasami stawał się czarny, kiedy gracz generował mapę w postaci „Floating” (pl. Latająca). Powodem jest inny format tego typu mapy, który uniemożliwiał konwersję mapy do Infdev.
  • W plikach gry tej wersji mieliśmy plik null, który nie miał żadnego rozszerzenia i gdy otworzyliśmy go w notatniku nic nie było zapisane.
  • W wersji 0.31 przetapianie polegało na wrzucaniu przedmiotów do ognia.

Galeria[edytuj | edytuj kod]