Wytwarzanie/broń: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
uprzątnięcie + dodanie buzdyganu
+ miedziany miecz
 
(Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-
|-
! width="75" | Nazwa
! width="75" | Nazwa
Linia 5: Linia 5:
! width="204" | Wejście → Wyjście
! width="204" | Wejście → Wyjście
! width="390" | Opis
! width="390" | Opis
|- align="center"
|-
| '''[[Drewniany miecz]]'''
| '''[[Drewniany miecz]]'''
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> dowolne '''[[deski]]'''
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> dowolne '''[[deski]]'''
Linia 16: Linia 16:
|Jeden z najsłabszych typów miecza.
|Jeden z najsłabszych typów miecza.


|- align="center"
|-
| '''[[Kamienny miecz]]'''
| '''[[Kamienny miecz]]'''
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[bruk]]''', '''[[czernit]]''' lub '''[[łupkowy bruk]]'''
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[bruk]]''', '''[[czernit]]''' lub '''[[łupkowy bruk]]'''
Linia 27: Linia 27:
|Nieco silniejszy niż drewniany.
|Nieco silniejszy niż drewniany.


|- align="center"
|-
| '''Inne [[miecz]]e'''
| '''Inne [[miecz]]e'''
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]]''', <br> '''[[Sztabka złota|sztabki złota]]''' <br> lub '''[[diament]]y'''
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]]''', <br> '''[[Sztabka złota|sztabki złota]]''', <br> '''[[Sztabka miedzi|sztabki miedzi]]''' <br> lub '''[[diament]]y'''
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament
|B2= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|B2= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Żelazny miecz; Złoty miecz; Diamentowy miecz
|Output= Żelazny miecz; Złoty miecz; Miedziany miecz; Diamentowy miecz
}}
}}
|Pozostałe miecze, które można wytworzyć.
|Pozostałe miecze, które można wytworzyć.


|- align="center"
|-
| '''[[Tarcza]]'''
| '''[[Tarcza]]'''
| '''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]'''
| '''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]'''
Linia 49: Linia 49:
|Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami.
|Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami.


|- align="center"
|-
| '''[[Łuk]]'''
| '''[[Łuk]]'''
| '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]'''
| '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]'''
Linia 60: Linia 60:
|Broń dystansowa.
|Broń dystansowa.


|- align="center"
|-
| '''[[Kusza]]'''
| '''[[Kusza]]'''
| '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]''' <br> + <br> '''[[zaczep na linkę]]'''
| '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]''' <br> + <br> '''[[zaczep na linkę]]'''
Linia 71: Linia 71:
|Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić.
|Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić.


|- align="center"
|-
| '''[[Strzała]]'''
| '''[[Strzała]]'''
| '''[[Krzemień]]''' <br> + <br> '''[[patyk]]''' <br> + <br> '''[[pióro]]'''
| '''[[Krzemień]]''' <br> + <br> '''[[patyk]]''' <br> + <br> '''[[pióro]]'''
Linia 82: Linia 82:
|Podstawowa amunicja do łuku i kuszy.
|Podstawowa amunicja do łuku i kuszy.


|- align="center"
|-
| '''[[Widmowa strzała]]'''
| '''[[Widmowa strzała]]'''
| '''[[Strzała]]''' <br> + <br> '''[[jasnopył]]'''
| '''[[Strzała]]''' <br> + <br> '''[[jasnopył]]'''
Linia 93: Linia 93:
|Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur.
|Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur.


|-align="center"
|-
|'''[[Strzała z miksturą]]'''
|'''[[Strzała z miksturą]]'''
| '''[[Strzała|Strzały]]''' <br> + <br> '''[[trwała miotana mikstura]]'''
| '''[[Strzała|Strzały]]''' <br> + <br> '''[[trwała miotana mikstura]]'''
Linia 109: Linia 109:
|Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu [[efekt]] mikstury, jaki miała wystrzelona strzała.
|Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu [[efekt]] mikstury, jaki miała wystrzelona strzała.


|- align="center"
|-
|'''[[Kryształ Endu]]'''
|'''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Oko Endera]]''' <br> + <br> '''[[Łza ghasta]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło
|A2= Szkło |B2= Oko Endera |C2= Szkło
|A3= Szkło |B3= Łza ghasta |C3= Szkło
|Output= Kryształ Endu
}}
|Można go kłaść tylko na [[obsydian]]ie i [[Skała macierzysta|skale macierzystej]], po uderzeniu wywołuje potężną eksplozję. Używany również do odradzania [[Smok Endu|smoka Endu]].
 
|-
| '''[[Buzdygan]]'''
| '''[[Buzdygan]]'''
| '''[[Ciężki rdzeń]]''' <br> + <br> '''[[wichrowa różdżka]]'''
| '''[[Ciężki rdzeń]]''' <br> + <br> '''[[wichrowa różdżka]]'''
Linia 119: Linia 130:
|Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem.
|Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem.
|}
|}
 
<noinclude>
[[Kategoria:Crafting]]
[[Kategoria:Crafting]]
</noinclude>

Aktualna wersja na dzień 17:38, 30 wrz 2025

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście Opis
Drewniany miecz Patyk
+
dowolne deski






























Jeden z najsłabszych typów miecza.
Kamienny miecz Patyk
+
bruk, czernit lub łupkowy bruk














Nieco silniejszy niż drewniany.
Inne miecze Patyk
+
sztabki żelaza,
sztabki złota,
sztabki miedzi
lub diamenty



















Pozostałe miecze, które można wytworzyć.
Tarcza Deski
+
sztabka żelaza






































































Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami.
Łuk Patyki
+
nici










Broń dystansowa.
Kusza Patyki
+
sztabka żelaza
+
nici
+
zaczep na linkę










Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić.
Strzała Krzemień
+
patyk
+
pióro




4






Podstawowa amunicja do łuku i kuszy.
Widmowa strzała Strzała
+
jasnopył




2






Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur.
Strzała z miksturą Strzały
+
trwała miotana mikstura




8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8
























Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu efekt mikstury, jaki miała wystrzelona strzała.
Kryształ Endu Szkło
+
Oko Endera
+
Łza ghasta










Można go kłaść tylko na obsydianie i skale macierzystej, po uderzeniu wywołuje potężną eksplozję. Używany również do odradzania smoka Endu.
Buzdygan Ciężki rdzeń
+
wichrowa różdżka










Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem.