Blok struktur

Z Minecraft Wiki Polska
Wersja z dnia 08:23, 30 cze 2016 autorstwa PelletsstarPL (dyskusja | edycje) (To jest duża zmiana. Poprawcie ją jeśli będzie trzeba.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Artykuł Blok struktur jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Blok struktur
Typ

Solidny

Wymagania

?

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Tak, 15

Odporność na eksplozje

18 000 000

Palność

Nie

Narzędzie

Żadne

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

N/A


Bloki Struktur są blokami używanymi przez twórców gry do tworzenia struktur. Od wersji 1.10 mogą ich używać również gracze.

Otrzymywanie

Blok Struktur jest możliwy do zdobycia za pomocą komendy /setblock lub /give.

Zastosowanie

Zdobyty poprzez komendę /setblock i postawiony nie ma żadnego zastosowania (tylko 1.9) . Emituje światło o poziomie 15. Jednakże bloki te są używane przez twórców w celu utworzenia struktur. Zostały użyte m.in do stworzenia Miasta Kresu. Od 1.10 otrzymywany jest komendą /give @p structure_block. Blok ten może zapisać struktury o maksymalnych wymiarach 32x32x32.

Blok ten posiada 4 tryby działania.

Tryb danych czyli [D] - używany podczas naturalnego generowania się struktury. Oznaczają one lokalizację do uruchamiania funkcji określonej przez wejście metadanych, które mogą być stosowane jedynie do odpowiednich struktur. Blok struktur jest usunięty później. Ten tryb jest trybem domyślnym, kiedy blok struktur jest postawiony

Tryb zapisu czyli [S] - służy do zaznaczania wielkości naszej struktury oraz jej zapisu do pliku razem ze wszystkimi bytami jeśli włączymy opcję "Include Entities"-"Wraz z bytami". Zanim zapiszemy naszą strukturę do pliku pamiętajmy byśmy ją zbudowali. W przeciwnym razie przy próbie wczytania struktury nie pojawi się nic nawet jeśli w najwyższym punkcie wieży ustawimy blok struktur na trybie rogu.

Tryb rogu czyli [C] - używany do auto zaznaczania wymiarów struktury. Postawiony poza naszą "bryłą", w której jest nasza struktura podczas ładowania jej. Potrzebny do załadowania struktury.

Tryb ładowania czyli [L] - używany do wczytania struktury z pliku . Nie załaduje się ona bez postawionego poza nim bloku z trybem [C].

Pomoc

Instrukcja która pozwoli ci na zapisanie i załadowanie swojej struktury 1. Stawiasz blok struktur. Zmieniasz jego tryb z [D] na [S]. 2. Wpisujesz wymiary struktury , nazwę struktury i o ile kratek ma być ona przesunięta. Pamiętaj aby w okno "Relative position" było wypełnione nastepująco: 0 -1 0 . Przyda ci się to do tego aby uniknąć zaznaczenia podczas ładowania struktury (kopiowania). 3.Budujesz to co chcesz kopiować 4.Wpisujesz komendę /give @p structure_void 5. W interfejsie bloku (z trybem [S]) zaznaczasz opcję "Show invisible blocks" - "Pokaż niewidzialne bloki" . 6. Tam gdzie masz niebieskie sześciany muszą być czerwone. Tak naprawdę służy to temu aby np. jak chcesz mieć domek zakopany to żeby on był zakopany a nie był np. pod dachem niezasypany. Ten krok możesz pominąć jeśli chcesz. 7. Zbudowaną strukturę zapisujesz 8. Oddalasz się i stawiasz blok . Ustaw go na tryb [L]. 9. Kiedy pojawi ci się interfejs z trybu [L] wpisujesz nazwę swojej struktury a następnie dajesz "Load" - "Ładuj". 10. Wyświetlą się tylko "bryła" , która odpowiada za wymiary twojej struktury. 11. By ją załadować postaw kolejny blok w najwyższym miejscu , poza tą "bryłą" pamiętaj nie za wysoko. Policz sobie kratki. Np. jeśli twoja struktura ma wymiary 10x12x10 to stawiasz blok z trybem [C] na 13 kratce w góra poza tymi wymiarami struktury. 12. Podchodzisz do bloku struktur oznaczonego trybem [L] . Poznasz go po tym że nad sobą będzie miał load. Klikasz prawym na niego , dajesz opcję "Load" i gotowe.

Historia

Pełna wersja
1.915w31aDodano blok struktur. Jest możliwy do zdobycia tylko poprzez komendę /setblock.
1.1016w20aBlok_Struktur_Data.pngBlok_Struktur_Load.pngBlok_Struktur_Save.pngBlok struktur może być używany przez graczy. Posiada 4 różne tekstury w zależności od stanu działania.
Dodano structure void. Może on działać z blokiem struktur. Zastąpił on barierę, której twórcy map początkowo używali do tych samych celów.

Galeria