Wytwarzanie/broń: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
uprzątnięcie + dodanie buzdyganu |
+ miedziany miecz |
||
| (Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
! width="75" | Nazwa | ! width="75" | Nazwa | ||
| Linia 5: | Linia 5: | ||
! width="204" | Wejście → Wyjście | ! width="204" | Wejście → Wyjście | ||
! width="390" | Opis | ! width="390" | Opis | ||
|- | |- | ||
| '''[[Drewniany miecz]]''' | | '''[[Drewniany miecz]]''' | ||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> dowolne '''[[deski]]''' | | '''[[Patyk]]''' <br> + <br> dowolne '''[[deski]]''' | ||
| Linia 16: | Linia 16: | ||
|Jeden z najsłabszych typów miecza. | |Jeden z najsłabszych typów miecza. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Kamienny miecz]]''' | | '''[[Kamienny miecz]]''' | ||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[bruk]]''', '''[[czernit]]''' lub '''[[łupkowy bruk]]''' | | '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[bruk]]''', '''[[czernit]]''' lub '''[[łupkowy bruk]]''' | ||
| Linia 27: | Linia 27: | ||
|Nieco silniejszy niż drewniany. | |Nieco silniejszy niż drewniany. | ||
|- | |- | ||
| '''Inne [[miecz]]e''' | | '''Inne [[miecz]]e''' | ||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]]''', <br> '''[[Sztabka złota|sztabki złota]]''' <br> lub '''[[diament]]y''' | | '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]]''', <br> '''[[Sztabka złota|sztabki złota]]''', <br> '''[[Sztabka miedzi|sztabki miedzi]]''' <br> lub '''[[diament]]y''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament | |B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | ||
|B2= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament | |B2= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | ||
|B3= Patyk | |B3= Patyk | ||
|Output= Żelazny miecz; Złoty miecz; Diamentowy miecz | |Output= Żelazny miecz; Złoty miecz; Miedziany miecz; Diamentowy miecz | ||
}} | }} | ||
|Pozostałe miecze, które można wytworzyć. | |Pozostałe miecze, które można wytworzyć. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Tarcza]]''' | | '''[[Tarcza]]''' | ||
| '''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''' | | '''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''' | ||
| Linia 49: | Linia 49: | ||
|Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami. | |Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Łuk]]''' | | '''[[Łuk]]''' | ||
| '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]''' | | '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]''' | ||
| Linia 60: | Linia 60: | ||
|Broń dystansowa. | |Broń dystansowa. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Kusza]]''' | | '''[[Kusza]]''' | ||
| '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]''' <br> + <br> '''[[zaczep na linkę]]''' | | '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Nić|nici]]''' <br> + <br> '''[[zaczep na linkę]]''' | ||
| Linia 71: | Linia 71: | ||
|Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić. | |Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Strzała]]''' | | '''[[Strzała]]''' | ||
| '''[[Krzemień]]''' <br> + <br> '''[[patyk]]''' <br> + <br> '''[[pióro]]''' | | '''[[Krzemień]]''' <br> + <br> '''[[patyk]]''' <br> + <br> '''[[pióro]]''' | ||
| Linia 82: | Linia 82: | ||
|Podstawowa amunicja do łuku i kuszy. | |Podstawowa amunicja do łuku i kuszy. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Widmowa strzała]]''' | | '''[[Widmowa strzała]]''' | ||
| '''[[Strzała]]''' <br> + <br> '''[[jasnopył]]''' | | '''[[Strzała]]''' <br> + <br> '''[[jasnopył]]''' | ||
| Linia 93: | Linia 93: | ||
|Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur. | |Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Strzała z miksturą]]''' | |'''[[Strzała z miksturą]]''' | ||
| '''[[Strzała|Strzały]]''' <br> + <br> '''[[trwała miotana mikstura]]''' | | '''[[Strzała|Strzały]]''' <br> + <br> '''[[trwała miotana mikstura]]''' | ||
| Linia 109: | Linia 109: | ||
|Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu [[efekt]] mikstury, jaki miała wystrzelona strzała. | |Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu [[efekt]] mikstury, jaki miała wystrzelona strzała. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Kryształ Endu]]''' | |||
|'''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Oko Endera]]''' <br> + <br> '''[[Łza ghasta]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | |||
|A2= Szkło |B2= Oko Endera |C2= Szkło | |||
|A3= Szkło |B3= Łza ghasta |C3= Szkło | |||
|Output= Kryształ Endu | |||
}} | |||
|Można go kłaść tylko na [[obsydian]]ie i [[Skała macierzysta|skale macierzystej]], po uderzeniu wywołuje potężną eksplozję. Używany również do odradzania [[Smok Endu|smoka Endu]]. | |||
|- | |||
| '''[[Buzdygan]]''' | | '''[[Buzdygan]]''' | ||
| '''[[Ciężki rdzeń]]''' <br> + <br> '''[[wichrowa różdżka]]''' | | '''[[Ciężki rdzeń]]''' <br> + <br> '''[[wichrowa różdżka]]''' | ||
| Linia 119: | Linia 130: | ||
|Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem. | |Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem. | ||
|} | |} | ||
<noinclude> | |||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 17:38, 30 wrz 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście → Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drewniany miecz | Patyk + dowolne deski |
|
Jeden z najsłabszych typów miecza. | ||||||||||||
| Kamienny miecz | Patyk + bruk, czernit lub łupkowy bruk |
|
Nieco silniejszy niż drewniany. | ||||||||||||
| Inne miecze | Patyk + sztabki żelaza, sztabki złota, sztabki miedzi lub diamenty |
|
Pozostałe miecze, które można wytworzyć. | ||||||||||||
| Tarcza | Deski + sztabka żelaza |
|
Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami. | ||||||||||||
| Łuk | Patyki + nici |
|
Broń dystansowa. | ||||||||||||
| Kusza | Patyki + sztabka żelaza + nici + zaczep na linkę |
|
Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić. | ||||||||||||
| Strzała | Krzemień + patyk + pióro |
|
Podstawowa amunicja do łuku i kuszy. | ||||||||||||
| Widmowa strzała | Strzała + jasnopył |
|
Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur. | ||||||||||||
| Strzała z miksturą | Strzały + trwała miotana mikstura |
|
Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu efekt mikstury, jaki miała wystrzelona strzała. | ||||||||||||
| Kryształ Endu | Szkło + Oko Endera + Łza ghasta |
|
Można go kłaść tylko na obsydianie i skale macierzystej, po uderzeniu wywołuje potężną eksplozję. Używany również do odradzania smoka Endu. | ||||||||||||
| Buzdygan | Ciężki rdzeń + wichrowa różdżka |
|
Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem. |