Wytwarzanie/broń: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
+ miedziany miecz |
||
| (Nie pokazano 11 wersji utworzonych przez 7 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
! width="75" | Nazwa | ! width="75" | Nazwa | ||
! width="150" | Składniki | ! width="150" | Składniki | ||
! width="204" | Wejście | ! width="204" | Wejście → Wyjście | ||
! width="390"|Opis | ! width="390" | Opis | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Drewniany miecz]]''' | ||
| '''[[Patyk]] | | '''[[Patyk]]''' <br> + <br> dowolne '''[[deski]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Dowolne deski | |||
|B2= Dowolne deski | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Drewniany miecz | |||
}} | |||
|Jeden z najsłabszych typów miecza. | |||
|- | |||
| '''[[Kamienny miecz]]''' | |||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[bruk]]''', '''[[czernit]]''' lub '''[[łupkowy bruk]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B2= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Kamienny miecz | |||
}} | |||
|Nieco silniejszy niż drewniany. | |||
|- | |||
| '''Inne [[miecz]]e''' | |||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]]''', <br> '''[[Sztabka złota|sztabki złota]]''', <br> '''[[Sztabka miedzi|sztabki miedzi]]''' <br> lub '''[[diament]]y''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B2= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B3= Patyk | |||
| Output= | |Output= Żelazny miecz; Złoty miecz; Miedziany miecz; Diamentowy miecz | ||
}} | }} | ||
| | |Pozostałe miecze, które można wytworzyć. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Tarcza]]''' | | '''[[Tarcza]]''' | ||
| '''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[ | | '''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Dowolne deski |B1= Sztabka żelaza |C1= Dowolne deski | ||
|A2= | |A2= Dowolne deski |B2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | ||
|B3= | |B3= Dowolne deski | ||
|Output= Tarcza | |Output= Tarcza | ||
}} | }} | ||
| | |Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Łuk]]''' | | '''[[Łuk]]''' | ||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Nić]]''' | | '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Patyk |C1= Nić | |||
| A2= Patyk | |A2= Patyk |C2= Nić | ||
|B3= Patyk |C3= Nić | |||
| Output= Łuk | |Output= Łuk | ||
}} | }} | ||
| Broń dystansowa | |Broń dystansowa. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Kusza]]''' | | '''[[Kusza]]''' | ||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[ | | '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]''' <br> + <br> '''[[zaczep na linkę]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
| A1= Patyk | B1= Sztabka żelaza | C1= Patyk | |A1= Patyk |B1= Sztabka żelaza |C1= Patyk | ||
| A2= Nić | B2= Zaczep na linkę | C2= Nić | |A2= Nić |B2= Zaczep na linkę |C2= Nić | ||
|B3= Patyk | |||
| Output= Kusza | |Output= Kusza | ||
}} | }} | ||
| Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić. | |Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Strzała]]''' | | '''[[Strzała]]''' | ||
| '''[[Krzemień]]''' <br> + <br> '''[[ | | '''[[Krzemień]]''' <br> + <br> '''[[patyk]]''' <br> + <br> '''[[pióro]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Krzemień | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Pióro | |||
| Output= Strzała,4 | |Output= Strzała,4 | ||
}} | }} | ||
| Podstawowa amunicja do łuku i kuszy. | |Podstawowa amunicja do łuku i kuszy. | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Widmowa strzała]]''' | ||
| '''[[Strzała]]''' <br> + <br> '''[[ | | '''[[Strzała]]''' <br> + <br> '''[[jasnopył]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Jasnopył | |||
| A2= Jasnopył | B2= Strzała | |A2= Jasnopył |B2= Strzała |C2= Jasnopył | ||
|B3= Jasnopył | |||
| Output= Widmowa strzała,2 | |Output= Widmowa strzała,2 | ||
}} | }} | ||
| Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur. | |Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Strzała z miksturą]]''' | ||
| '''[[Strzała]]''' <br> + <br> '''[[ | | '''[[Strzała|Strzały]]''' <br> + <br> '''[[trwała miotana mikstura]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Strzała |B2= Trwała mikstura | |B1= Strzała |B2= Trwała mikstura ognioodporności; Trwała mikstura krzywdy; Trwała mikstura leczenia; Trwała mikstura niewidzialności; Trwała mikstura skoku; Trwała mikstura noktowizji; Trwała mikstura zatrucia; Trwała mikstura regeneracji; Trwała mikstura spowolnienia; Trwała mikstura siły; Trwała mikstura szybkości; Trwała mikstura oddychania pod wodą; Trwała mikstura słabości; Trwała mikstura żółwiego mistrza; Trwała mikstura powolnego opadania; Trwała mikstura zaszlamienia; Trwała mikstura zarobaczenia; Trwała mikstura przędzenia; Trwała mikstura napowietrzenia | ||
|B3= Strzała | |B3= Strzała | ||
|A1= Strzała | |A1= Strzała | ||
|A2= Strzała | |A2= Strzała | ||
|A3= Strzała | |A3= Strzała | ||
|C1 = Strzała | |C1= Strzała | ||
|C2= Strzała | |C2= Strzała | ||
|C3= Strzała | |C3= Strzała | ||
|Output= Strzała | |Output= Strzała ognioodporności,8; Strzała krzywdy,8; Strzała leczenia,8; Strzała niewidzialności,8; Strzała skoku,8; Strzała noktowizji,8; Strzała zatrucia,8; Strzała regeneracji,8; Strzała spowolnienia,8; Strzała siły,8; Strzała szybkości,8; Strzała oddychania pod wodą,8; Strzała słabości,8; Strzała żółwiego mistrza,8; Strzała powolnego opadania,8; Strzała zaszlamienia,8; Strzała zarobaczenia,8; Strzała przędzenia,8; Strzała napowietrzenia,8 | ||
}} | |||
|Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu [[efekt]] mikstury, jaki miała wystrzelona strzała. | |||
|- | |||
|'''[[Kryształ Endu]]''' | |||
|'''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Oko Endera]]''' <br> + <br> '''[[Łza ghasta]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | |||
|A2= Szkło |B2= Oko Endera |C2= Szkło | |||
|A3= Szkło |B3= Łza ghasta |C3= Szkło | |||
|Output= Kryształ Endu | |||
}} | |||
|Można go kłaść tylko na [[obsydian]]ie i [[Skała macierzysta|skale macierzystej]], po uderzeniu wywołuje potężną eksplozję. Używany również do odradzania [[Smok Endu|smoka Endu]]. | |||
|- | |||
| '''[[Buzdygan]]''' | |||
| '''[[Ciężki rdzeń]]''' <br> + <br> '''[[wichrowa różdżka]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Ciężki rdzeń | |||
|B2= Wichrowa różdżka | |||
|Output= Buzdygan | |||
}} | }} | ||
| | |Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem. | ||
|} | |} | ||
<noinclude> | |||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 17:38, 30 wrz 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście → Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drewniany miecz | Patyk + dowolne deski |
|
Jeden z najsłabszych typów miecza. | ||||||||||||
| Kamienny miecz | Patyk + bruk, czernit lub łupkowy bruk |
|
Nieco silniejszy niż drewniany. | ||||||||||||
| Inne miecze | Patyk + sztabki żelaza, sztabki złota, sztabki miedzi lub diamenty |
|
Pozostałe miecze, które można wytworzyć. | ||||||||||||
| Tarcza | Deski + sztabka żelaza |
|
Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami. | ||||||||||||
| Łuk | Patyki + nici |
|
Broń dystansowa. | ||||||||||||
| Kusza | Patyki + sztabka żelaza + nici + zaczep na linkę |
|
Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić. | ||||||||||||
| Strzała | Krzemień + patyk + pióro |
|
Podstawowa amunicja do łuku i kuszy. | ||||||||||||
| Widmowa strzała | Strzała + jasnopył |
|
Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur. | ||||||||||||
| Strzała z miksturą | Strzały + trwała miotana mikstura |
|
Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu efekt mikstury, jaki miała wystrzelona strzała. | ||||||||||||
| Kryształ Endu | Szkło + Oko Endera + Łza ghasta |
|
Można go kłaść tylko na obsydianie i skale macierzystej, po uderzeniu wywołuje potężną eksplozję. Używany również do odradzania smoka Endu. | ||||||||||||
| Buzdygan | Ciężki rdzeń + wichrowa różdżka |
|
Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem. |